Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Diyarbakır’da uzun namlulu silahlarla ByLock operasyonu

gozalti uzun namlulu silah

Diyarbakır’da Bylock üzerinden evlilikle ilgili mesajlaştıkları iddia edilen 8 Gülen Hareketi gönüllüsü gözaltına alındı. Diyarbakır Özel Harekat polislerinin uzun namlulu silahlarla yaptığı operasyonda evlenecek kişilerle ilgili konuşulması suç olarak gösterildi.

BOLD – Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bu sabah 6 ilde yaptığı ByLock operasyonunda 8 kadını gözaltına aldı.

Aralarında Boğaziçi ve Dicle Üniversitesi mezunlarının da olduğu kişilerin, 2015-2016 yıllarında mesajlaşma programı Bylock üzerinden evlenmek isteyen adaylarla ilgili mesajlaştıkları, boy-kilo gibi fiziksel özellikleri sordukları öğrenildi.

Operasyonun bilgilerinin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından verildiği ve “İzdivaç” dosyası kapsamında yapıldığı belirtildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, dün Aydın’da düzenlenen “Mağdur Odaklı Adalet Buluşmaları” toplantısında “Bir binayı adliye yapan şey girişte asılı tabela değil, o binanın içinde adalet duygusunun temiz, kesin, hızlı şekilde karşılık bulmasıdır. Bir kişiyi yargı mensubu yapan ise sırtındaki cübbesi değil, elindeki hassas adalet terazisidir.” demişti.

MİT talimatıyla Gülen Hareketi mensuplarına operasyon: Doktor, mühendis ve akademisyenler var

Gündem

Emniyetteki işkence evdeki aramada başladı: Botlarıyla girip kızımın tabletini parçaladılar

Ankara Emniyetinde gözaltına alınan ve işkence yapıldığı belirtilen Gülen Hareketi mensuplarının ev aramalarında da kötü muamele yapıldığı öne sürüldü. Emniyette gözaltında olan bir kişinin evine yapılan baskında polisin botlarıyla daireye girerek evdeki çocuğun tabletini parçaladığı kaydedildi.

BOLD – Ankara Emniyetinde Gülen Hareketi mensuplarına yönelik son yapılan operasyonda polisin bir ev baskınında kötü muamele yaptığı öne sürüldü.

İŞKENCE İLE ALINAN İSİMLERE GÖZALTILAR SÜRÜYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen Hareketinin yeniden yapılandığı iddiasıyla O.C. isimli kişiye fiziksel ve psikolojik işkenceyle ismi belirlenen 300 kişiye yönelik operasyonunda gözaltında işkence yapıldığı öne sürüldü. Avukatların da doğruladığı işkence olayla ilgili sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşım yer aldı. Sosyal medyada Semiha ismiyle paylaşımda bulunan bir kadın, eşinin yeniden yapılanma üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alındığını, polisin evlerine eşkıya gibi girdiğini yazdı.

RAUF İSİMLİ POLİS KIZIMIN TABLETİNİ PARAMPARÇA ETTİ

Eşinin iki gündür ağır işkence altında olduğunu belirten kadın, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: ‘‘Evimize eşkıya gibi girdiler, eşimi “yeniden yapılanma üyesi” diye aldılar, iki gündür Ankara Emniyetinde işkence gördüğünden eminiz. Asla ulaşamıyoruz. Tedirginim. İki gündür hayatim alt üst oldu. Evimize örgüt evine girer gibi girdiler. Çocuğumun psikolojisi alt üst oldu.

İsminin Rauf olduğunu duyduğum (Raif gibi bir şey de olabilir) polis memuru, evde botlarıyla koştururken birden zigzag çizip kızımın yerde duran tabletini botlarıyla paramparça etti. Ahirette eşim için “kandırıldım” diyeceksin ama kızımın vebalinden kurtulamayacaksın.”

İŞKENCE İDDİASI MECLİS’E TAŞINDI

Gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne getirilen kişilere daha önce ismi birçok işkence olayında geçen ve TBMM’de ifşa edilen Abdulkadir Türkyılmaz’ın aralarında bulunduğu özel bir ekip tarafından 17 Ocak’ta beri işkence yapıldığı kaydedildi. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu işkence olayını dün TBMM gündemine taşıdı. Daha önce birçok işkenceyi durduran Ankara Barosu’ndan ise halen bir açıklama yok.

Mağdur avukatları konuştu: Ankara TEM’deki işkence iddiaları doğru

Okumaya devam et

Gündem

Mağdur avukatları konuştu: Ankara TEM’deki işkence iddiaları doğru

Gülen Hareketi mensuplarına yönelik operasyonda gözaltına alınanların avukatlarıyla görüşen İnsan hakları aktivisti Salih Gergerlioğlu, işkence iddialarının doğru olduğunu söyledi. Avukatlardan aldığı bilgileri paylaşan Gergerlioğlu, “İşkence yapılan kişilere, isim vermeleri yönünde baskı yapılmış” dedi.

BOLD – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Gülen Hareketi mensuplarına yönelik “yeniden yapılanma” soruşturması kapsamında gözaltına alınan O.C. isimli bir şahsa işken yapıldığı iddia ediliyor.

Şüpheli O.C., işkence altında verdiği ifadesinde itirafçı oldu. O.C.nin ağır işkence altında ismini verdiği 300 kişiye çeşitli illerde operasyon yapıldı.

Bu kişilerin gözaltına alındığı bilgisini paylaşan avukat Ömer Turan sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Bu kapsamda onlarca kişi ülkenin değişik kentlerinde göz altına alınarak Ankara TEM de toplanmıştır. Bu kişiler arasında eşi müebbet yemiş ev hanımı asker eşlerinden kapatılan polis akademisi öğrencilerine kadar çok geniş bir yelpazede her yaş ve meslek grubundan kişiler bulunmaktadır” dedi.

İDDİALAR DOĞRU

İddiaları araştıran insan hakları aktivisti Salih Gergerlioğlu iddiaların doğru olduğunu söyledi.

İşkence mağdurlarının avukatlarıyla görüşen Gergerlioğlu, “Ankara TEM’de gözaltında tutulan 2 kişiyle görüşen bir avukatın bana dediklerini aynen aktarıyorum: ‘Konuştuğum kişilerden biri onu çırılçıplak soyduklarını, vücuduna soğuk su tuttuklarını ve şişeyle tehdit ettiklerini söyledi'” ifadelerini kullandı.

O.C’nin işkence altında verdiği 300 isimden henüz birkaçının gözaltına alındığını söyleyen Gergerlioğlu, avukatlardan aldığı bilgileri paylaşmaya devam etti.

Bir diğer paylaşımda Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı: “Bir diğeriyse kendisine tokat attıklarını ifade etti. İtirafçı, 300 kişinin ismini vermiş. Ancak gözaltında 4 kişi bulunuyor. İşkence nezarethanede değil, ifade alınan bölümde yapılıyor. İşkence yapılan kişilere, isim vermeleri yönünde baskı yapılmış.”

Ankara’nın göbeğinde özel ekiple işkence: İşkenceci ekipte tanıdık isim

Okumaya devam et

Gündem

15 Temmuzcu başkanın tehditleri bedava değilmiş: 500 milyonluk 48 ihale

Sezen Aksu üzerinden AKP ve Erdoğan muhaliflerini “Beyinlerine sıkacağız, kafalarını ezeceğiz” diyerek tehdit eden 15 Temmuz Gazileri Platformu Erol Bulut’un ortağı olduğu şirketle kamudan 500 milyon TL’lik 48 ihale aldığı ortaya çıktı

BOLD – Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında Selçuk Gaga ile yazdığı ‘Şahane bir şey yaşamak’ adlı şarkının sözleri nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedefi oldu.

Camide kadın sanatçı için “Dillerini koparacağız” diyen Erdoğan’ın ardından AKP’ye yakın derneklerde Aksu aleyhine harekete geçti.

15 Temmuz Gazileri Platformu üyeleri de adliyeye giderek Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusundan çok platform başkanı Erol Bulut’un adliye önünde yaptığı açıklama konuşuldu.

Sezen Aksu’yu şeytanın yolundan gitmekle suçlayan Bulut, “İçişleri Bakanımızın dediği gibi beyinlerine sıkacağız, kafalarına ve inlerinde hepsini ezeceğiz. Dağda Kandil’i PKK’yı nasıl eziyorsak şu anda onları savunanlara da bunu buradan bir kez daha söylemek istiyorum. Herkes aklını başına alsın” dedi.

YARIM MİLYARLIK İHALE

Bulut’un bu tehditleri bedavaya savurmadığı ortaya çıktı. İhale sicili ortaya çıkan Bulut’un Mavi Yeşil Turizm Gıda İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şirketi’nin yüzde 50 ortağı olduğu ve AKP’li belediyelerden çok sayıda ihale aldığı öğrenildi.

Bulut’un son 4 yılda, çoğu AKP’li belediyeler olmak üzere çeşitli kamu kurumlarından aldığı 48 ihale ile 500 milyon TL kazandığı ortaya çıktı.

15 Temmuz derneklerinden tehdit: Herkes aklını başına alsın

Okumaya devam et

Popular

Shares