Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Çöküş başladı, kim vurduya gitmeyin!

Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, çöküşün başladığına dikkat çekerek, yatırımcıları “kim vurdu”ya gitmemeleri konusunda uyardı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faiz indirimi konusunda kararlı olduğunu vurgulayan Ekonomi Yazarı Turhan Bozkurt, Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında doların yeniden yükselişe geçtiğine dikkat çekti. Yatırımcıları uyarın Bozkurt, “Çöküş başladı, kim vurduya gitmeyin!” dedi.

DOLAR KAVALA KARARI SONRASI 12.65’E KADAR YÜKSELDİ

Ekonomi yazarı Bozkurt’un Youtube kanalında piyasalarla ilgili yorumlar şu şekilde: “Piyasalar “nu” varyantı şoku ile çöktü. Gezi Davası’nın tutuklu tek sanığı işadamı Osman Kavala beklentilerin aksine tutuklu kalmaya devam edecek. Bugün görülen duruşmada “tutukluluğa devamı” kararı verilmesi ile birlikte dolar hızla 12,65 TL’ye kadar yükseldi.

ERDOĞAN: FAİZLER İNECEK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’in Menemen ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada “Bize diz çöktüremeyeceksiniz, faizler inecek.” sözleri de yükselişte etkili oldu.

DOLAR İÇİN KRİTİK EŞİK NE?

Dolar kâr satışları ve kamu bankalarının müdahalesiyle 12,30 TL’ye kadar geriledi. 14,30 TL’ye kadar tırmanan euro ise 13,93 TL’ye geriledi. İngiliz Sterlini 16,43TL, İsviçre Frangı 13,34 TL oldu. Dolar ve euro için kritik eşikler neler?

BANKALARDAKİ DÖVİZLERE EL KONUR MU?

Altının ons fiyatı 1.810 dolar eşiğinden döndü. 24 ayar gram altın yükselir mi? Gümüş düşmeye devam edecek mi? Şimdi ne olacak? Bankalarda dövizlere el konulur mu?”

 

 

Dövizin yükselişini durduramayan AKP, sabit kura mı geçecek?

Videohaber

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki, Bahçeli ve Soylu’nun da dahil olduğu bir örgütün varlığını anlatıyor.

BOLD – Gazeteci Cevheri Güven, 2022 yılının en önemli videosu dediği son videosuyla izleyicisinin karşısına çıktı.

Videoda Güven, emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki bir örgütün varlığını anlatıyor.

Kliğin, Süleyman Soylu’yu gelecek 50 yıla damga vuracak lider yap çabalarını anlatan Güven, yapının kullandığı “Kulakçık” adlı sistemi de ilk kez duyuruyor

Erdoğan’ın ortağı Devlet Bahçeli’nin de içinde bulunduğu bu kliğe karşı hamlelerini anlatan Güven, 7 Haziran Seçimlerinin tekrarlanması için Bahçeli’nin talimatı kimden aldığını da ifşa ediyor.

Güven, videonun tatımında şu ifadeleri kullandı: “Bu video Ankara’daki güç dengelerini; Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu, Sedat Peker gibi isimlerin anlaşılamaz hamleleriyle ilgili bütün taşları yerine oturtuyor. İçinde Süleyman Soylu, Mehmet Ağar, Devlet Bahçeli’nin bulunduğu eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun tarafından yönetilen klik ilk kez bu videoda anlatılıyor. Bu kliğin gücü, kullandıkları “Kulakçık” denilen sistem de ilk kez anlatılıyor. Peker’in sürekli vurguladığı Emniyet Amiri Resul Holoğlu’nun çevirdiği dolaplar, mafyaya nasıl ve neden yol verildiği, güç ve para biriktiren bu “Kulakçık Kliğinin” asıl hedefini, Erdoğan’ın gizli karşı hamleleri de ilk kez bu videoda. Yine bu videoda; Bahçeli’nin kendisine neredeyse küfreden Alaattin Çakıcı’yı serbest bıraktırmak için neden bu kadar uğraştığını; Bahçeli’nin 7 Haziran 2015 seçimleri gecesinde ortaya çıkıp erken seçim çağrısı yapmasındaki ana sebebi, talimatı kimden aldığını bulacaksınız.”

Erdoğan’ın hesabı kimle? Hedef İmamoğlu mu iki kez veto yediği İstanbullu mu?

Okumaya devam et

Videohaber

Hayat kurtaran Omicron gerçekleri

Dünya genelinde 5,5 milyon cana mal olan koronavirüsün Alfa, Beta ve Delta varyantlarını silip atan Omicron, ne kadar hızlı bulaşırsa, mutasyon riski o kadar artıyor. Bold Medya, hazırladığı Omicron gerçeklerini içeren son videosuyla izleyicisinin karşısına çıktı.

BOLD – Koronavirüs dünyada 5.5 milyondan fazla insanın ölümüne sebep oldu. Virüs, hiç durdurulamıyor ve yayıldıkça mutasyona uğruyor. Bunun en son örneği Omicron varyantı… Alfa, Beta ve Delta varyantlarını adeta silip attı.

Türkiye’de de vakalar patladı, Omicron etkisini gösteriyor. İnsanlar aşı ya da hastalanarak bağışıklık kazansa da Omicron önceki varyantlardan 3 kat hızlı yayılıyor. Omicron ne kadar hızlı bulaşırsa, mutasyon riski o kadar artıyor bu da daha fazla varyantın karşımıza çıkması demek.

Bold Medya’nın hazırladığı Omicron gerçeklerini içeren video yayında.

Okumaya devam et

Videohaber

Beyin yakan gurbetçi röportajları

Tatile gelen gurbetçilerin Türkiye’de denk geldikleri sokak röportajlarında sarf ettikleri sözler, krizin preslediği vatandaşları çileden çıkartıyor. “Ekmek pahalıysa yemeyin, süt pahalıysa içmeyin” diyen gurbetçiler iktidar gücü arkalarında olduğu için muhalif düşünceye sahip vatandaşa hakaret etmekten çekinmiyor.

BOLD – Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin verdiği sokak röportajları son dönemde sık sık gündem olmaya başladı. Özellikle fanatik AKP’li gurbetçilerin görüşleri ekonomik krizle boğuşan vatandaşları çileden çıkarıyor. Vatandaş hayat pahalılığı ve işsizlikten şikayet ederken, onlar sözü her seferinde siyasete getiriyorlar.

AKP’li gurbetçilerin bir çoğu “Türkiye’de kriz yok, her şey mükemmel” tezini savunuyor. Halinden şikayet edenler ise onlara göre ya nankör ya da Erdoğan’ı iktidardan indirmeyi isteyen birer hain. İktidar gücü arkalarında olduğu için muhalif düşünceye sahip vatandaşa hakaret etmekten çekinmiyorlar.

Bir vatandaş sokakta, fanatik bir gurbetçinin yanında halinden şikayet edecek olursa, bir çok suçlamaya ve hakarete maruz kalıyor.
Bazılarının anlattıkları ise bunca yıl Avrupa’da yaşayıp nasıl bu kadar dünyadan uzak kalmayı başarabildin dedirten cinsten.

Son dönemde fanatik gurbetçilerin verdiği o beyin yakan röportajları Bold Medya derledi.

Erdoğan: Bu zamlar mümkün olan en düşük seviye

 

Okumaya devam et

Popular

Shares