Connect with us

Gündem

Meslekten ihracı istenen hakim Danıştay’a üye seçildi

Sezgin Baran Korkmaz’ın Paramount Otel’de ağırladığı, Sedat Peker’in “Tayyip Abi’nin adamı” dediği Ankara İstinaf Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, HSK Genel Kurulu’nca Danıştay’a üye seçildi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Veysel Bektaş ise Yargıtay üye yapıldı. 

BOLD – Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulu’nca Yargıtay’a 11, Danıştay’a 3 üye seçimi gerçekleştirildi. Üyeler arasında adı şaibelere karıştığı için meslekten ihracı istenen Esat Toklu ile Erdoğan’ın danışmanı da bulunuyor.

BOŞALAN ÜYELİKLER İÇİN SEÇİM YAPILDI

HSK, Danıştay’da boşalan üyelerin yerine 3 yeni üye belirlemek için bugün Genel Kurul’da bir araya geldi. Kurulun toplantısı sonrasında yeni Danıştay üyeleri olarak Yunus Emre Sılay, İsmail Hakkı Sayın ve Esat Toklu belirlendi.

ERDOĞAN’IN DANIŞMANI YARGITAY’A ÜYE OLDU

Aralarında Cumhurbaşkanı Danışmanı Veysel Bektaş’ın da olduğu Personel Genel Müdürü Mehmet Arı,  Destek Hizmetleri Genel Müdürü Erdal Demir, Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Haşim Bardakçı, Ankara Batı Ticaret Mahkemesi Başkanı Süleyman Yıldırım, İstanbul BAM Daire Başkanı Selma Betin, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Müslüm Canbolat, İstanbul BAM Daire Başkanı Nilgün Şener, Ankara BAM Daire Başkanı Beytullah Metin, Yüksek Müşavir Yunus Nadi Kolukısa, Anayasa Mahkemesi Baş Raportörü Aydın Şimşek ise Yargıtay üyesi olarak seçildi.

TAYYİP ABİ’NİN İYİ ADAMI

Danıştay üyeliğine seçilen Toklu hakkında birçok şaibe bulunuyor. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in itiraflarında gündeme gelen Toklu’nun geceliği 100 bin liralık lüks otelde bedava tatil yaptığı ortaya çıkmıştı. İstinaf Başkanı Toklu’nun 2 milyon liralık BMW X5 aracıyla göreve gelip gittiğini söyleyen Peker, “Tayyip abinin iyi adamı bu adam” tespitini paylaşmıştı.

DAVASINA BAKTIĞI İŞ İNSANININ DOĞUM GÜNÜNE KATILDI

Sedat Peker’in lüks yaşamını ifşa ettiği Toklu’nun, Togo Kuleleri müteahhitleriyle doğum günü kutladığı videolar da ortaya çıktı. Toklu’nun başkanı olduğu mahkemenin kaçak katlarıyla bilinen kulelerle ilgili geçmişte kararlar verdiği ortaya çıktı. Videoda Toklu kaçak katlarıyla bilinen Ankara’daki Togo Kuleleri’ni inşa eden firmanın ortaklarıyla Togo Kuleleri ile ilgili duruşma öncesi doğum günü kutluyor.

İHRACI İSTENDİ, HSK DANIŞTAY’A ÜYE SEÇTİ

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TOGO Kuleleri’nin sahipleriyle fotoğrafları ortaya çıkan, Sedat Peker’in hakkında yüz bin liralık tatil ve 2 milyonluk lüks cip iddialarında bulunduğu Esat Toklu’nun meslekten ihracı için HSK’ya başvurdu. Toklu’nun ivedilikle meslekten çıkarılması talep edilen dilekçede, Toklu’nun yapımı durdurulan TOGO Kuleleriyle ilgili davada yürütmeyi durdurma kararı verdiği kaydedildi. AKP’nin kontrolündeki HSK ise ihraç talebine Toklu’yu Danıştay üyesi yaparak cevap verdi.

Erdoğan yargısı, adalet çalışanlarını hedef aldı: İnfaz koruma memuru, öğretmen ve sosyologlar gözaltında

Gündem

Antalya Emniyetinde tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süresi uzatıldı

Antalya’da anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri için gözaltına alınan öğretmenlerle öğrencilerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı.

BOLD – Antalya Akdeniz Üniversitesinde okuyan öğrencilerle birlikte gözaltına alınan öğretmenlerin gözaltı süreleri 4 gün daha uzatıldı. Öğretmenler anne-babası hapiste olan çocuklara ders vermekle suçlanıyor.

ARALARINDA 18 YAŞINDA ÖĞRENCİLER DE VAR

Antalya Terörle Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında, aralarında Akdeniz Üniversitesinde tıp ve psikoloji okuyan kız öğrencilerin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı. Aralarında 18 yaşında öğrencilerin de bulunduğu grup, 24 saat görüş yasağının ardından avukatlarıyla görebilmişti.

GÖZALTI SÜRELERİ 4 GÜN DAHA UZATILDI

Antalya, Ankara ve diğer çevre illerde gözaltına alınıp Antalya’ya getirilen ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Konyaaltı ilçesindeki yeni hizmet binasında tutulan öğretmen ve öğrencilerin gözaltı süreleri savcılık tarafından 4 gün daha uzatıldı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELTİLEN SUÇLAMA ÇOCUKLARA DERS VERMELERİ

Bold Medya’nın ulaştığı bilgiye göre öğretmenler, anne-babası hapiste olan çocuklara ders verdikleri ve onlarla ilgilendiklerini için gözaltına alınırken, öğrencilerin neden gözaltına alındığı ise henüz bilinmiyor.

 

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Okumaya Devam Et

Gündem

Konya’da 20 yıllık AKP’liden Binali Yıldırım’ı şok eden çıkış: Vallahi millet perişan

Konya’yı ziyaret eden AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’a vatandaşlar ekonomik kriz tepkisi gösterdi. Cihanbeyli’de 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “Şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

BOLD – AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere gittiği Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AKP Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı milletvekilleriyle birlikte Konya’nın Cihanbeyli ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında yöre halkıyla bir araya gelen Yıldırım’a 20 yıldır AKP’ye oy verdiğini söyleyen vatandaş ekonomik krizle ilgili eleştiride bulundu. Vatandaş, “Başkanım ekonomi ekonomi… Millet vallahi perişan. 20 senedir size oy veriyorum. Bir AK Partili olarak söylüyorum şu ekonomiye bir el atın. Vallahi millet perişan” dedi.

Yıldırım ise, “Merak etmeyin el atıyoruz” cevabı verdi.

Okumaya Devam Et

Gündem

Antrenör, rakibine elenen genç kadın tekvandocuya tokat attı

Diyarbakır’da antrenör O.B, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmelerinde rakibine yenilen tekvando oyuncusu genç kıza tokat attı. Antrenörün hareketi tepki çekerken, bir izleyici o anları cep telefonuyla kaydetti.

BOLD – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın kutlandığı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki spor salonunda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

Seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör O.B., kazanan rakip sporcuyu kibar şekilde tebrik ederken, elenen kendi oyuncusuna seyircilerin önünde sert bir tokat attı.

Antrenörün attığı tokat nedeniyle savrulan kadın tekvandocu neye uğradığını şaşırdı. Genç tekvandocuya tokat atan antrenör O.B. minderi terk etti.

DHA’nın haberine göre, Tekvando Milli Takımı’nda antrenör Hacı Özbilek, antrenör O.B.’nin sinirlerine hakim olamayarak oyuncusuna tokat attığını söyledi. Özbilek, “Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik. Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi.” dedi.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar