Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan Rejimi, susturamadığı sürgün gazetecilerin malvarlığına el koydu

Erdoğan Rejimini eleştiren aralarında gazetecilerin de olduğu 770 kişinin Türkiye’deki mal varlıkları donduruldu. Karar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlandı. Gazeteci Sevgi Akarçeşme, “Çaldıklarını unutup tekrar aynı evi soyan hırsızlar gibi. En iyi bildikleri iş.” tepkisi verdi.

BOLD – Daha önce TMSF aracılığıyla Gülen Hareketi’nin ve birçok iş insanının 32 milyar dolarlık malvarlığına el koyan AKP Hükumeti, şimdi de Gülen Hareketi üyesi oldukları iddiasıyla 454 kişinin daha Türkiye’deki malvarlıklarını dondurdu.

SÜRGÜN GAZETECİLERİN MALVARLIKLARI DONDURULDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Gülen Hareketi’ni üyeliği iddiasıyla 545 kişinin Türkiye’deki mal varlığı donduruldu. Mal varlığı dondurulanlar arasında eski savcılar Celal Kara, Zekeriya Öz ile gazeteciler Adem Yavuz Arslan, Abdullah Bozkurt, Cevheri Güven, Levent Kenez, Bülent Keneş, Aydoğan Vatandaş, Tarık Toros, Asım Yıldırım, Said Sefa, Sevinç Özarslan, Sevgi Akarçeşme, Tuncay Opçin, Emrullah Uslu gibi isimler de bulunuyor. Söz konusu isimlerden büyük bir kısmının Türkiye’de hiç bir mal varlığı bulunmuyor.

DEMİRTAŞ’IN KARDEŞİ DE LİSTEDE

Resmî Gazete’de yayımlanan kararla ayrıca PKK/KCK üyesi oldukları iddiasıyla 108, IŞİD, Hizbullah ve El-Kaide örgütlerine üye oldukları iddiasıyla 119, DHKP-C, MLKP ve MKP gibi sol örgütlere üye oldukları iddiasıyla 89 kişinin Türkiye’deki mal varlıkları donduruldu. Malvarlığı dondurulanların arasında Eski HDP EŞ Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş ile IŞİD yöneticisi olduğu gerekçesiyle 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle İlhami Balı ile birlikte yargılanan Mustafa Demir de yer alıyor.

MAHKEMEYE İTİRAZ HAKKI BULUNUYOR

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, “6415 sayılı Kanun’un 7’nci maddesinin 3’üncü fıkrası uyarınca, aynı Kanun’un 3’üncü ve 4’üncü maddesi kapsamına giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listelerde adı geçen kişi, kuruluş veya organizasyonların Türkiye’de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır. Bu Karara karşı, 6415 sayılı Kanun’un 7’nci maddesinin 4 öncü fıkrası uyarınca, Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ilgili Ankara Ağır Ceza Mahkemesine itiraz edilebilir.” ifadelerine yer verildi.

GAZETECİLERDEN KARARA TEPKİ: ÇALMAK EN İYİ BİLDİKLERİ İŞ

Malvarlığına el konulmasıyla ilgili Gazeteci Cevheri Güven, “Resmi Gazete kararıyla mal varlığıma el konuldu. Bana kadar düştüysen durum kötü reis” derken, Gazeteci Sevgi Akarçeşme de “5 yıl önce aynı kararı verdikleri yetmemiş! Bu listeleri kim hazırlıyorsa mükerrer isimleri elemekten aciz. Devlet kimlerin eline kalmış işte…

2016’daki ve 2021’deki aynı karar. Çaldıklarını unutup tekrar aynı evi soyan hırsızlar gibi…En iyi bildikleri iş…” dedi.

“ÇÖKECEK BİR ŞEY KALMADI MI?

Sürgün Gazeteci Adem Yavuz Arslan da malvarlığı ile ilgili karara sosyal medya hesabından tepki göstererek, şu paylaşımı yaptı: “Yalnız bu listedekilerin hepsini toplasan oğlun Bilal, kızın Sümeyye ve damadın Berat’ın birlikte tüm gün uğraşıp sıfırlayamadıkları milyonlarca dolar/eurodan geride kalan 30 milyon euro’nun onda biri para çıkmaz. Çökecek bir şey kalmadı mı @RTErdogan?”

 

EL KONULAN ŞİRKETLERİN DEĞERİ YAKLAŞIK 32 MİLYAR DOLAR

Platform for Peace & Justice (PPJ) ve London Advocacy’nin hazırladığı rapora göre ise 15 Temmuz sonrasında Gülen Hareketi’ne yönelik hukuka aykırı olarak müsadere edilen ya da el konulan mülkiyet haklarının değeri en az 32 milyar dolar. Raporda el konulan şirketlerin marka değeri, sahip olduğu piyasa payı, gelecekte elde edeceği kârlar, sahip olduğu fikri ve sınai hakların da eklenmesi halinde bu değer 3 kata kadar çıkabiliyor.

Bir oy için! Erdoğan “münafık” kanaat önderleri “imansız” ilan etti

Gündem

Kayyum, cezaevinde ölen tutuklu için tabut vermedi

Erdoğan rejiminin atadığı kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamını yitiren yaşlı tutuklu için cenaze aracı ve tabut vermedi. 

BOLD – Kayyumun yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamanı yitiren 70 yaşındaki Ramazan Turan için cenaze aracı ve tabut vermedi. Aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaşamanı yitiren Ramazan Turan’ın ailesi, otopsi işlemlerinin devam ettiği Van Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Turan’ın ailesi, cenazeyi Hakkari’ye götürebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden araç talep etti.

AİLE CENAZE İÇİN TABUT YAPTIRDI

Müdürlük, bu talebe olumsuz yanıt verirken, aile tabut istedi. Tabut da verilmeyen aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı. Aile, işlemlerin ardından cenazeyi kendi imkanlarıyla Hakkari’ye götürecek.

 

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Okumaya devam et

Gündem

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Gazeteci Cevheri Güven, Youtube kanalından yayınladığı son video ile emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki kliği ortaya çıkardı. Güven, klikle ilgili tüm detayları patreon hesabından yazdı.

BOLD – Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, patreon hesabından da Ankara’daki klikle ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’yi kurtaran hamlelerine yer veren Güven, kliğin lideri emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı ve emniyetteki kliğin adamları hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Kliğin üyelerinden Ağarcı kadroların 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi üyelerine ve askerlere ağır işkencelerin başını çektiğini vurgulayan Güven, kliğin Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olmasıyla da emniyetin tamamının ele geçirmek için harekete geçtiğine dikkat çekiyor.

İşte Güven’in ülkeyi paylaşmak için gizli oluşumunu sürdüren klikle ilgili kaleme aldığı yazı…

 

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Okumaya devam et

Gündem

Cami kürsüsünden Sezen Aksu’yu hedef gösterdi

Cuma namazı sonrası cami içerisinde halka hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

BOLD – Cuma namazını Üsküdar’da bulunan Çamlıca Cami’nde kılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısındaki sözler sebebiyle gündem olan sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

ŞARKI 5 YIL ÖNCESİNE AİT

Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen sözler üzerinden, iktidara yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterildi. Aksu’nun yazdığı şarkıda “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri dine hakaret olarak yorumlandı.

UZANAN DİLLERİ KOPARMAK GÖREVİMİZ

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aksu’yu hedef gösterdi. Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dedi.

 

 

Adalet Bakanı Gül, Mustafa Kabakçıoğlu ve Nesrin Gençosman’la ilgili önergelere hâlâ cevap vermedi

Okumaya devam et

Popular

Shares