Connect with us

Gündem

Gazeteci Müyesser Yıldız, yandaş medyanın Nazire Terzi’yle ilgili yalan haberine isyan etti

Tuğgeneral Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi, hakkındaki cezanın kesinleşmesinin ardından dün adliyeye giderek teslim oldu. Cezasının denetimli serbestlik hariç tamamını yatan Nazire Terzi’yle ilgili gelişmeyi yandaş medya ‘darbeci Semih Terzi’nin aranan eşi yakalandı’ şeklinde vermesine Odatv muhabiri Müyesser Yıldız tepki gösterdi.

BOLD – Odatv muhabiri Müyesser Yıldız, Yargıtay tarafından cezası onandıktan sonra teslim olmak için gittiği adliyeden 2 kez geri eve gönderilen ve teslim olmak için üçüncü kez gittiğinde tutuklanıp cezaevine gönderilen Tuğgeneral Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi hakkında yapılan ‘yakanlandı’ haberlerine isyan etti.

“Hasılı; medyanın bir “yargısız infazına” daha tanık olduk!..” diyen Müyesser Yıldız, Nazire Terzi’nin normalde yatarı bittiği için 10 aylık denetimli serbestlik hakkından yararlanması gerekirken tutuklanıp cezaevine gönderildiğini belirtti.

Müyesser Yıldız, Nazire Terzi haberlerinde kocası Tuğgeneral Semih Terzi yerine bir başka askerin fotoğrafının kullanılmasını da hayretle karşıladı: “Dahası, haberde bunca yıldan sonra Semih Terzi diye bir başkasının fotoğrafı kullanılabildi!..”

İŞTE O PAYLAŞIMLAR

Müyesser Yıldız’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

Bugünün adalete dair “son dakika” haberi şu oldu:

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan Semih Terzi’nin “aranan” eşi Nazire Terzi’nin “yakalandığı” bildirildi.

O davayı da izledim. Suçlamalar, “deliller” bir yana; sonuçta N. Terzi, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ardından, suçun “yardımla sınırlı kalması” nedeniyle ceza 18 yıla indirildi.

N. Terzi 4 yıl 2 ay hapis yattıktan sonra Yargıtay, “terör örgütü üyeliğinden” ceza verilmesi gerektiğini bildirerek 18 yılı bozdu; ama tahliye etmedi.

N. Terzi geçen Kasım’da yeniden yargılandı. Bu defa 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve yattığı süre dikkate alınarak tahliye edildi.

Bugünkü haberlerin esasına gelince; Yargıtay geçen ay verilen cezayı onadı.

N. Terzi ve avukatı bunu öğrenince teslim olmak için Adliye’ye gitti. Ancak İnfaz Bürosu kendilerine henüz bir karar gelmediğini söyledi.

Geçen Çarşamba bir kez daha gittiler; bu sefer “infaz sırasını bekliyor” dendi. Nihayetinde bugün N. Terzi avukatıyla birlikte Savcı’ya gitti.

Normalde yatarı bittiği için 10 aylık denetimli serbestlik hakkından yararlanması gerekirken tutuklanıp cezaevine gönderildi.

İşte süreç böyle geliştiği halde; “darbeci Semih Terzi’nin aranan eşi yakalandı” başlıkları atılabildi.

Dahası, haberde bunca yıldan sonra Semih Terzi diye bir başkasının fotoğrafı kullanılabildi!..

Hasılı; medyanın bir “yargısız infazına” daha tanık olduk!..

Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi teslim oldu

Gündem

Adalet Bakanlığı, ihraç Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’a hukuksuzlukta sınır tanımıyor

Cezaevine girdiğinden bu yana birçok hak ihlaline maruz kalan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur, yeni bir hukuksuzluk ile karşı karşıya. Adalet Bakanlığı’na seslenen kızı Nalan Dilara Uğur, “Babama iki sene önce kaldırılan disiplin cezasının uygulanacağı tebliğ edildi. Hukuksuzlukta sınır tanımamanıza hakikaten şapka çıkarıyorum.” dedi.

BOLD – Altı yıldır hapiste olan, 15 aydır ise Afyon 1 Bolu T Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan eski Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur’un daha önce haklı bulunduğu disiplin cezaları raftan indirildi.

Kızı Nalan Dilara Uğur’un twitter hesabından verdiği bilgiye göre Hüsamettin Uğur’a Kırıkkale Keskin Cezaevinde işkence görüp bunu da dile getirmesi üzerine baskı amaçlı birçok disiplin cezası verildi.

Bu cezaların hepsi Kırıkkale Keskin İnfaz Hakimliği tarafından kaldırıldı. Uğur’un itirazları haklı bulundu. Ancak geçen hafta Uğur’a iki sene kaldırılan cezanın uygulanacağı tebliğ edildi.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında 18 Temmuz 2016’da gözaltına alınan, 9 Ekim 2016’dan bu yana da hücrede tutulan Hüsamettin Uğur, 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mayıs 2023’te denetimli serbestlik hakkı kazanan Hüsamettin Uğur, Afyon Cezaevi bu hakkı vermediği için kaç aydır nakil talebinde bulunuyor. Ancak sözkonusu ceza yeniden gündeme getirildiği için 6 ay nakil talebinde bulunamayacak.

“HUKUKSUZLUĞUNUZA ŞAPKA ÇIKARIYORUM”

Nalan Dilara Uğur’un paylaşımları şöyle:

“Babama Kırıkkale Keskin Cezaevinde işkence görüp bunu da dile getirmesi üzerine baskı amaçlı bir çok disiplin cezası verilmişti. Bu cezaların HEPSİ Keskin İnfaz Hakimliği tarafından kaldırıldı babamın itirazları haklı bulundu.

Memura hakaret iddiasıyla hücre cezası verdikleri, infaz hakimliğinin kaldırdığı, cezaevinin itirazlarına rağmen ağır ceza mahkemesinin de itirazı reddederek babamın lehine karar verdiği dosya için kanun yararına bozmaya başvurdular bu talep de Adalet Bakanlığı tarafından reddedildi.

Her aşamada babamın lehine karar çıkmışken geçen hafta bir anda babama bu iki sene öncesinin kesinleşmiş kararının kaldırıldığı ve cezanın uygulanacağı kararı tebliğ ediliyor. Bu sefer hakikaten şapka çıkarıyorum hukuksuzluğunuzun sınırının olmamasına.”

Tutuklu Yargıtay üyesi Hüsamettin Uğur: 9 aydır esir muamelesi görüyorum, can güvenliğim yok

Okumaya Devam Et

Gündem

Gergerlioğlu’ndan Bozdağ’a: Retweet için 96 gün cezaevinde kaldım

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Türkiye’de tweet attığı için hakkında soruşturma başlatılan kimse bulunmadığı iddiasını HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu yalanladı. Gergerlioğlu, “Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim. 96 gün cezaevinde kaldım” dedi.

BOLD – HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweetin içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” açıklamasına sosyal medyadan yanıt verdi. Gergerlioğlu, “Ben tweet bile atmadım, retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım” ifadelerini kullandı.

“NE KADAR GÜLÜNÇSÜN SAYIN BAKAN”

Retweet nedeniyle ceza verilerek vekilliği düşürülen Gergerlioğlu Twitter hesabından Bozdağ’ı etiketleyerek, “Bekir Bozdağ senin lafına kargalar bile güler! Ben tweet bile atmadım retweetlemiştim ve 96 gün cezaevinde kaldım. Demek tweet atsam sorun olmayacaktı! Ne kadar gülünçsün Sayın Bakan?” dedi.

POLİS ZORUYLA MECLİSTEN ÇIKARILIP CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİ

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir internet sitesinde yayınlanmış yazıyı retweet ettiği için hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza onanınca, hakkındaki karar TBMM’de okutularak milletvekilliği düşürülmüştü. Polis zoruyla TBMM’den çıkarılan Gergerlioğlu, tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konulmuştu. Gergerlioğlu cezaevine 96 gün kaldıktan sonra, Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrası serbest kalmıştı.

 

Bozdağ’dan sosyal medya soruşturmalarının püf noktası: “Tweet attı diye…”

Okumaya Devam Et

Gündem

Erdoğan basketbolda iddialı: Bir numara benim

Bakanlarla her hafta basketbol oynadığını söyleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Skorer noktasında bir numara benim” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni sergide eşyaları bulunan sanatçıların aile üyeleriyle gezdi. Erdoğan, serginin seriler halinde devam edeceğini söyledi.

“MESLEĞİNİZİ SEVİYORSANIZ ONDA YOK OLACAKSINIZ”

Kendisine yoğun çalışma temposunda nasıl dinç göründüğü sorusuna Erdoğan, “Aşk varsa meşk var. Aşkı tarif edin derler ben de üstattan öğrenmiştim. Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Eğer siz mesleği seviyorsanız onda yok olacaksınız. Sevmiyorsanız yapmaya gerek yok” diye konuştu.

“SKORER NOKTASINDA BİR NUMARA BENİM”

Haftada iki, üç gün basketbol oynadığını belirten Erdoğan, “Bu ay aşırı yoğunuz, maç programları yoğun olmayacak. Her hafta muhakkak basket oynuyoruz bakan arkadaşlarımızla beraber. Skorer noktasında bir numara benim” dedi.

 

Koray Aydın ve Ağıralioğlu gitti Ahmet Zeki Üçok geldi: İYİ Parti’de merkez derinlere mi kayacak?

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar