Connect with us

Gündem

HDP’ye ikinci saldırıda da katliamın eşiğinden dönüldü: Saldırganın silahı tutukluk yaptı

İstanbul’da HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına saldırı düzenlendi. Silahlı ve bıçaklı olduğu belirtilen saldırgan, iki kişiyi yaraladı. HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü, saldırganın silahının tutukluk yapması sonucu büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü belirtti.

BOLD – İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binasına saldırı düzenlendi. Silahlı ve bıçaklı olduğu belirtilen saldırgan iki kişiyi yaraladı.

Partililer tarafından engellenmeye çalışılan saldırgan, ilçe binası önünde bulunan bir fırına kaçtı. Saldırgan, olay yerine gelen polisler tarafından götürüldü.

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü saldırıyı, “İstanbul Bahçelievler ilçe binamıza yönelik bir silahlı saldırı girişimi olmuş. Silahın tutukluluk yapması sonucundan büyük bir faciadan dönülmüş. Saldırgan gözaltına alınmış” sözleriyle duyurdu.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, kimliği belirlenemeyen saldırgan, girdiği ilçe binasında parti üyeliği hakkında sorular sordu. Daha sonra kendisine çay ikram eden Ramazan Dişarı’ı ve parti üyesi Aziz Şimşek’i hafif yaralandı.

Partililer tarafından engellenmeye çalışılan saldırgan, ilçe binası önünde bulunan bir fırına kaçtı. Saldırgan, olay yerine gelen polisler tarafından götürüldü.

Saldırıda yaralanan parti çalışanı Ramazan Dişarı, karsimahalle.org’a yaptığı açıklamada, “Partiden içeri girdi, üyelik istiyorum diye. Çay ikram ettik. Çayı üstüme attı. ‘Siz beni tanımıyorsunuz, ben sizi öldürmeye geldim’ dedi. İki silah ve bıçakla saldırdı. Bıçağı bana saplamaya çalıştı ama olmadı, elindeki silahları aldık. İçeride üç kişiydik. İki yaşlı arkadaşımız da vardı. Silahları elinden alınca kaçtı. Silahları polise teslim ettik. 25 yaşlarındaydı.”

HDP İZMİR BİNASINDA FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLMÜŞTÜ

17 Haziran’da da İzmir’in Konak ilçesinde bulunan HDP İzmir İl Başkanlığına gelen eski sağlık çalışanı 27 yaşındaki Onur Gencer, üzerinde taşıdığı silahla parti üyesi ve çalışanı Deniz Poyraz’ı (38) öldürmüştü.

SADAT’la bağlantıları gündeme gelen Onur Gencer’in binaya saldırı düzenlediği saatte HDP teşkilatından üst düzey 40 kişinin katılacağı bir toplantının yapılmasının planlandığı ve son anda ertelendiği ortaya çıkmıştı.

HDP İzmir İl Eş Başkanı Abdülkadir Baydur, olay sonrası yaptığı açıklamada, “Deniz’i katlettikten sonra kapısını açamadığı başkanlık odasının da anahtar deliğine silah sıkmış. Resmen katliama gelmiş ama kimseyi bulamamış… Bütün odaları tek tek arayıp kimseyi bulamayınca silah sıkmış.” ifadelerini kullanmıştı.

Olay sonrası polisin saldırgan Onur Gencer’e yönelik şefkatli tavırları ve “İsmin ne abicim” sözleri uzun süre tartışılmıştı.

Roboski’nin üzerinden 10 yıl geçti: Bir kişi yargılanmadan dava kapandı

Analiz

Adana’da AKP’nin başörtüsü oyunu: Furkan gönüllüsü kadınları bu sefer başörtüsüzlere dövdürdüler

Adana’da geçen Mart ayında demokratik haklarını kullanan başörtülü göstericilerin başlarına inen coplar, hak ve özgürlüklere gözü kapalı bir iktidarın nereden nereye savrulduğunun resmi oldu. Aynı hatayı tekrarlamak istemeyen iktidar, bu seferki müdahalede başörtülü polisleri sahaya sürmedi.

BOLD – Furkan Vakfı üyelerine geçen Mart ayında yapılan, işkenceye varan müdahale AKP’nin başörtüsü siyasetinin ibretlik vesikasını ortaya koydu. Başörtülü kadınlara yönelik müdahaleden yansıyan görüntüler dehşete düşürürken, toplumun her kesiminden yoğun tepki topladı.

Bir numaralı gündem haline gelen orantısız müdahale de başörtülü polislerin, kendileri için yıllarca hak mücadelesi yapmış başörtülü aktivistlere coplu saldırısı vicdanları yaraladı.

Demokratik ve anayasal haklarını kullanan başörtülü göstericilerin başlarına inen coplar, hak ve özgürlüklere gözü kapalı bir iktidarın nereden nereye savrulduğunun resmi oldu.

Adana’da bugün de Furkan Vakfı’nın eylemi vardı. Adana emniyeti basın açıklaması yapmak isteyen gruba aynı şekilde karşılık verdi. Coplar çekildi, konuşmak isteyenlerin kafaları yarıldı.

Bu seferki müdahalenin diğerinden bir farkı vardı.

Furkan üyesi kadınların karşısına bu sefer başörtülü kadınlar dikilmedi.

Tamamı başı açık olan polislerin müdahale ettiği eylemci kadınlar, yine copların hedefi oldu.

Adana’da polis zulmü tam gaz: Kızlar yine stres attı

Okumaya Devam Et

Gündem

Adana’da polis zulmü tam gaz: Kızlar yine stres attı

Adana emniyeti tepkilere rağmen, anayasal haklarını kullanmak isteyen Furkan Vakfı üyelerinin göz açtırmıyor. Polis, Alparslan Kuytul ve vakıf üyelerinin tutukluluğunu protesto için basın açıklaması yapmak isteyen gruba yine çok sert şekilde müdahale etti. Adana sokaklarında aynı görüntüler ortaya çıktı.

BOLD – Adana Emniyeti Furkan Vakfı üyelerine yönelik sert müdahalesine tepkilere rağmen devam ediyor.

Polis, itikafta olan vakıf üyelerine camide saldırıyor, kameralar önünde öldüresiye dövüyor.

Vakfın başörtülü ve çarşaflı kadınları, kendileri gibi başörtülü kadın polisler tarafından feci şekilde darp ediliyor.

Sert müdahalenin ardından basına sızan ses kaydında da “İyi stres attık” ifadeleri kullanan polislerin eğlendiği de ortaya çıkmıştı.

Adana’da iktidarın istemediği cemaat haline gelen Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul, tutuklanarak cezaevine gönderilirken, eşinin de her an polis tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

Kuytul, Adana’da yargılanmasına rağmen Ağrı Patnos cezaevine gönderildi.

POLİS SERT MÜDAHALEDEN VAZGEÇMİYOR

Vakıf üyeleri bugün de “Özgürlük Yürüyüşü” adı altında Atatürk Parkı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

Parkı ablukaya alan polis, Adana Valiliği’nin kent genelindeki eylem ve etkinlik yasağını gerekçe göstererek açıklamaya izin vermeyeceğini belirti.

Dağılmayan Furkan Vakfı üyelerine polis, biber gazı ve coplarla müdahale ederken yaralananlar oldu.

Kadın polislerin yine başörtülü ve çarşaflı kadınlara sert müdahalesi objektiflere yansıdı.

Hakkında hipnozla işkence iddiaları bulunan Ahmet Zeki Üçok İyi Parti’ye katıldı

Okumaya Devam Et

Gündem

Fanatik kadın AKP’yi savunurken kendinden geçti: “Nankörler, Z kuşağı veletleri”

AKP’li bir kadın kendisine uzatılan mikrofona, Suriyeli politikası dahil AKP’nin tüm politikalarını överken çevredeki muhalif sesleri hainlik ve nankörlükle suçladı.

BOLD – AKP’li bir kadın, sokakta kendisine uzatılan mikrofona gönül verdiği partisi ve icraatlarını ateşli bir şekilde savundu.

Özellikle AKP’nin çok eleştirilen Suriyeli politikasını alkışlayan kadın çevresinde toplanan kalabalığı da sesini yükselterek “Nankörlük” yapmakla suçladı. AKP muhaliflerinin Z kuşağını kandırabileceğini söyleyen kadın, kendisiyle tartışanları da PKK’lı ilan etti.

Kadının hakaretleri karşısında çevredekilerden de tepkiler geldi. Kanal Dünya kanalı, son günlerin en enteresan sokak röportajlarından birine imza attı.

Hakkında hipnozla işkence iddiaları bulunan Ahmet Zeki Üçok İyi Parti’ye katıldı

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar