Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Sen kimsin” lafı Cemal Enginyurt’u canlı yayında çileden çıkardı

Canlı yayınlardaki gergin tavırlarıyla bilinen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bu sefer de  eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile gerginlik yaşadı. Okuyan’ın, “Sen kimsin” sözleri üzerine Enginyurt masayı yumrukladı.

BOLD – Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ve Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Flash TV’de memur ve emekliye verilen zammı tartıştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası en düşük emekli maaşını 2 bin 500 lira, toplam memur zammını ise yüzde 30.5 olduğunu duyurmuştu.

Flash TV’de yayınlanan Söz Meclis’ten İçeri programında buluşan ikili Erdoğan’ın açıkladığı emekli ve memur zamlarını masaya yatırdı.

Enginyurt’un Okuyan’a, “Senin hoşuna gidecek gibi davranacak değilim ki. Niye rahatsız oluyorsun bundan?” sözlerinin ardından stüdyodaki hava gerginleşti.

Okuyan da Enginyurt’a “Sen kimsin?” diyerek cevap verdi.

Okuyan’ın “Sen kimsin?” lafına oldukça sinirlenen Enginyurt, “Ben milletin vekiliyim. Sen kimsin diyemezsin” diyerek sesini yükseltti.

Stüdyoda artan tansiyon yüzünden Enginyurt masayı yumruklamaya başladı. Enginyurt’u stüdyodakiler diğer isimler sakinleştirmeye çalıştı.

6. BÜYÜK ÜLKE KAVGASI

Bu olay Enginyurt’un ilk canlı yayın vukuatı değil. MHP Milletvekili olduğu dönemde Haber Global’e konuk olan Enginyurt ile CHP’li Erdal Aksünger arasında 6. büyük ülke tartışması yüzünden gerginlik  yaşandı.  Enginyurt’un yayın esnasında, Türkiye’nin dünyanın 6. büyük ülkesi olduğunu söylemesi üzerine Erdal Aksünger, “Akıl var mantık var. Yapmayın Allah aşkına” diyerek tepki gösterdi. Aksünger’in bu tepkisi üzerine Enginyurt, “Benim aklıma mantığıma hakaret etme” dedi. Tartışmanın büyümesi üzerine Enginyurt, Aksünger’e “Sen provokasyona gelmişsin buraya. Seni örgütlemişler, buraya göndermişler” dedi. Aksünger ise, “Beni kimse örgütleyemez. Benim geçmişim de belli, ne olduğum da belli, nereden geldiğim de belli, soyum da belli, sopum da belli. Hepsi belli” dedi.

AKP zulmü ülke sathına yaydı: Devlet kurumlarıyla vatandaşa işkence

 

Gündem

Kayyum, cezaevinde ölen tutuklu için tabut vermedi

Erdoğan rejiminin atadığı kayyumla yönetilen Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamını yitiren yaşlı tutuklu için cenaze aracı ve tabut vermedi. 

BOLD – Kayyumun yönettiği Van Büyükşehir Belediyesi, cezaevinde yaşamanı yitiren 70 yaşındaki Ramazan Turan için cenaze aracı ve tabut vermedi. Aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı.

CEZAEVİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde yaşamanı yitiren Ramazan Turan’ın ailesi, otopsi işlemlerinin devam ettiği Van Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Turan’ın ailesi, cenazeyi Hakkari’ye götürebilmek için Van Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden araç talep etti.

AİLE CENAZE İÇİN TABUT YAPTIRDI

Müdürlük, bu talebe olumsuz yanıt verirken, aile tabut istedi. Tabut da verilmeyen aile, marangozdan tabut yaptırmak zorunda kaldı. Aile, işlemlerin ardından cenazeyi kendi imkanlarıyla Hakkari’ye götürecek.

 

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Okumaya devam et

Gündem

Şenkal Atasagun kliği ve kulakçık programı

Gazeteci Cevheri Güven, Youtube kanalından yayınladığı son video ile emniyet ve MİT içerisinde yuvalanan eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun liderliğindeki kliği ortaya çıkardı. Güven, klikle ilgili tüm detayları patreon hesabından yazdı.

BOLD – Yılın en önemli videosuyla izleyicisinin karşısına çıkan gazeteci Cevheri Güven, patreon hesabından da Ankara’daki klikle ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Yazısında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin AKP’yi kurtaran hamlelerine yer veren Güven, kliğin lideri emekli MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, organize suç örgütü lideri Alaaddin Çakıcı ve emniyetteki kliğin adamları hakkında ilginç bilgiler veriyor.

Kliğin üyelerinden Ağarcı kadroların 15 Temmuz sonrası Gülen Hareketi üyelerine ve askerlere ağır işkencelerin başını çektiğini vurgulayan Güven, kliğin Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olmasıyla da emniyetin tamamının ele geçirmek için harekete geçtiğine dikkat çekiyor.

İşte Güven’in ülkeyi paylaşmak için gizli oluşumunu sürdüren klikle ilgili kaleme aldığı yazı…

 

Taşlar yerine oturdu! Herkes bu videoyu konuşuyor: Nedir bu “Kulakçık Kliği”?

Okumaya devam et

Gündem

Cami kürsüsünden Sezen Aksu’yu hedef gösterdi

Cuma namazı sonrası cami içerisinde halka hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

BOLD – Cuma namazını Üsküdar’da bulunan Çamlıca Cami’nde kılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısındaki sözler sebebiyle gündem olan sanatçı Sezen Aksu’yu hedef aldı. Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

ŞARKI 5 YIL ÖNCESİNE AİT

Sanatçı Sezen Aksu, 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen sözler üzerinden, iktidara yakınlığıyla bilinen kişi ve gruplar tarafından hedef gösterildi. Aksu’nun yazdığı şarkıda “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri dine hakaret olarak yorumlandı.

UZANAN DİLLERİ KOPARMAK GÖREVİMİZ

Son olarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Aksu’yu hedef gösterdi. Cuma namazı sonrası cemaate seslenen Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir” dedi.

 

 

Adalet Bakanı Gül, Mustafa Kabakçıoğlu ve Nesrin Gençosman’la ilgili önergelere hâlâ cevap vermedi

Okumaya devam et

Popular

Shares