Connect with us

Videohaber

Türkiye’de yaşayan aileleri bekleyen tehlike! Gençlerin artan intiharları ne anlama geliyor??

 “Gerekirse soğan ekmek yeriz” diyerek Saray’da yaşam sürenleri gören gençlerin bu çelişkilerle dinden soğuduğunu anlatan Psikolog Prof. Dr. Ramazan Abacı, “bizde intihar olmaz” diyen aileleri uyardı.

BOLD – İyi bir eğitimden geçse bile Türkiye’deki torpil ve kayırma sistemini görüp hayata küsen gençler arayış halinde.

Aile büyüklerinin empati eksikliği, düşük refah seviyesi yüzünden geçlerin yaşadığı buhranlar çok acı sonuçlarla noktalanabiliyor.

Geçtiğimiz hafta 20 yaşındaki tıp öğrencisi Enes Kara ve 16 yaşındaki Bahadır Odabaşı’nın peş peşe intiharı gündemi sarstı. Geride bıraktıkları hikayelere bakınca aslında sorunun çok derinde olduğu görülüyor.

İnsanın doğası gereği psikolojik sorun yaşadığını söyleyen Körn Üniversitesi’nden Psikolog Prof. Dr. Ramazan Abacı “bizde böyle bir şey olmaz” diyen aileleri çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Dindar bir çevrede yetişmesine rağmen ateist olan Enes Kara vakasına dikkat çeken Abacı, “Gerekirse soğan ekmek yeriz” diyerek Saray’da yaşam sürenleri gören gençlerin bu çelişkilerle dinden soğuduğunu anlattı.

 

Konu Erdoğan olunca dillerinin kemiği yok

Videohaber

Reis için “bedel” vakti

AKP hükumeti paraya sıkıştı, yoklama kaçaklarına da belli askerlik fırsatı doğdu. Bold Medya, Erdoğan’ın kapsamı genişletilmiş bedelli askerlik müjdesini masaya yatırıyor.

BOLD – Paraya sıkışan AKP hükumeti yine bedelli askerlikten medet umuyor.

Bedellide çıta da düştü. Fiyat düşmedi ama kapsamı genişletildi. Milli Savunma Bakanlığı’nın bedelli askerlik düzenlemesinden faydalanması için asker kaçağı durumuna düşmeme şartı da kalkıyor.

Bold Medya, Erdoğan’ın yeni Suriye harekatın hemen öncesinde ilan ettiği bedelliyi masaya yatırıyor.

15 Temmuz ve SADAT düğümü çözülüyor

 

Okumaya Devam Et

Videohaber

Oscarlık ampuller

Kimi servetine servet kattı, kimi görgüsüzlükte zirveye vurdu. Kimi troliçe unvanına layık görüldü, kimisini gören diğer yandaşlar bile yakasını silker oldu. Bold Medya “Top 10 AKP Enleri”ni izleyicileri için derledi.

BOLD – Halkı soydular, kandırdılar bir de utanmadan dalga geçtiler.

Kimi servetine servet kattı, kimi görgüsüzlükte zirveye vurdu. Kimi troliçe unvanına layık görüldü, kimisini gören diğer yandaşlar bile yakasını silker oldu.

Bold Medya “Top 10 AKP Enleri”ni izleyicileri için derledi.

Erdoğan kaçarsa geride kalanlara ne olacak

Okumaya Devam Et

Videohaber

Darbeyse sivil darbe budur: Peki Türkiye nasıl kurtulur?

Yurtdışında hayatını kaybeden Aysel Doğan’ın cenazesi, vasiyeti üzerine getirildiği Tunceli’de polis tarafından kaçırıldı. Gazeteci Fehim Işık, cenaze kaçırma olayı ve siyasetin gündemini Bold Plus’tan İrfan Galip Dumlu’ya değerlendirdi.

BOLD – Filistinli muhabir Şirin Ebu Akile’nin cenazesinde, İsrail polisinin dünyanın tepkisini çeken sert müdahalesinin benzeri Türkiye’de de yaşandı.

Yurtdışında hayatını kaybeden Aysel Doğan’ın cenazesi, vasiyeti üzerine getirildiği Tunceli’de polis tarafından kaçırıldı.

Gazeteci Fehim Işık, cenaze kaçırma olayı ve siyasetin gündemini Bold Plus’tan İrfan Galip Dumlu’ya değerlendirdi.

Domatesi sayarak alan vatandaşa Erdoğan’dan uzay müjdesi

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar