Connect with us

Gündem

İstanbul Havalimanı rant kurbanı: Türkiye’nin dışa açılan kapısı 36 saat kapandı

Uzmanların uyarısına rağmen rant için hava şartları uygun olmayan bir araziye yapılan İstanbul Havalimanı’nın sıkıntısını tüm Türkiye çekiyor. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Türkiye’nin dışa açılan kapısı konumundaki İstanbul Havalimanı yaklaşık 36 saat kapanmak zorunda kaldı.

BOLD – AKP hükumeti, İstanbul’daki Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kullanılmaya devam ederken rant için 3. havalimanında ısrar etti.

En büyük itiraz noktalarından birisi ise yapılması planlanan yerin havacılık açısından uygun olmamasıydı. Yeni İstanbul Havalimanı göçmen kuşların geçiş rotasında bulunan, bahar aylarında lodosun ve kışın fırtınanın teslim aldığı bir bölgeye uzmanların itirazlarına rağmen yapıldı. Türkiye’nin dışa açılan kapısı konumundaki havalimanı, yoğun kar yağışı nedeniyle yaklaşık 36 saat süreyle kapandı.

İSTANBUL HAVALİMANI 36 SAAT SÜREYLE KAPANDI

İstanbul’daki yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları, pazartesi günü İstanbul Havalimanı’ndan 36 uçuşu iptal etmek zorunda kaldı. Diğer havayolu şirketlerinin de uçuş iptalleri oldu.

İptallerin ardından dün öğle saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda tüm operasyonlar durma noktasına geldi. Yapılan bir duyuru ile de yeni İstanbul Havalimanı’nda tüm uçuşların gece 00.00’a kadar durdurulduğu açıklandı.

Uçuşların gece yarısından sonra başlaması beklenirken havalimanından uçak seferlerinin önce salı günü saat 04.00’te, ardından 13.00’te başlayacağı ilan edildi.

Daha sonra da yapılan son bir açıklama ile tüm uçuşların gece çarşamba günü 00.00’a kadar durdurulduğu ilan edildi.

SABİHA GÖKÇEN UÇUŞLAR DEVAM EDİYOR

Yeni İstanbul Havalimanı’nın tamamen kapandığı saatlerde İstanbul’un bir diğer havalimanı Sabiha Gökçen’de ise uçuşlar seyrelltilerek de olsa yapılabildi.

Seferlerin yüzde 15 azaltıldığı belirtilen Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurt içi ve yurt dışı uçuşlar devam etti.

BAKANLARIN UÇAKLARI ATATÜRK HAVALİMANI’NA İNDİ

İstanbul Havalimanı’nından uçuşların yapılamadığı saatlerde ise AKP’nin yeni İstanbul Havalimanı’nı açması ile VİP uçakların ve kargo uçaklarının kullandığı bir havalimanına dönüştürdüğü Atatürk Havalimanı’na ise uçaklar inip kalkmaya devam etti.

İstanbul’daki kar yağışı nedeniyle İstanbul’a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun uçağı da İstanbul Havalimanı yerine Atatürk Havalimanı’na indi.

YOLCULAR 7 SAAT UÇAKTA MAHSUR KALDI

Dün öğle saatlerinde tüm operasyonların durduğu İstanbul Havalimanı’nda Adana’dan inen ve İngiltere’ye gidecek THY uçağı içinde yolcular saatlerce beklemek zorunda kaldı.

7 saatten uzun bir süre uçakta bekletilen yolcular duruma tepki gösterdi.

HAVALİMANINDA YOLUNDA MAHSUR KALDILAR

İstanbul Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular ve çalışanlar da yoğun kardan dolayı yollarda mahsur kaldı. Yollarda çok sayıda araç sürücüsü yardım bekledi.

HAVALİMANINDA MAHSUR KALANLARA YATMALARI İÇİN KARTON DAĞITILDI

Metrosu olmayan ve yolları kapanan İstanbul Havalimanı’nda mahusr kalan yolcular, hava yolu şirketlerinin bilet satış ofisleri, kontuar ve danışma noktaları önünde yoğunluk oluşturdu.

Bazı yolcular koltuklarda dinlenmeye ya da uyumaya çalışırken havalimanında vatandaşların uyuması için karton dağıtıldı.

KARGO TERMİNALİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ

İstanbul Havalimanı’ndaki yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda Turkish Cargo’ya hizmet sunan tesisin çatısında, biriken kar kütleleri ve fırtına nedeniyle çökme yaşandı.

Depoda 10 günlük gaz kaldı: Doğalgaz kesintisi kapıda

Analiz

Adalet can çekişiyor: Hukuk mizah malzemesi olmaktan öteye gidemiyor

Türkiye’nin geleceği üniversiteli gençler “beraber iftar yapmak” ve “aynı evde oturmak” suçlarıyla cezaevinde çürütülürken, mahkemede 100 kilo kokain kendisine yanlışlıkla geldiğini söyleyen baronlar serbest bırakılıyor. Adaletin can çekiştiği ülkede vatandaş kadar Adalet Bakanının da kafası karışık. AKP adaleti yine mizah dergisi Leman’ın kapağına konu oldu.

BOLD – Türkiye ekonomik krizle boğuşurken AKP iktidarı, kitleler halinde öğrencileri tutukluyor. Üniversite okumak için bir araya gelip ev tutan öğrencilerin tek suçu, aynı evde kalmak.

Dua eden, iftara katılan, Kuran ve hadis kitabı okuyan, komşusunun çocuğunun bisikletini tamir edeni örgüt üyeliğinden yargılayana AKP yargısı, “111 kilo kokaini bana yanlışlıkla yollamışlar” diyen yandaş holding patronunu ise serbest bırakıyor.

VATANDAŞIN KAFASI KARIŞIK

DHA’nın haberine göre, Bursa’da, 37 yaşındaki H.Ç. adlı kişi aldığı uyuşturucu madde, limon tuzu çıkınca dolandırıldığı gerekçesiyle, torbacıyı savcılığa şikayet etti.

Şikayet dilekçesinde 1,5 yıldır uyuşturucu kullandığını itiraf eden H.Ç., son 3 aydır ise kullanmadığını iddia etti.

Anlaştığı torbacı Ç.K.Y.’den metamfetamin aldığını, karşılığında da 200 TL’yi elden verdiğini belirten H.Ç., maddeyi kullandığında ise limon tuzu olduğunu anladığını söyleyip şikayetçi oldu.

ADALET BAKANI DA TARİF EDEMEDİ

Yargıtay 12 Mayıs’ta, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 2012-2017 arasındaki bazı Twitter paylaşımları nedeniyle beş ayrı suçtan verilen dokuz yıl sekiz ay 20 gün hapis cezasının dört yıl 11 ay 20 günlük bölümünü onadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kararı tanımıyoruz” çıkışını eleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Diyor ki, ‘Tweet attı, hayatı karardı.’ Tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu var mı, bilmiyorum… Yok. O zaman sormak lazım ‘Yahu bu tweet attı da, tweet’in içinde ne yazıyor?’ Soruşturma onun üzerine açılıyor” şeklinde savunmuştu.

MİZAH MALZEMESİ

Bozdağ’ın, “Türkiye’de tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir kişi yok. Tweet’in içinde yazandan dolayı soruşturma açılıyor” ifadeleri, karikatür dergisi LeMan’a konu oldu.

Derginin kapağında, mahkeme önüne çıkarılan bir sanığa hakimin “Yaz kızım. Sanığın tweet atmaktan beraatine. Tweet’in içine yazdıklarından 2 yıl 4 ay hapsine” demesi yer aldı.

Erdoğan yargısı suç olmayan eylemleri cezalandırıyor: Hedefte neden öğrenciler var?

Okumaya Devam Et

Gündem

KHK’lı akademisyen Nuriye Gülmen’e örgüt üyeliğinden 10 yıl hapis cezası verildi

KHK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen hakkında “örgüt üyeliği” suçlamasıyla açılan davada 10 yıl hapis cezası verildi.

BOLD – KHK ile görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen’in de aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı davada karar açıklandı.

DURUŞMA SALONUNDA OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu Nuriye Gülmen ile Yasemin Karadağ katıldı. Mahkeme, Gülmen ve Karadağ’a DHKP-C üyesi oldukları gerekçesiyle 10’ar yıl hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca iki ismin de tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Karar sonrasında Gülmen ve Karadağ duruşma salonunda oturma eylemi başlattı.

324 GÜN AÇLIK GREVİ YAPMIŞTI

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen, 324 gün açlık grevi yapmış, “silahlı terör örgütüne üye olmak” iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı. 5 Ağustos 2020’de İstanbul Okmeydanı’nda bulunan İdil Kültür Merkezi’ne düzenlenen baskında gözaltına alınan Gülmen, tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmişti.

Erdoğan rejiminde adaletin yerini şantaj aldı

Okumaya Devam Et

Gündem

AKP’li Külünk, kaçış planını açıklayan Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti

AKP’li Metin Külünk, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “kaçış planı”nı açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Külünk, “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” dedi.

BOLD – AKP’li Metin Külünk, yurt dışına vakıflar üzerinden para kaçırıldığını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den para aldığı gündeme gelen Külünk Kılıçdaroğlu’na “Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD’deki paralel bir vakfa transfer edildiğini belgeleriyle açıklayan Kılıçdaroğlu’nun ardından mesaj paylaşan AKP’li Külünk, hakaret içeren ifadeler kullanarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memurlarını yine tehdit etmiş. İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez” dedi.

BELGE PAYLAŞAN BÜROKRATLARA “ASALAK” BENZETMESİ

Kılıçdaroğlu’nun uyardığı bürokratları da hedef alan Külünk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır” dedi.

HADDİNİ BİL KK

Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Külünk, “Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok. Neden mi? Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” sözlerini sarf etti.

 

Dolar arttıkça yoksulluk derinleşiyor

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar