Connect with us

BOLD ÖZEL

Felçli ve yürüyemeyen yüzde 85 engelli Mehtap Şentürk’ü Dünya Kadınlar Günü’nde tutukladılar

Tekerlekli sandalyeye mahkum olarak yaşayan, 14 yıldır MS hastası olan fen bilgisi öğretmeni Mehtap Şentürk, tutuklanarak cezaevine konuldu. Yürüyemeyen, ellerini kullanamayan ve altı bezlenen yüzde 85 engelli raporu bulunan 34 yaşındaki Şentürk’ün eşi de hapiste.

BOLD – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 7 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylanan MS hastası Mehtap Şentürk, Sincan Cezaevine gönderildi. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Şentürk, tek başına yemek yiyemiyor, yürüyemiyor, altı da birlikte yaşadığı annesi tarafından bezleniyordu.

YÜZDE 85 ENGELLİ RAPORU VAR

Beş gündür cezaevinde olan Şentürk’ün hapse atıldığını HDP Kocaeli Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından duyurdu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde felçli bir kadının zindana atıldığını söyleyen Gergerlioğlu, “Mehtap Şentürk 14 yıldır MS hastası. Annesi bakımını yapıyor. Yüzde 85 engelli, altı bezleniyor. Eşi de cezaevinde. Ve 5 gün önce hükmü onanıp Sincan Kadın Cezaevine girdi. Cezaevine gittim, “bu olamaz, olmamalı” demek için, müdür görüşten kaçtı.” dedi.

“İYİ NİYETLE KOŞTURA KOŞTURA ADLİYEYE GİTTİK”

Bold Medya’ya konuşan bir aile yakınının verdiği bilgiye göre fen bilgisi öğretmeni olan Mehtap Şentürk’ü Ankara’daki evinde 3 Mart 2022 sabahı almaya geldiler. “Böyle olduğunu bilseydik gelmezdik” diyen polisler Şentürk’ü evrak işlemleri için önce jandarmaya oradan da adliyeye götürdüler.

Savcıya ifade vermeye götürüldüklerini zanneden aile yakını, “Biz iyi niyetle, geç kalmayalım diye koştur koştur ifade vermeye gittik. Meğer tutuklanmaya gidiyormuşuz.  Polisler biliyormuş ama kimse bize bir şey demedi. Bir de herkes iyi davranmaya çalışıyor. ‘Aman arabadan indirmeyelim, doktor gelip buraya baksın’ dediler. Evrak işleri bitince cezaevine gidiyoruz dediler. Akşam saat 17.00’de Sincan’a gittik.” diye konuştu.

“BEZİNİN DEĞİŞMESİ LAZIM, HAREKET ETTİRİLMESİ GEREKİYOR”

Mehtap Şentürk’ün cezaevinin revirinde değil, normal koğuşta kaldığını da belirten aile yakını, “Bezinin değişmesi lazım, ayakları ağrıyor, kaldırmak gerekiyor. Çevirmek gerekiyor, yan dönmesi lazım, çünkü sürekli hareketsiz. Şu anda tamamen, yemek yemeyi, yürümeyi kaybetti. Tekerlekli sandalyeye mahkum. Telefonun tuşlarına bile artık dokunamaz hale geldiği için o söylüyor, telefon çeviriyor, artık o haldeydi.” ifadelerini kullandı.

Kalp hastası Adem Erdoğdu, cezaevinde ikinci kez korona oldu

 

BOLD ÖZEL

4 aylık hamile Ayşe Karaduran tutuklandı

17 haftalık hamile olan Ayşe Karaduran bugün tutuklanıp Şanlıurfa Cezaevine gönderildi. Eşinin sağlık durumunun iyi olmadığını Twitter hesabından duyuran Akif Karaduran, “Eşimin düzenli beslenmesi ve iyi bakılması gerekiyor” dedi.

BOLD ÖZEL – Şanlıurfa’da bu sabah tutuklanan 7 kadın arasında 4 aylık hamile Ayşe Karaduran’ın olduğu ortaya çıktı. Eşi Akif Karaduran’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre 17 haftalık hamile olan anne Karaduran Şanlıurfa Cezaevine gönderildi.

4 GÜN ÖNCE GÖZALTINA ALINDI

Akif Karaduran “Eşimin düzenli beslenmesi iyi bakılması gerekiyor. Eşim, 17 haftalık hamile. Şu an Şanlıurfa da cezaevinde yatıyor. Sık sık midesi bulanıyor. Tansiyonu düşüyor” dedi. Akif Karaduran, 16 Mayıs sabahı evlerine baskın düzenlendiğini ve dört gün önce gözaltına alındığını belirtti.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan 29 yaşındaki İlahiyat mezunu olan Ayşe Karaduran ev hanımıydı. 16 Mayıs’ta gözaltına alınan Ayşe Karaduran,

Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başlattığı operasyonlarda aralarında öğretmen, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin olduğu 11 kadından 7’si tutuklandı.

Şanlıurfa’da da kız öğrencilere operasyon: 7 kişi tutuklandı

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Adli Tıp, 4. evre kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini yine reddetti

Adli Tıp Başkanlığı, dört aydır Antalya Döşemealtı L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın tahliye talebini ikinci kez reddetti.

BOLD ÖZEL – Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onaylandığı için 9 Şubat’ta tutuklanan makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’a yine ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verildi.

Eşiyle dün telefon görüşü yapan Yasemin Özkan “Eşimin morali bayağı bozuktu. Çok üzülmüştü. Geçen hafta açık görüşte gördüm, elleri, ayakları çok kötü. Kafasında da yaralar çıkmış. Her gün kür gibi etkisi olan hap içiyor. Onlar da vücudunda yaralara sebep oluyor. Ayakta gördükleri için cezaevinde kalabilir diyorlar. Dördüncü evre kanser bu adam.” dedi.

ALMANYA’DA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ OKUDU

1980’li yıllarda Almanya’da makine mühendisliği okuyan Ahmet Zeki Özkan, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Aksaray’daki Mercedes fabrikasında yüksek mühendis olarak göreve başladı. 2014 yılında emekli olduktan sonra ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Özkan, Şubat 2017’de Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında tutuklanıp Kırşehir Cezaevine gönderildi.

10 ay Kırşehir’de hapis yatan Özkan’ı Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, çocuklarını okuttuğu Aksaray Koleji’nin müdürüne 2 kez kurban parası verdiği ve Bylock kullandığı iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tahliye etti.

YERDE YATMAK ZORUNDA KALDI

Tutuksuz yargılanan Özkan’a Ekim 2020’de 4. evre akciğer kanseri teşhisi konuldu. Geçen yıl şubat ayında cezası onaylanan Özkan’ın ilk infaz erteleme talebi kabul edildi ve cezası 6 ay ertelendi. İkinci talebi 14 Aralık 2021’de reddedildi.

Durumu kritik olmasına rağmen 9 Şubat’ta tutuklanıp hapse gönderilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru dün ikinci kez reddedildi. Doktorların en fazla bir yıl yaşar dediği Özkan, ilk tutuklandığında karantina hücresinde yer olmadığı için yerde yatmak zorunda kalmıştı.

4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ı tutukladılar

 

Okumaya Devam Et

BOLD ÖZEL

Yeni gelişme: Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenciden 5’i tutuklandı

Karabük’te dün serbest bırakıp savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 6 öğrenciden 5’i, savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

BOLD ÖZEL – 12 Mayıs’tan itibaren Karabük Emniyeti’nde gözaltında olan 14 öğrenciden 9’u bu akşam üzeri bırakıldı. Üçü tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılan 9 öğrenci savcının itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı. Dün akşam gözaltına alınan 6 öğrenci Karabük Emniyeti’ne götürüldü. Öğrencilerden 5’i bugün tutuklanıp Karabük T Tipi Cezaevine gönderildi.

Karabük Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, öğrencilerin üzerinden ve evlerinden çıkan telefon, bilgisayar, sim kartı, 125 dolar ve 25 euro’yu delil diye böyle sergiledi.

Karabük’te gözaltında tutulan 14 kız öğrenciden 3’ü tutuklandı: Cezaevine gitarımı ve flütümü gönderin

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar