Connect with us

Politika

Akşener’den Erdoğan’a: 5-10 maaş alan danışmanlarına şükretmeyi öğret

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘şükretmek’ ile ilgili sözlerini eleştirerek, “5-10 maaş alan danışmanlarına şükretmeyi öğret” dedi.

BOLD – Partisinin grup toplantısında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iktidarın göç politikasını eleştirerek, “Avrupa’ya giderken Ortadoğu’yu ülkemize getirdiler” dedi. Akşener, Erdoğan’a şükretmeyi öğretmeye yandaşlarından, danışmanlarından, müteahhitlerinden başlamasını tavsiye etti.

“TOPRAKLARIMIZ KAÇAK HENDEĞİNE DÖNÜŞTÜ”

Erdoğan’ın 20 yıl önce ‘hak, hürriyet ve adalet yoluna çıkıyoruz’ diye başa geldiğini belirten Akşener, “20 yılın sonunda zulüm ve istibdat yoluna acente oldular. 2002 yılının Kasım ayında ‘Milletimizi Avrupa’ya götüreceğiz’ diye yola çıkanlar, ‘Avrupa Birliği’nin parçası oluyoruz’ diyenler 20 yılın sonunda giderayak Ortadoğu’yu memleketimize getirdiler. Avrupa’ya giderken Ortadoğu ülkemize geldi. Bugün topraklarımız AK Parti sayesinde bir göçmen deposuna, kaçak hendeğine dönüştü” dedi.

“2053 YILINDA 35 MİLYON SURİYELİ OLACAK”

2019 yılında Erdoğan’a “Beni devlet adına görevlendir, yetkilendir. Beşar Esad ile görüşeyim” dediğini hatırlatan Akşener, “Suriyeli sığınmacıların Türkiye’de kalması halinde bu doğum hızında 2053 yılında Türkiye’nin nüfusunun 35 milyonu Suriye kökenli insanlardan oluşacak” diye konuştu. Akşener, 80 ülkeye vizeyi kaldırmakla övünüp 250 bin dolara vatandaşlık satan Erdoğan’ın sığ zihniyetiyle sığınmacı sorununun çözülemeyeceğini kaydetti.

“KONUT FİYATLARININ EN FAZLA ARTTIĞI ÜLKEYİZ”

Yüzde 70 enflasyonla Türkiye’nin Arjantin’i solladığını hatırlatan Akşener, “Türkiye hızla fakirleşirken, pahalılık altında ezilen insanlarımızın sofralarından her gün lokma eksilirken barınma kriziyle de karşı karşıyayız. Dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ülke konumuna geldik. Kamu bankalarının kaynakları yanlış dağıtması sonucunda binlerce konut satılmasına rağmen konut sahipliği oranı giderek düşüyor. Bugün İstanbul’da 4 kişilik orta gelirli bir hanenin oturduğu 105 metrekarelik bir evin kirası asgari ücretin 1.3 katına çıkmış durumda” diye konuştu.

“PUDRA ŞEKERİ SEVDALILARINA ŞÜKRETMEYİ ÖĞRET”

Erdoğan’ın vatandaşa şükredin çağrısını eleştiren Akşener, “Bizim milletimiz şükretmesini bilir. Saray hayatı seni bozduğu için unutmuşsun. Bayat tavsiyelerini kendine sakla. Ama, “Yook ben illa akıl vermek istiyorum. Şükürsüzlere şükrü öğretmek istiyorum” diyorsan da hay hay… O zaman, mesela git; doymak bilmeyen yandaşlarına, şükretmeyi öğret! Mesela git; 5-10 maaş alan danışmanlarına şükretmeyi öğret! Mesela git; 15 maaş alan genel müdürlerine şükretmeyi öğret! Mesela git; ihale arsızı müteahhitlerine şükretmeyi öğret! Mesela git; ATM memurlarına, pudra şekeri sevdalılarına şükretmeyi öğret” dedi.

“İYİ PARTİ İKTİDARI HİÇ OLMADIĞI KADAR YAKIN”

“İYİ Parti iktidarı, hiç olmadığı kadar yakın.” diyen Akşener, partilileri vatandaşlarla buluşmaya davet etti.

 

KHK’lı polis, öğretmen ve sağlıkçılara tutuklu yakınlarına yardımdan gözaltı

Politika

Ali Babacan: Beraat eden KHK’lıların tüm haklarını iade edeceğiz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, KHK’lılarla ilgili Mağduriyet Eylem Planını açıkladı. Babacan, “Kamu görevine iade edeceğimiz tüm KHK’lıların yasal, mali ve sosyal haklarını iade edeceğiz. Haklarındaki kısıtlamaları kaldıracağız. İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz.” dedi.

BOLD – DEVA Partisi, Genel Başkan Ali Babacan ile Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’nun katıldığı toplantıda KHK Mağduriyetlerini Giderme Eylem Planını açıkladı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, KHK’lıların iadesiyle ilgili, “Hakkında kovuşturma ve soruşturma olmayanları, soruşturma sonunda davaları beraatla sonuçlananları KHK ile ihraç edildikleri kamu görevlerine başlatacağız.” dedi.

Parti Genel Merkezi’nde açıklama yapan Ali Babacan, “Maalesef bugünkü otoriter ittifak ülkemizi kahrın ve zulmün ülkesi yaptı. KHK ile işten atılanların hayatı herkesin gözü önünde mahvedildi.” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YAKINDA BU ÜLKEYİ BİZ YÖNETECEĞİZ”

Uğruna ömür adadıkları mesleklerinden bir gecede atılan KHK’lıların büyük mağduriyetler yaşadığını kaydeden Babacan, “Bu insanlarımız yokluğa ve dışlanmaya mahkum edildiler. Çoluk çocuk topluca çok ağır bir zulmü uğradılar. Evrensel hukukta toplu cezalandırma yoktur. Bu hukuk devleti için ağır bir tablodur. Çok yakında bu devleti biz yöneteceğiz. Bu dönemdeki hiçbir zulme izin vermeyeceğiz.” dedi.

ASKER VE POLİSLERLE İLGİLİ AYRINTI

18 maddelik eylem planını açıklayan Babacan, KHK listeleriyle ihraç edilenlerin hakları iade etmek için DEVA Partisi iktidarının 90 gününde yapılacakları anlattı. Babacan, “Hakkında kovuşturma ve soruşturma olmayanları, soruşturma sonunda davaları beraatla sonuçlananları KHK ile ihraç edildikleri kamu görevlerine başlatacağız. Başka hiçbir şeye bakmayacağız. İşlerini geri vereceğiz. Kamu düzeni ve milli güvenlikle ilgili kurumlardan ihraç edilenler idarenin kendilerine uygun göreceği yerde göreve başlayacaklar. DEVA Partisi iktidarında Türkiye’yi birinci sınıf hukuk ülkesi yapacağız.” diye konuştu.

“CADI AVINA SON VERECEĞİZ”

Eylem Planının detaylarını DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu açıkladı. OHAL Komisyonu’nu kapatacaklarını söyleyen Yeneroğlu, şunları söyledi: “Ciddi mağduriyetlere yol açan, 7075 Sayılı Kanun kapsamında kurulan Olağanüstü Hâl İşlemleri İnceleme Komisyonunu kapatacağız. 7075 sayılı Kanunu tamamen ilga edeceğiz. Adaletten nasibini almamış bu düzeni değiştireceğiz. Cadı avına son vereceğiz. Suçsuz, günahsız insanların çektiği acılara dur diyeceğiz”

Eski MİT’çi Darıcılı, Gülen Hareketi üyelerinin nasıl kaçırıldığını anlattı: Afrika’dan rüşvetle getiriyoruz, Almanya’da mümkün değil

Okumaya Devam Et

Politika

Cumhur İttifakı’nda çatlak: BBP seçime tek başına girecek

Seçimler öncesi İttifaklar şekillenirken Cumhur İttifakı’nda ilk çatlak yaşandı. AKP ve MHP’nin merkezindeki Cumhur İttifakının küçük ortağı Büyük Birlik Partisi, seçime kendi ismi ve logosuyla katılacağını açıkladı.

BOLD – Yakın bir gelecekte yapılması beklenen baskın seçim öncesi Cumhur İttifakı’nda kriz yaşanıyor. İttifak ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP), seçime kendi ismi ve logosuyla katılacağını açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ercan Altunkaya, İl Başkanı Nihat Komşu, Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Sarı ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Yerboğa’nın katılımıyla gerçekleştirilen Adıyaman İl Divan Kurulu toplantısının ardından konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut, 2023 seçimlerine Büyük Birlik Partisi olarak kendi isim ve amblemleriyle katılacaklarını duyurdu.

Geçen hafta Rize Artvin Havalimanı açılışında Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye elini vermemesi dikkat çekmişti.

 

“Talimat aldım”, “Mecburdum” diyeceklere kapıyı kapattı: Bunun adı vatana ihanettir

Okumaya Devam Et

Politika

Özgür Özel: 250 bin dolar veren kaç Rus, Türk vatandaşı oldu?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasının ardından başka ülkelerdeki yatırımları dondurulan ya da yatırımlarına el konulan Rus oligarkların bir bölümünün yatırım yapmak için Türkiye’yi tercih ettiği ve bu yolla Türk vatandaşlığına hak kazandığı iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

BOLD – CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kamuoyunda sıkça gündem olan Türk vatandaşlığının 250 bin Amerikan doları ile konut alarak satıldığına yönelik eleştirileri TBMM gündemine taşıdı.

RUS OLİGARKLARI FUAT OKTAY’A SORDU

CHP’li Özel, Ukrayna savaşı sonrasında Rus oligarkların yatırım yapmak için Türkiye’yi tercih ettiği ve bu yolla Türk vatandaşlığına hak kazandığı iddialarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sordu.

VATANDAŞLIK 400 BİN DOLARA ÇIKARILDI

Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte 13 Mayıs’ta yapılan değişiklikle istisnai vatandaşlık verilmesi için satın alınması gereken gayrimenkulün değerinin 250 bin dolardan 400 bin dolara çıkartıldığını hatırlatan Manisa Milletvekili Özel, ancak bu değişikliğin bir ay sonra, 13 Haziran’da yürürlüğe gireceğine işaret etti.

 

Karabük’teki 14 kız öğrencinin gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar