Connect with us

Politik

Necmettin Erbakan da söylemiş: ‚Her şey daha güzel olacak‘

Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın “her şey daha güzel olacak” dediği ortaya çıktı.

Gazeteci yazar Ömer Şahin’in, Bülent Arınç ile söyleşi şeklinde hazırladığı “Küçük Erbakan” adlı kitapta, Erbakan’ın, “her şey daha güzel olacak” dediği satırlar yer aldı.

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na destek için başlatılan “Her şey çok güzel olacak” sloganı çok tartışıldı. Başta Devlet Bahçeli olmak üzere birçok AKP’linin sloganı hedef alan sözler sarf etti.

DARBECİLERE ÖFKELİMİYDİ SORUSUNA CEVAP

Odatv’nin haberine göre kitapta, Bülent Arınç’ın, “Hoca’nın ruh hali nasıldı? Darbecilere öfkeli miydi” sorusuna, “Hayır hiçbir şey söylemedi. Sadece teşekkür etti. ‘Her şey daha güzel olacak. Endişe etmeyin’ dedi” diye cevap verdiği görüldü.

BAHÇELİ, SLOGANI HEDEF ALMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilen Ekrem İmamoğlu’na destek için başlatılan “Her şey çok güzel olacak” sloganını hedef almıştı. Bahçeli, „Her şey çok güzel olacak diyen F…’cüler, PKK’lılar var“ demişti.

ESKİ BİR CUMHURBAŞKANI VAR

Bahçeli, “2014-2013 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Şimdi bunu herkes kullanıyor. Bir de bütünleşenler var. Kimler var mesela? Güroymak’a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken ‚Her şey çok güzel olacak‘ diyen bir eski cumhurbaşkanı var, F…’cüler, PKK’lılar var. Slogan çok yanlış“ diyerek tepki göstermişti.

ERDOĞAN: DAHA GÜZEL OLACAK DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın söylediği “Daha güzel olacak” sözlerinin ardından Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın da “Her şey daha güzel olacak” sözlerini sarf ettiği ortaya çıktı.

İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a ‚taklit‘ ve ‚kopya‘ göndermesi

Media

Cemaat tasfiyesi diye çıkartılan KHK „diğerlerini“ de vurmaya başladı

2018’de çıkartılan KHK, Cemaate yönelik tasfiyenin daha kolay yapılabileceği şeklinde sunulmuştu. Ancak o KHK şimdi herkesi vurmaya başladı.

TRT’de 169 çalışanın “istihdam fazlası personel” denilerek tasfiye edilmesinin ardından, buna tepki gösteren Haber-Sen ve bir grup TRT çalışanı, dün TRT İstanbul Radyosu önünde bir araya geldi. Tasfiyeleri alkış ve düdük çalarak protesto eden grup, “TRT’de siyasi kadrolaşmaya hayır’, “TRT hepimizin öyle kalsın istiyoruz”, “İhtiyaç fazlası değil yönetim hatası” şeklinde sloganlar attı.

Tasfiye listesinde adı bulunan Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Gülseren Erdağ, TRT’nin 2000’den bugüne kaçıncı kez yeniden yapılandırıldığını merak ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Eğer amaç daha iyi bir kamu yayıncılığı için hantal yapıdan kurtulmak ise bu gerekçelerin hiçbiri nitelikli personelin uzaklaştırılması için yeterli değil. Biz, kurumun gerçek anlamda çalışan, üreten, özverili ve nitelikli personeli, kamu yayıncılığına inanan son nesiller, aslında tam da olması gerektiği kadarız.”

27 yıllık çalışan Banu Savaş ise “Tarım Bakanlığı’nda bin spiker ne yapabilir? Bir sanatçı Göç İdaresi’nde hangi görevi üstlenebilir?” diye sordu.

TRT’DE YAPILAN YENİ TASFİYENİN TEMELİ 2018’DE ÇIKARTILAN KHK

TRT’deki uygulama 2018 Temmuz’da çıkarılan bir KHK’ya dayanılarak yapılıyor. Fazla olarak nitelenen spiker, prodüktör, muhabir gibi nitelikli personel Devlet Personel Başkanlığı havuzuna gönderiliyor.

TECRÜBE TASFİYE EDİLİYOR

İFP listesinde yer alan ancak ismini vermek istemeyen bir TRT çalışanı ise bu değişimin TRT ile kalmayacağı, genele yayılarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi çalışan herkes için bir tehdit unsuru haline gelebileceğine dikkat çekti.

31 yıldır TRT’de çalışan personel, “Her şey 703 Sayılı KHK ile başladı. Bu nedenle bu durumu bekliyorduk. İyi bir kameramanın yetişmesi 10 yıldan az değildir. İyi bir yönetmen bence 20 yılda yetişir. İyi bir kamu prodüktörü de öyle. Bu tasfiyenin hazin yanı budur. Zira tecrübenin tasfiyesidir. Tecrübe aktarımı hayatidir ve bu aktarım yapılmadığı sürece Amerika sürekli olarak keşfedilmeye çalışılacaktır. Tasarladıkları yayıncılık anlayışı hiçbirimizi ne onları ne bizi istedikleri yere götüremez” dedi.

TGC: TASFİYE YERİNE YAYIN ÇİZGİSİNİ DEMOKRAT YAPSINLAR

168 TRT personelinin başka devlet kurumlarında görevlendirilmesine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) de tepki gösterdi.

TGC, “TRT yöneticileri kurumun deneyimli yayıncı, spiker, teknisyen, sanatçı kadroları üzerinde baskı amaçlı uygulamalar gerçekleştirmektedirler. TRT’nin kadro şişkinliğinin günahı kurumun deneyimli yayıncılarına çıkarılamaz. Bu günah olsa olsa kurumun içini tek sesli politik amaçlarla dolduran siyasetçilerindir. Yeniden yapılanma adı altında TRT’ye emek vermiş deneyimli, yetenekli personelin bir anda kenara itilmesi sağlıklı bir tutum değildir. Ülke tek seslilikten kurtulmalı, çok sesliliğe yani demokrasiye doğru yol almalıdır. Bunun için diyoruz ki; TRT yöneticileri personel tasarrufu ile uğraşacaklarına kurumu bir an önce kamu hizmeti yayını yapan demokrat bir çizgiye kavuşturmalıdırlar” dedi.

Weiterlesen

Politik

Erdoğan yine „Bu seçimi atlatalım herşey güzel olacak“ dedi

Erdoğan, Batı’nın Türkiye’de kur ve faiz baskısı yaptığını, ancak seçimleri atlattıktan sonra bu oyunun bozulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda gençlerden gelen soruları cevapladı.

YİNE SEÇİM SONRASINA TARİH VERDİ

Gündemdeki konulara değinen Erdoğan’ın hedefinde Batı vardı. Her seçim öncesi „Bunu atlatalım her şey yoluna girecek“ şeklinde açıklamalar yapan Erdoğan aynı söylemleri tekrarladı. Erdoğan, ekonomi kötü gidişin sorumlusu olarak faiz ve döviz lobisini adres gösterdi:

„Son seçim öncesinde dikkat ederseniz batı ülkemize kur faiz enflasyon üzerinden çok ciddi baskılar uygulamaya kalktı. Kur şu anda sendeliyor, beklentileri çok daha yüksekti. Seçimleri atlattıktan sonra bunların oyunları bozulacak. S-400 konusunda geri adım atmak gibi bir şeyimiz kesinlikle söz konusu değil. O iş bitti. S-400 sisteminin tarihi Temmuz’dan önceye çekilecek. Rusya ile S-500 konusunda ortak üretim yapmamız söz konusu olacak. Er ya da geç F-35’ler ülkemize gelecek“ dedi.

Weiterlesen

Aktuell

Durmuş Yılmaz: Deutsch Seçim erteleme provası yapılıyor

Süleyman Soylu’nun peş peşe „büyük tehdit var“ açıklamalarını İYİ Parti Genel Başkanı Durmuş Yılmaz, „seçim erteleme provası“ olarak yorumladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Perşembe günü katıldığı TGRT canlı yayınında ilk kez büyük güvenlik tehdidinden sözetti. Soylu şöyle konuştu: „Biz özellikle bir hafta, 10 gündür başka bir tehditle uğraşıyoruz. Burada söyleyemem. Türkiye ile ilgili ciddi bir tehditle uğraşıyoruz. Epey bir mesafe de aldık. Ciddi bir tehdit. Son dönemlerde, etrafımızdaki coğrafya ile ilgili bir tehdit. Onun için herkes alarm vaziyetinde. İstanbul, Ankara, her taraf. Tüm Türkiye’deki arkadaşlarım ciddi bir alarm vaziyetinde.”

Soylu bu sözlerinden iki gün sonra ise „DEAŞ Türkiye’de çok aktif“ diye ikinci bir açıklama yaptı.

Soylu’nun peş peşe gelen bu tehdit açıklamalarını İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, „Şartlar oluştuğunda sığınılacak seçim erteleme gerekçesinin provası“ şeklinde yorumladı.

İstanbul seçimleri için anketler ve ayarlamalar yolunda gitmediğinde AKP’nin seçimi erteleyebileceği iddia ediliyordu.

Süleyman Soylu’dan seçim öncesi korkutan açıklama

Weiterlesen

Popular

Copyright © 2018 Medyabold