Connect with us

Müzik

Yeni Türkü: Mamak Türküsü

Kemal Burkay’ın 1971 yılında Mamak Askeri Cezaevi’n de yazdığı “Sonbahardan Çizgiler” adlı şiir daha sonra Yeni Türku grubu tarafından bestelendi.

Mamak Türküsü olarak kayıtlara geçti. Siyasi tutsaklığın en önemli müzikal sembollerinden biridir.

Kemal Burkay, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli yazar, şair ve politikacılardan biridir.

Kültür

Seda Sayan’ın 7. nikahını kıyacak

İslam’ın yüce değerleriyle dalga geçtiği tapeler sonrası ortalardan kaybolan 17/25 Aralık’ın kahramanlarından Egemen Bağış, büyükelçi olarak atandığı Prag’da Seda Sayan’ın 7. nikahını kıyacak

BOLD – Vokalist Çağlar Ökten ile yakın zamanda 7. kez dünya evine girmeye hazırlanan şarkıcı Seda Sayan, katıldığı bir mücevher fuarında planladıkları nikaha ilişkin konuştu.

İstanbul Mücevher Fuarı’nda Türk kadınlarının mücevher alım gücünün arttığını söyleyen Sayan, “Ben mücevher kadınıyım. Kadınların mücevhere ulaşması, alım gücü kolaylaştı” diye konuştu.

TAKIYA DÜŞKÜNLÜĞÜM MALUM

Katıldığı bir canlı yayında çoraplara düşkün olduğunu, kendisinin bir çorap kadını olduğunu söyleyen Sayan, mücevherlere düşkünlüğünü ise şöyle tarif etti: “Çağlar evlilik teklif ederken tam tur bir yüzük taktı. Onun dışındakileri ben aldım. Senelerin Seda’sıyım, ben de olmayacak da böyle görkemli yüzükler, kimde olacak? Takıya düşkünlüğüm malum.”

NİKAH İÇİN EGEMEN BAĞIŞ’A GİDİYOR

Nikahı Prag’da kıyacaklarını açıklayan Seda Sayan’ın Türk halkına bir de sürprizi oldu.

Seda Sayan, Çek Cumhuriyeti’nde 20 Mayıs’ta yapılacak nikahının 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarıyla gündeme gelen Prag Büyükelçisi Egemen Bağış tarafından kıyılacağını söyledi.

Sayan konuşmasında, “Prag Büyükelçimiz Egemen Bağış kıyacak nikahımızı. Şahitler belli ama haklarında detay vermek istemiyorum şimdilik. Nikah sonrası bir yemek daveti vermeyi düşünüyoruz. Gelinliğim sade ve abartısız olacak. Çağlar vokalistlik yapıyordu. Ama bundan sonra tek başına sahneye çıkacak” diye konuştu.

Büyük yolsuzluk operasyonları sonrası TBMM’deki oylama sonrası yargılanmaktan kurtulan Egemen Bağış, uzun bir süre ortalıklarda görünmedi.

Tapelerdeki ses kayıtlarında İslam’ın yüce değerleriyle dalga geçen Bağış, yakın zaman önce Tayyip Erdoğan tarafından büyükelçi olarak Prag’a atandı.

Sağlıkçıya şiddete sosyal medyadan isyan eden Fahrettin Koca dalga konusu oldu: Bildirimizi aldık…

Okumaya Devam Et

Gündem

Kibariye’nin bir alacaklısı daha ortaya çıktı

Şarkıcı Kibariye’nin bir alacaklısı daha ortaya çıktı. Kibariye’nin sahne kıyafetlerini düzenleyen stilist İsmail Günüç, Kibariye’den 24 bin lira alacağı olduğunu ve alamadığını açıkladı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saray etkinliklerinde şarkı söyleyen Kibariye ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık, Kadıköy’deki ‘kaynak saç’ borcunu ödeyeceğini belirterek kuaför dükkanına rehin olarak stilist İsmail Günüç’ün kimliğini bıraktı. Ardından Günüç’ü çete üyesi olarak suçlayan Kibariye, stilistin telefon numarasını engelledi.

KUAFÖR 4 BİN 200 LİRA, STİLİSTE 24 BİN LİRA BORÇ

Kadıköy’deki bir kuaföre olan 4 bin 200 liralık borcuyla gündeme gelen sanatçı Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık şimdi ise stilistleri İsmail Günüç’e 24 bin liralık borç bıraktı. Kibariye’nin sahne elbiselerini diken Günüç, Kibariye’ye aldığı ayakkabı ve takılardan kalan 24 bin liralık borcu ödemediklerini öne sürdü.

Günüç, “Ali Bey alışmış haram yemeye ama biz öyle değiliz. Ben 3 tane çocuk büyütüyorum. Bana bu kelimeleri kullanamaz. Ben alın teriyle para kazanıyorum. Bana olan borçlarını ödemelerini istiyorum. Hakkımı aramaya devam edeceğim” diye konuştu.

Fişçi Cihat Yaycı, KHK’lıları hedef aldı: Liyakatli kişiler değil, işe alınmamalılar

Okumaya Devam Et

Gündem

Ümit Nağmelerinden yeni eser: Gurbette vuslat yaşayanlara adandı

vuslat gurbet umit nagmeleri

Tenkil Sürecinde ülkesini terk eden Selman ve Zeynep, Fethullah Gülen’in beş farklı şiirinden alıntılarla yapılan ‘Gurbet içinde Vuslat’ adlı eseri seslendirdi. Ümit Nağmelerinin Youtube hesabında yayınlanan şarkının klibinde ise, Türkiye’yi siyasi baskılar nedeniyle terk etmek zorunda kalan ve Meriç’ten geçerken ruhun ufkuna yürüyen Gülen Hareketi gönüllülerinin ailelerinin fotoğraflarına yer verildi. BOLD

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar