Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Doğan Ertuğrul: Corrective’in haberi olağanüstü gazetecilik başarısı

Gazeteci Doğan Ertuğrul, Corrective tarafından hazırlanan ve 8 ülkede çok önemli 9 yayın organı tarafından yayınlanan Hizmet Hareketi mensuplarının Türkiye’de ve dünyanın farkı ülkelerinde kaçırılarak, MİT tarafından gizli yerlerde işkenceden geçirildiğine ilişkin haberi yorumladı.

Ertuğrul şöyle konuştu:  “Gülen Cemaati mensuplarına yönelik insan hakları ihlallerine yönelik bugüne kadar dünya kamuoyunda çok cılız tepkiler çıkmıştı ancak bu haber, Gülen Cemaati’ne yönelik insan hakları ihlallerine karşı verilmiş çok net ve güçlü bir medya tepkisi ve olağanüstü bir gazetecilik başarısı.

Haberde, tanık anlatımları kadar dikkat çekici olan, metinde yeralan ifadelerin inandırıcı bulunduğu ve başka haberlerle ve başka belgelerle, başka açıklamalarla desteklendiği yönündeki kanaatti. Biz bunu biliyorduk ama inanılmaz ambargo olduğu için dünya kamuoyu çok takip edemiyordu. Umarım bu başlangıç olur. Umarım insan hakları ihllalerine uğrayanların sesi dünya kamuoyuna net biçimde duyurulur.”

 

Dünya

Mavi Marmara olayı: Panikleyen Davutoğlu’ndan “Geri dönün” emri

Mavi Marmara’daki gelişmeleri anbean Ankara’ya ileten MİT görevlisi, hareketten bir süre sonra gemidekilerin demir çubuklarla hazırlık yaptığını bildirdi. Davutoğlu “Geri dönün” talimatı verse de gemidekiler uydu bağlantısı keserek yola devam etmeyi seçti.

BOLD – Gazeteci Cevheri Güven yakın tarihin en kritik olaylarından Mavi Marmara ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

  • Mavi Marmara gemisinin içindeki istihbarat personeli yolculuğun ortasında Ankara’ya hangi bilgiyi aktardı?
  • Sıcak bilgi üzerine Ahmet Davutoğlu panik içinde geminin geri dönmesini neden istedi?
  • Gemidekiler ne yaptı?
  • İsrail Askeri Ateşesi, Mavi Marmara yola çıkmadan önce Deniz Kuvvetleri’ne üç kere gelerek ne istedi?
  • SAT komandolarıyla işin çözülebileceğine ilişkin önerisi neydi?

Okumaya devam et

Videohaber

Aşırı derecede ironi içeren program

Türkiye’nin gündemini ve siyasileri ironik üslubuyla eleştiren sosyal medya fenomeni Vartolu, Erkam Tufan Aytav’ın 30 Dakika adlı programına konuk oldu.

BOLD – Fransa’da yaşayan Vartolu lakaplı sosyal medya fenomeni Veysi Özer, Erkam Tufan Aytav’ın Youtube kanalında gündemi değerlendirdi. Aytav’ın “Bu program aşırı derecede ironi içermektedir” başlığıyla sunduğu programda, ekonomiden işsizliğe doların yükselişinden Macron-Erdoğan ilişkisine kadar birçok konu Vartolu’nun üslubuyla anlatılıyor.

Okumaya devam et

Politika

Savaş Genç yorumladı: AKP’nin final senaryosu savaş mı?

Prof. Savaş Genç, Türkiye’nin son dönemde birden fazla cephede ipleri savaş noktasına kadar germesini yorumladı ve “AKP’nin final senaryosu savaş mı?” sorusunu tartıştı.

 

Okumaya devam et

Popular