Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Doğan Ertuğrul: Corrective’in haberi olağanüstü gazetecilik başarısı

Gazeteci Doğan Ertuğrul, Corrective tarafından hazırlanan ve 8 ülkede çok önemli 9 yayın organı tarafından yayınlanan Hizmet Hareketi mensuplarının Türkiye’de ve dünyanın farkı ülkelerinde kaçırılarak, MİT tarafından gizli yerlerde işkenceden geçirildiğine ilişkin haberi yorumladı.

Ertuğrul şöyle konuştu:  “Gülen Cemaati mensuplarına yönelik insan hakları ihlallerine yönelik bugüne kadar dünya kamuoyunda çok cılız tepkiler çıkmıştı ancak bu haber, Gülen Cemaati’ne yönelik insan hakları ihlallerine karşı verilmiş çok net ve güçlü bir medya tepkisi ve olağanüstü bir gazetecilik başarısı.

Haberde, tanık anlatımları kadar dikkat çekici olan, metinde yeralan ifadelerin inandırıcı bulunduğu ve başka haberlerle ve başka belgelerle, başka açıklamalarla desteklendiği yönündeki kanaatti. Biz bunu biliyorduk ama inanılmaz ambargo olduğu için dünya kamuoyu çok takip edemiyordu. Umarım bu başlangıç olur. Umarım insan hakları ihllalerine uğrayanların sesi dünya kamuoyuna net biçimde duyurulur.”

 

Videohaber

Ayasofya imamı Boynukalın’ın başını Çin mi yedi?

ayasofya - boynukalin

104 amiralle ilgili soruşturma sürüyor. Bilal’in yakın arkadaşı 41. şirketin yönetim kuruluna girdi. Ayasofya imamı Boynukalın görevden affını istedi. Günün daha bir çok önemli gelişmesini gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da değerlendirdi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın arkadaşları Türkiye’nin önemli makamlarını işgal ederken Türkiye Varlık Fonu yönetimindeki kurumlar rekor zarar açıkladı. Montrö ve ‘takke ve cübbeli amiral’ konusunda ortak açıklama yapan 104 emekli amiralle ilgili soruşturma devam ediyor. İki haftada Türkiye’den çıkan yabancı yatırım ise 10 milyar doları aştı. Ayasofya İmamı Boynukalın’ın başını Çin paylaşımı mı yedi? Gazeteci Fatih Akalan Bold Medya’da günün önemli gelişmelerini değerlendirdi.

Solidarity with OTHERS Cemaat mensuplarına yönelik ‘Kitlesel Gözaltılar Raporu’nu açıkladı

Okumaya devam et

Videohaber

Perinçek 104 amirali paket yaptı

Gazeteci Cevheri Güven, 104 amiralin bildirisinin perde arkasını ve bağlantılarını anlatıyor. Bildirinin önce kim tarafından yayınladığına işaret eden Güven, “istihbarat teşkilatı bu işin neresinde” sorusunu ilk kez duyacağınız bilgilerle cevaplıyor… BOLD

Okumaya devam et

Videohaber

Silivri’de hazine var!

AKP’nin toplama kampına dönüşen Silivri’deki muhalif siyasetçi, akademisyen, gazeteci, aktivist, sanatçı ve yazarları, Silivri’nin soğuğu da durduramıyor. Mehmet Baransu’dan Osman Kavala’ya, Ahmet Altan’dan Mümtazer Türköne’ye bir çok önemli isim burada da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

BOLD – Türkiye’de üniversitelerin kapılarına kelepçeler vurulurken, gençleri, gazetecileri, sanatçıları, akademisyenleri de “Silivri Soğuktur” esprileri arasında demir parmaklıkların arkasına gönderiliyor. Bold Medya, baskıcı Erdoğan rejiminin toplama kampına dönüşen Silivri Cezaevi’ni ve birbirinden değerli misafirlerinde bıraktığı izleri derledi.

Erdoğanların keyfi yerine geldi

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0