Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP’nin İstanbul adayı kesinleşti: Binali Yıldırım

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimde İstanbul Büyükşehir belediye başkan adaylığı için Binali Yıldırım’da karar kıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım yarın (21 Aralık) yapılacak bütçe görüşmelerinin ardından görevinden istifa edecek.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNİN ARDINDAN İSTİFA EDECEK

AKP’de Ankara ve İzmir adayları seçim çalışmalarına başlarken, İstanbul adayı henüz resmi olarak açıklanmış değil.

Ancak kulislere yansıyan bilgilere göre, Yıldırım yarın bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, TBMM Başkanlığı görevinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa edecek.

YASA TEKLİFİ HAZIRLADI

Yıldırım istifasını Başkanlık Divanı’nın en yaşlı üyesi sıfatını taşıyan Meclis Başkanvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Celal Adan’a sunacak.

Yıldırım’ın, isitifasından önce bir basın toplantısı düzenleyeceği ve hazırladığı bir yasa teklifini kamuoyu ile paylaşacağı da gelen haberler arasında. Yıldırım’ın yasa teklifinin içeriği ise merak konusu.

TEKLİF YENİ BİR MODEL Mİ OLACAK?

Yıldırım’ın sunacağı teklif akıllara İstanbul için bir model önerisi mi olacak konusunu getirdi.

Yıldırım’ın daha önce yaptığı görevler gereğince bakanlar üstü bir pozisyonda bulunması, belediye başkanlığı görevi ile birlikte bakanların astı konumuna düşme rahatsızlığı kamouoyuna yansımıştı. Vereceği teklifin bu durumla ilgili olup olmadığı merak ediliyor.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu.

3 AY BOYUNCA RAKİBİMİZLE İLGİLENMEYECEĞİZ

Bu arada CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yıldırımla ilgili yatığı değerlendirmede, “Biz anlayış gereği şu an itibarıyla rakibimizin kim olduğuna bakmıyoruz. Siyasi rakip kimmiş, kim atanacakmış bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi önemsemiyoruz. Önemsediğimiz tek şey var İstanbullu hemşehrilerimiz, onların ihtiyaçları ve sorunları. Çözümlerimiz var onları paylaşacağız. Göreceksiniz 3 ay boyunca da rakibimizle ilgilenmeyeceğiz.” diye konuştu.

CHP’nin İstanbul ve Ankara adayları açıklanınca AKP’de kriz başladı

Politika

Erdoğan’dan boykot çağrısı: Fransız markalarını satın almayın

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında yaptığı konuşmada “Sakın Fransız markalarını satın almayın” dedi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleştirilen Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuşan Erdoğan, Fransız mallarının alınmaması çağrısında bulundu. Erdoğan, “Nasıl ki Fransa’da Türk markalı mal zatın alınmayın diyorsa ben de şimdi buradan milletime sesleniyorum. Sakın Fransız markalarını satın almayın” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Salgın dalgalar halinde yayılmaya devam ediyor. Vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde diğer ülkelere göre krizi daha hafif geçiriyoruz. Bizim dinimizde Hıristiyan olmak suç değildir, Musevi’ye de sahip çıkıyoruz, ama gelin Fransa’da bir zulüm varsa gelin oradaki Müslümanlara da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Gün geçmiyor ki Müslümanların inanç hürriyetini kısıtlayan uygulamayla karşılaşmayalım. Kur’an-ı Kerim’i hedef alan alçaklıkla muhatap olmuyoruz. Fransa’nın akli noktada kontrole muhtaç liderinin teşvikiyle bu saldırılar yapılmaya başlandı. Demokrasiyi kimseye bırakmayan batılı devlette, Müslümanlara yönelik saldırılar sıradan hale gelmiştir. Irkçı terörizm… Buradan sesleniyorum, siz faşistsiniz, siz Nazi’nin zincir halkalarısınız.”

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Okumaya devam et

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Popular