Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Soğuk Algınlığına Doğal Çözümler

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde soğuk algınlığı herkesin derdi. Antibiyotik kullanmak istemiyorsanız bazı temel besinlerle ve evde hazırlayabileceğiniz basit tariflerle bünyenizi güçlendirip soğuk algınlığıyla başa çıkabilirsiniz.


ZENCEFİL

Oldukça şifalı bir bitki olan zencefili kış aylarında mutfağınızdan eksik etmeyin. Soyulmuş taze zencefili biraz kaynatarak hazırlayacağınız bir çay bağışıklığınızı güçlendirir, boğaz ağrılarına ve öksürüğe de iyi gelir.


BAL

Zencefil bal ve limonla kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir çay sizi kısa sürede toparlayacaktır. Balı karışıma en son ekleyin ve kesinlikle kaynatmayın.


TAVUK SUYU

Tavuk eti ve yağı yüksek oranda C vitamini barındırmaktadır. Tavuk suyunun antienflamatuar etkisi ve gribi iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Tavuğun yağlı parçalarıyla hazırlayacağınız ve bol limonla tüketeceğiniz bir çorba kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.


KUŞBURNU ÇAYI

Yoğun C vitamini içeren kuşburnu meyvesinin çayını demleyip içebilirsiniz. Hazır poşet çaylardan ziyade aktardan alacağınız kurutulmuş kuşburnu ile hazırlamanız tavsiye edilir. Bir litre kaynar suya bir avuç kadar kuşburnu atıp bir taşım kaynattıktan sonra altını kapatın ve on dakika demlenmesini bekledikten sonra afiyetle tüketin.


PORTAKAL

Yüksek oranda C vitamini içeren portakalı sıkarak ya da yiyerek tüketebilirsiniz.


NANE ÇAYI

Limonlu nane çayı gribe karşı tam bir koruma sağlayacaktır.


SARIMSAK

Antimikrobiyal ve bağışıklığı destekleyen özellikleri olan sarımsağı yemeklerinize ya da çorbalarınıza ilave ederek tüketebilirsiniz.


SICAK ÇAY

Hem siyah çay hem yeşil çay antioksidan yönünden zengindir. Limonla ve bal ilavesiyle rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular