Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP 32 belediye başkan adayı için sandık kuruyor

32 il ve ilçede belediye başkan adayını belirlemek için, HDP 30 Aralık tarihinde halk oylaması yapacak. Modele ilham veren Ayhan Bilgen’in Kars adaylığı oldu.

31 Aralık seçimlerinde Kürt seçmenin yoğun olduğu bölgelerde aday belirleme süreci devam ediyor. Daha önce yapılması planlanan ancak açlık grevleri süren teşkilatlara yapılan baskınlar nedeniyle gerçekleştirilemeyen halk oylamasının 30 Aralık tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

AYHAN BİLGEN İLK ÖRNEK

Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP), halkın vereceği kararın adayın tespitinde en önemli etken olduğu belirtiliyor. Bunun ilk örneği Kars ilinde vatandaşların yoğun talebi üzerine Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen’in aday gösterilmesi oldu. Eş Genel Başkan Sezai Temelli, Bilgen’in aday yapılmasının vatandaşın kararı olduğunu söyledi. Halk yoklamasında milletvekillerinden, parti yönetimine, delegelerden vatandaşlara kadar geniş bir kesimin görüşü sorulacak.

11 İL 21 İLÇEDE HALK YOKLAMASI

İşte halk oylaması yapılan belediyelerin listesi:

VAN: İpekyolu, Edremit, Çatak, Özalp, Çaldıran, Başkale, Gürpınar.
HAKKARİ: Merkez ve Yüksekova.
BİTLİS: Tatvan.
MUŞ: Varto, Bulanık ve Malazgirt.
AĞRI: Doğubayazıt.
MARDİN: Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Mazıdağı ve Dargeçit.
ŞIRNAK: Cizre, Silopi ve İdil.
DİYARBAKIR: Bağlar, Yenişehir, Kayapınar, Sur, Bismil, Silvan ve Lice.
BATMAN: Merkez.
ŞANLIURFA: Halfeti.
DERSİM: Merkez.

Politika

AKP bütçedeki açık için vergi affı çıkaracak: 500 milyar TL’lik yapılandırma

Ekonomik kriz içerisindeki AKP hükumeti, bütçedeki açığı kapatmak için çareyi vergi borçlarını yapılandırmakta buldu. AKP Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını belirtti.

BOLD – AKP Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, AKP’nin vergi ve SSK yapılandırmasıyla ilgili Meclis’e sunmaya hazırlandığı yasa teklifinin detaylarını paylaştı.

Demiröz’ün açıklamasına göre, vergi ve sigorta borçları ile gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları ile bazı idari para cezaları yeniden yapılandırılacak. Demiröz, borçların affı ile ilgili sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile 4 milyon kişinin 500 milyar liralık vergi ve sigorta borçları, gümrük, trafik, kaçak köprü geçiş cezaları, öğrenci kredi borçları, belediyelere olan çeşitli borçlar ile bazı idari para cezaları yapılandırılacak” açıklaması yaptı.

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, cuma günü yaptığı açıklamada, kısa çalışma ödeneğinin sona ermesini takiben sağlanan ‘normalleşme desteği’ne ilişkin sürenin Cumhurbaşkanı kararıyla 30 Haziran 2021’e kadar uzatılabilmesi ile gelir ve damga vergisi istisnası getirilmesini öngören teklifi TBMM Başkanlığına sunduklarını kaydetmişti.

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’ı ziyaret eden yardımcısının Kovid-19 testi pozitif çıktı

Geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Durumu sosyal medyadan duyuran Dağ, tedavi sürecini evde geçirecek. 

BOLD – AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Dağ, izolasyon sürecini evinde geçirecek.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurduğunu belirtti. Burada yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını kaydeden Dağ, “Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

15 EKİM’DE ZİYARET ETMİŞTİ

Koronavirüse yakalanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Bergama ve Bayındır belediye başkanlarının bulunduğu ziyarette Erdoğan’ın “AK Parti belediyeciliğinin farkını İzmir’de gösterin. Çok çalışın. Gayet iyi gidiyorsunuz” dediği öğrenilmişti.

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Politika

Usulsüzlükten ihraç edildi ‘kumpas’ dedi

AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı, partiden ihraç edildi. İl başkanı, “elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlası bilgi ve belge var” derken, ihraç edilen Işıklı ise kendini Erdoğan sevgisiyle savundu.

BOLD – AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ihraç edildiğini söyledi.

“ELİMİZDE DAHA ÇOK BİLGİ VE BELGE VAR”

Işıklı’nın AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile partiden ihraç edildiğini belirten Uluçay, “AK Parti, şahsiyet yoksunu kişilerin kirli işlerini gölgelemek için kullanacakları bir siyasi parti değildir. AK Parti’de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz. Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir. Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz” dedi.

USULSÜZLÜĞÜ ERDOĞAN SEVGİSİYLE SAVUNDU

AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Işıklı da ihraç edilme kararını “kumpas” olarak değerlendirerek, “Hakkımdaki usulsüzlük iddialarını kabul etmiyorum. Türkiye birinciliği almış bir adam nasıl usulsüzlük yapsın? Ben Afyon’un en çok çalışan belediye başkanıyım. Birilerinin önüne kesmek için alınmış bir karar ve kumpastır. Bunların zamanı geldiğinde açıklaması yapılacak. Beni bugün AK Partiden ihraç etmediler, AKP’den ihraç ettiler. Ben Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı bir adamım ve onun yolunda ayrılmam ve başka partiye geçecek karakterde bir adam da değilim” dedi.

17 yılda faize ödenen 510 milyar dolar ile 20 milyon aileye konut yapılabilirdi

Okumaya devam et

Popular