Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Azerbaycan’da “kılıfsız” insan kaçırma

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) daha önce yurt dışından adam kaçırırken belli bir kılıf uydurmaya çalışıyordu. Hükümet bu kez doğrudan sokak ortasında Mehmet Gelen isimli öğretmeni Azerbaycan’dan kaçırdı.

Azarbaycan’da öğretmenlik yapan Mehmet Gelen sokak ortasında kaçırılarak Türkiye’ye götürüldü.

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ PASARPORT İŞLEMLERİNİ YAPMADI

Pasaport işlemlerinin Türkiye Büyükelçiliği’nde yapılmaması nedeniyle evraksız kalan Mehmet Gelen, Belarus’a gitmeye çalışırken durdurulmuş ve Azerbaycan’a geri dönmek zorunda kalmıştı.

Bu girişimi nedeniyle savcı karşısına çıkartılıp ifadesi alınan Mehmet Gelen, serbest bırakıldı. Adliye binasının çıkışında Mehmet Gelen aniden gözden kayboldu.

Eşinin sosyal medya üzerinden yardım çığlıklarına rağmen genç öğretmene ulaşılamadı.

AİLESİNE BİLGİ VERİLMEDİ, ANKARA’YA KAÇIRILDI

Ailesinin ve avukatlarının yaptığı başvurularda Gelen’in kayıp olduğu belirtildi. Ancak akşam saatlerinde Mehmet Gelen’in Ankara’ya getirildiği ortaya çıktı.

Gelen’in Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde bulunduğu öğrenildi.

EŞİ SOSYAL MEDYADA FERYAT ETTİ

Gelen’in eşi, mahkeme önünde ‘eşimi kaçıran araba hanginizsiniz?’ diye çaresizce feryat etti.

Türkiye son dönemde Azerbaycan, Makedonya, Arnavutluk, Malezya gibi ülkelerden Hizmet Hareketi mensuplarını kaçırarak Türkiye’ye getirdi.

Ancak bu olayların hepsinde kaçırılan kişileri ilk gözaltına alan ve Türk yetkililere teslim edenler yerel makamlardı. Son olayda ise bu yöntem de izlenmedi ve doğrudan sokak ortasında kaçırma işlemi uygulandı.

AVUKATI KAÇIRILMA OLAYINI ANLATTI

Emil Gurbanov, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Mehmet Gelen’in üst mahkeme tarafından serbest bırakılması yönünde karar verildi. Acak aslında bu karar serbest bırakılma değil, Süleyman Soylu’ya ‘kendisiyle bir kişi götürme’ hediyesiydi.” dedi.

Geçmişte Azerbaycan’da benzer kaçırılma olaylarının da yapılmak istendiğini dile getiren Gurbanov şöyle konuştu:

“Geçmişteki olaylarda Birleşmiş Milletler müdahale edip uçaktan indirmişti kaçırılmak istenenleri. Ancak artık işlerini daha tedbirli görüyorlar. Arka kapıdan kaçırıldığını görmemiz mümkün değildi. Saatini de bilemiyoruz bu yüzden”

Mahkemenin Gelen’i serbest bırakmasının formalite olduğunu söyleyen Gurbanov, bunun gelecekte Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden ceza almamak için yapıldığını söyledi.

BM DE TELEFONLARA ÇIKMADI

Avukat Gurbanov, olayın yaşandığı anda Birleşmiş Milletler’in bütün irtibat numaralarını aradıklarını, ancak geçen seferlerin aksine kimsenin telefonlarına dahi çıkmadığını söyledi.

Gündem

AKP’li üye liyakatsizliğe böyle isyan etti: Bari kadrolaşıyoruz adam akıllı kadrolaşalım

AKP’nin işçi bulma kurumuna döndürüldüğünü söyleyen Sevinç Erol adlı AKP’li üye,  partiye katılanların dava için değil cebini doldurmak için geldiğini söyledi.

BOLD – Manisa’da Osmanlı Ülkü Ocakları Şehzadeler İlçe Başkanlığı görevinde bulunan ve AKP üyesi olan Sevinç Erol, sosyal medya üzerinden paylaştığı video ile partisinin geldiği hale isyan etti.

PARTİMİ KULLANIYORLAR

Çalışmayanların teşkilatlarda tekrar göreve gelmesinden rahatsız olduğunu söyleyen Erol: “AK Parti yeterince kullanılabilen bir parti. Kullanılabilir hale getirdiler. Parti her türlü kullanılıyor. Gerek nam salmak, gerek müşteri toplamak için gerekse sağa sola askıntılık yapabilmek için. Gerekse azarlayabilmek için benim partim kullanılıyor” diye konuştu.

HERKES KENDİ CEBİNİ DOLDURUYOR

Erol eleştirilerinin devamında: “Benim davamı hak etmeyen insanlar kaldığı yerden devam ediyor. Bu benim çok zoruma gidiyor. Bu insanlar yüzünden davasına gönül vermiş insanlar soğudu. Artık AK Parti ile ilgilenmiyorlar. Kimse çalışmak istemiyor. Dava dediğin zaman herkes gönüllü çalışır. Her dava adamıyım diyenden ayrı bir darbe yedik biz. Görüyoruz ki el altından herkes kendi işlerini düzene sokuyor.Kendi işlerini rayına koyuyor. Kendi ceplerini dolduruyor. Dava adamı olmak bu değil. Kendi cebini doldurmak değil. Şikayetlerimizi kime göndersek ‘Tamam, tamam’ deyip geri çevriliyoruz. Bir şekilde oyalanıyoruz” dedi.

İNSANLAR ARTIK PARTİNİN ÖNÜNDEN GEÇMİYOR

Erdoğan’a seslenen Erol: “Sayın Cumhurbaşkanım teşkilatların durumu çok vahim. Bu teşkilatlarla kesinlikle 2023 seçimlerinde bir şeyler elde edemeyiz. Bir adım öteye gidemeyiz. Yok mu benim sesimi duyurabilecek bir insan. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kadar çabasına ve davasına karşı gerçekten ‘devletim, milletim, benim arkamda milletim var’ diyen bir insana bu yapılır mı? Milletvekili de aynı, teşkilat başkanları da aynı, il başkanları da aynı. Kendinize gelin kendinize. Yarabbim nasıl bir kısır döngüye düştük. Yok mu başka kimse bu teşkilatlarda çalışabilecek. Yok mu başka başkanlık yapabilecek insanlar? Var. Ama küstürdüler. İnsanlar artık partinin önünden geçmek istemiyor” ifadelerini kullandı.

ÇOK SİNİRLİ VE TEPKİLİYİM

Partinin işçi bulma kurumuna döndüğünü söyleyen AKP’li Erol sözlerini şöyle noktaladı: “Gerçekten işe ihtiyacı olan insanları ötelediler. Nerede lüzumsuz nerede ek ve keyfi iş arayan insan var onlarla doldurdular. Bari kadrolaşıyoruz, adam akıllı kadrolaşalım. Parti işçi bulma kurumuna dönüştüğü için öyle pislikler var, ben artık utanıyorum. Gelen insanlara asılanlar var. Bizim Aydın’daki başkandan geri kalan yanı olmayanlar var. Çok sinirliyim ve tepkiliyim.”

Tayyip Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücretlik zam!

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüslü yeni hasta sayısı resmi rakamlara göre 2 binin üzerinde

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün 68 kişi hayatını kaybetti, yapılan testlerde ise 2 bin 13 yeni hasta tespit edildi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre bugün hayatını kaybeden 68 kişiyle beraber toplam can kaybı 9 bin 513’e yükseldi. Bugün yapılan 117 bin 943 test sonucuna göre ise 2 bin 13 yeni hasta tespit edildi.

Son rakamlarla toplam hasta sayısı da 353 bin 426’ya çıktı. Toplam iyileşen hasta sayısı bin 507 artarak 308 bin 446’ya ulaştı. Öte yandan ağır hasta sayısının bin 504, hastalardaki zatürre oranının da yüzde 5.6 olduğu açıklandı.

Verilere göre Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.2 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 32.1 olarak duyuruldu.

Sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede yeni hasta sayısındaki artışa dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı: “Bugün 2.000’den fazla yeni tespit edilmiş hastamız var. Toplam ağır hasta sayımız 1.504. Sağlık çalışanlarımızın en çok emek çektiği hastalar ağır hastalarımız. Onların yükünü azaltmak tedbirlere birlikte uyarak mümkün. Mücadeleye destek verin.”

Sonunda neden Bilim Kurulu toplantılarına katılmadığı belli oldu

Okumaya devam et

Gündem

Sonunda neden Bilim Kurulu toplantılarına katılmadığı belli oldu

Bir süredir toplantılara katılmayan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel’in, koronavirüse yakalandığı ve tedavi görerek hastalığı yendiği öğrenildi.

BOLD – Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları Uzmanı ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel’in bir süredir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki Bilim Kurulu toplantılarına katılmaması merak konusuydu.

Yamanel’in koronavirüse yakalandığı ve bir süredir tedavi altında olduğu öğrenildi. Hastanede 15 gün süren tedavinin ardından hastalığı yenen Yamanel’in, kısa süre sonra Kovid-19 yoğun bakım servisindeki görevine döneceği öğrenildi.

Test sonucunun negatife dönen ve evinde istirahat eden Yamanel’in, bir hafta içinde Koronavirüs Bilim Kurulundaki görevine de dönmesi bekleniyor.

Diyanet: Koronavirüsü umreciler değil Avrupa’dan gelen turistler yaydı

 

Okumaya devam et

Popular