Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Çevre kirliliği araştırmasının sonuçlarını halka açıkladı” diye gıda mühendisi hakkında 12 yıl hapis istendi

Gıda mühendisi Bülent Şık hakkında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı’nca sonuçları kamuoyuna açıklanmayan çevre kirliliği araştırmasını halka duyuran gıda mühendisi Bülent Şık hakkında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis talebi ile dava açıldığı ortaya çıktı.

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre araştırma, toplam 8 milyon insanın yaşadığı Kocaeli, Ergene Çayı havzasında yer alan Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Antalya’daki çevre kirliliğinin gıdalarda ve suda kanserojen etkiler yarattığını ortaya koyuyor.

DIŞ ALIMLARI ETKİLEMİŞ

Raporu ilgili kamu kurumlarına bile göndermediği anlaşılan Sağlık Bakanlığı’nın “halkta infiale neden olduğu”, “dış alımları etkilediği” gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu Şık’a, “gizli bilgileri temin etmek ve açıklamak” suçlamaları yöneltildi.

Şık’ın araştırma sonuçlarında yer verdiği bilgilere göre Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de her 5 ölümden biri, Kocaeli Dilovası’nda her 3 ölümden biri, Antalya’da ise her 10 ölümden biri kanserden kaynaklanıyor.

Davanın görülmesine şubat ayında başlanacak.

Gündem

Depremzedeler geceyi sokakta geçirdi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından büyük panik ve korku yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğu gece evlerine giremedi.

BOLD – İzmir Seferihisar’da dün saat 14.51’de 6.9 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından, İzmir kent merkezi, çevre il ve ilçelerde büyük panik yaşanmaya devam ediyor. 24 kişinin hayatını kaybettiği, 804 kişinin yaralandığı depremde panik ve korku yaşayan vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi.

Evleri yıkılan ve hasar görenlerin yanı sıra, korku dolu anları yaşadığı için binalara giremeyenler de aileleriyle birlikte çadırlarda kaldı. AFAD ve Kızılay ekipleri tarafından kurulan çadırlarda konaklayan vatandaşlar sıcak yemek ve çay ikramı yapıldı.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir, 5.0 büyüklüğünde artçı depremle sarsıldı

İzmir’in Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından bu sabah saat 08.30 civarında 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı. AFAD’ın verilerine göre İzmir’de dünden bu yana 35’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere toplam 470 artçı sarsıntı  kaydedildi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında dün meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrası çok sayıda artçı deprem gerçekleşti.

AFAD’ın açıklamasına göre Seferihisar’daki 6,9 şiddetindeki deprem sonrası İzmir’de 35’inin büyüklüğü 4’ün üzerinde olmak üzere, toplam 470 artçı sarsıntı yaşandı.

İzmir’de bu sabah da 5.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi,(EMSC) depremin büyüklüğünü 4,1 olarak duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 08.31’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17,25 kilometre açığında 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 7,33 kilometre derinlikte oluştuğu tespit edildi.

Depremde ölenlerin sayısı 24’e yükseldi

Okumaya devam et

Gündem

AFAD, depremin şiddetini düşük açıkladı

İzmir’in Seferihisar açıklarında dün saat 14.51’de meydana gelen depremin şiddetiyle ilgili İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD’ın açıkladığı veri kafaları karıştırdı. Depremin büyüklüğünü AFAD 6,6, Kandilli Rasathanesi 6.9, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi ise 7.0 olarak açıkladı.

BOLD – AFAD, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremin şiddetinin 6.6, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi ise 7.0 büyüklüğünde gerçekleştiğini tespit etti.

İzmir’de dün saat 14.51’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde 24 kişi yaşamını yitirdi, 804 kişi de yaralandı. Onlarca binanın yıkıldığı, yüzlercesinin de kullanılamaz hale geldiği depremin şiddeti yine düşük açıklandı. İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD, İzmir’in Seferihisar ilçesinde Ege Denizi açıklarında saat 14.51’de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6,6 olarak duyurdu. 15 saniye süren depremin yerin 16.5 kilometre derinlikte meydana gelen depremin şiddetini Kandilli Rasathanesi’nin 6,9, ABD Jeoloji Araştırmaları Merkezi’nin de 7.0 olarak açıklaması dikkat çekti.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular