Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP-İyi Parti ittifakında meclis üyeliği hesapları

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Akşener yerel seçimde de ittifak yapma kararı aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İyi Parti seçim ittifakında, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurduğu Cumhur İttifakı’nın güçlü olduğu illerde daha fazla il ve belediye meclis üyeleği alabilme hesapları yapılıyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA ADAY TARTIŞMASI

İyi Parti özellikle sağ seçmenin belirleyici olduğu Kahramanmaraş, Sivas ve Yozgat gibi illerde kendi adaylarının desteklenmesinin daha doğru olacağı görüşünde.

31 Mart yerel seçimlerine yönelik CHP-İyi Parti işbirliği kapsamı giderek genişlerken, kazanma ihtimalinin daha düşük olduğu illerde, meclis üyeliği sandalye sayısı artırma hesapları yapılıyor. Kahramanmaraş’ta Ali Öztunç isminin açıklanması bu hesapları yeniden masaya getirdi.

GÜÇ KAYBETTİRME POLİTİKASI

İyi Parti, CHP’nin, Kahramanmaraş için açıkladığı Ali Öztunç isminin, merkez sağdan oy alamayacağı görüşünde. İyi Parti, Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran’da Kahramanmaraş’ta yüzde 74,8 oy aldığına dikkat çekerek, Kahramanmaraş ve benzer illerde, Cumhur İttifakı’ndan oy alabilecek ‘sağ kimlikli’ adaylarla seçime gidilmesini istiyor.

ANTAKYA İLÇESİNE İTİRAZ VAR

İyi Parti, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde CHP’nin adayına destek verecek. Ancak Hatay’ın Antakya ilçesine ilişkin de itirazı bulunuyor. CHP’nin Antakya adayı Hikmet Hatunoğlu’na parti tabanından da tepkiler geldiği yönünde haberler kamuoyuna yansımıştı.

İyi Parti, milliyetçi muhafazakâr tabandan oy alamayacağını düşündüğü Hatunoğlu’nun değiştirilmesini ya da kendi adaylarının desteklenmesini istiyor.

CHP, Ankara’ya karşılık İyi Parti’ye 10 ilçe verecek

AÇIKLANAN ADAY SAYISI 632’YE ULAŞTI

CHP’nin dün açıkladığı 102 aday ile şimdiye kadar açıklanan aday sayısı 632’ye ulaştı. CHP’nin dün açıkladığı 102 isim arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın hiçbir ilçesi yer almadı.

İyi Parti ile ilçeler üzerinde yapılan görüşmelerin sürmesi sebebiyle üç büyük şehrin ilçe adaylarının bir sonraki parti meclisi toplantısında açıklanabileceği belirtiliyor.

15 BÜYÜKŞEHİR 28 İL AÇIKLANDI

CHP bugüne kadar 15 büyükşehir (İstanbul, Ankara Adana, Aydın, Eskişehir, Hatay, Malatya, Muğla, Tekirdağ, Antalya, Mardin, Mersin, Bursa, Kahramanmaraş ve Van) ile 28 il belediyesi (Ardahan, Artvin, Ağrı, Batman, Bayburt, Bingöl, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Edirne, Erzincan, Iğdır, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırşehir, Kütahya Niğde, Sinop, Sivas, Tunceli ve Uşak’ı) açıkladı.

5 BÜYÜKŞEHİR DAHA AÇILANACAK

CHP, İyi Parti ile işbirliği kapsamında 10 büyükşehirde aday çıkarmayacak. Buna göre CHP bundan sonra İzmir, Şanlıurfa, Erzurum, Ordu ve Diyarbakır adaylarını açıklayacak.

ADAYLIK ŞAHSİ MESELEM OLAMAZ

CHP Parti Meclisi dün yaptığı toplantıda, resmen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Akın’ın adaylığını geri çekti. Balıkesir parti tabanının daha önce adaylığın geri çekileceği söylentilerine tepkisi olmuştu.

Yazılı açıklama yapan Milletvekili Ahmet Akın, “Benden fedakârlık yapmam isteniyorsa, ülkem için, milletim için, vatanım için gözümü kırpmadan fedakarlık yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Adaylık benim şahsi meselem olamaz.” ifadelerini kullandı.

CHP GAZİANTEP İL YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

CHP Gaziantep İl Yönetimi, Genel Merkez kararıyla görevden alındı. Karar CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından İl Başkanı Hayri Sucu’ya iletildi.

CHP il yönetimi görevden alınma gerekçesini, İyi Parti ittifakında en azından bir merkez ilçenin kendilerine bırakılmamasına gösterdikleri tepki olarak açıkladı.

CHP ile İyi Parti 21 büyükşehirde anlaştı

Politika

Erdoğan’la 5 gün önce görüşen yardımcısı Hamza Dağ’ın koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Kırgınlık şikayetiyle gittiği TBMM Hastanesinde, Kovid-19 testi pozitif çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, kısa süre önce Erdoğan’la bir araya geldiği öğrenildi.

BOLD – Kırgınlık nedeniyle gittiği TBMM Hastanesinde koronavirüs testi pozitif çıkan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sağlık durumu ile ilgili sosyal medya hesabından bilgi paylaştı.

Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, Hayırlı geceler diliyorum”

Öte yandan koronavirüs olduğu ortaya çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği öğrenildi.

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınında Türkiye’nin sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını söyledi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, koronavirüs salgını konusunda da açıklar yaptı.

Kovid-19 salgının tüm dünyada panik etkisi yaptığını söyleyen Erdoğan: “Daha düne kadar kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler bugün giderek sosyo-ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izahın ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor” dedi.

TÜRKİYE YÜKSELEN YILDIZ KONUMUNDA

Küresel ve bölgesel tüm dengelerin hızla yıkıldığını söyleyen Erdoğan: “Türkiye yükselen yıldız konumundadır. Karşılarında geçmişte 2 çift lafla, birkaç hamleyle sindirdikleri Türkiye’nin olmadığını gördükçe öfkeleri artıyor. Dışardan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar, bunun yanında da içeride kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye yapılar kurmaya çalışıyorlar

Biz ülkemizin darbeler ve vesayet döneminin bittiğini söyledikçe bazıları hezeyanlara cevap veriyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin ferasetiyle artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya gücü yetmeyecek. Oralardan belki umdukları sözleri duymaya devam edebilirler, ama bekledikleri somut desteği bulamazlar” diye konuştu.

TUNA-1’DE KEŞFEDİLEN GAZ 405 MİLYAR METREKÜPE ULAŞTI

Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu açıklanan Tuna-1 adlı kuyuya ilişkin de konuşan Erdoğan: “Fatih Gemimizin, Tuna 1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen gaz miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Fatih gemimiz, önümüzdeki ay Türk Ali kuyusunda sondaja başlayacak.
Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor. Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır” ifadelerini kullandı.

UZANAN ELLERİ KIRACAĞIZ

Libya ve Azerbaycan’daki gelişmelere de değinen Erdoğan: “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya’da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza uzatılan her eli kıracağız, sürekli yeni cepheleri açılan mücadelemizin mesajlarını aktaracağız” dedi.

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

AKP Genlik Kolları teşkilatının video olarak hazırlayıp, sosyal medyada dolaşıma soktuğu Erdoğan temalı ‘Sen kimsin’ kampanyasına vatandaşlardan ilginç tepkiler yükseldi.

BOLD – AKP Gençlik Kollarının hazırladığı bir video sosyal medyada, kısa sürede yaklaşık 3 buçuk milyon kez izlendi. ‘Sen kimsin’ sorusuyla başlayan animasyon görselde izleyiciye AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Türk ve İslam tarihinin önemli şahsiyetlerinin karakterlerini bünyesinde topladığı mesajı veriliyor. Musab bin Umeyr, Selahattin Eyyübi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Erbakan ve Adnan Menderes’ten bahseden video Erdoğan görseliyle son buluyor.

ATATÜRK NEDEN YOK ELEŞTİRİSİ

Kampanya sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Sadece partililer değil, muhalif kesim de video ile ilgili düşüncelerini sosyal medyadan paylaştı. ‘Sen kimsin’ sorusuna herkesten farklı yorumlar geldi. Gelen tepki yorumlarından çoğu da Atatürk ile ilgili. Videodaki Türk tarihinin önemli şahsiyetleri arasında Atatürk’e yer verilmemesi eleştirildi.

GELECEĞE AİT SÖZLERİ YOK

Eleştiriler bununla da sınırlı değil. Videoya tepki gösteren sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar, AKP yönetiminin geleceğe ait söyleyeceği sözü olmadığı için çıkışı mazide aradığını kaydetti.

ET GÖRDÜĞÜM YOK

Bir sosyal medya kullanıcısı, ‘Sen kimsin’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Çocuklarına bir lokma götüremediği için çaresizlikten kendini yakan adamım ben.” Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise AKP’nin sorusunu: “Ben kim miyim ak partiden torpilim olmadığı için işe giremeyecek bir gencim. İnsanca yaşamak isteyen bir gencim. Ayda 100 gram et yesem mutlu olurum. Et gördüğümüz yok. İhale aldınız herhalde boş laf bunlar” sözleriyle cevapladı.

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN VİDEOLU YANIT

CHP Gençlik Kolları da sosyal medyada yapılan bu yorumları toparlayarak bir video hazırladı.  AKP Gençlik Kollarını etiketleyen CHP’li gençler  videoyu “Sen seç, ben hangisiyim?” notuyla paylaştı.

 

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Popular