Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP’li Ayhan Bilgen: Ahmet kazanırsa zafer, Mehmet kazanırsa ihanet!

HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir adaylarını tanırken kullandığı, “Yunan’ı denize döktüğünüz gibi bir daha bunu yapmaya var mısınız?” sözleri yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi. Bilgen, “Bir parti kazandığında ya da kaybettiğinde ülke işgal edilmiş gibi algılanıyorsa burada zaten siyaset bitmiştir.” dedi.

SİYASİ AHLAK DİBE VURDU

Siyasi ahlakın dibe vurduğunu söyleyen Bilgen, “Ahmet kazanırsa, koltuğa oturursa zafer olacak, kurtuluş olacak. O ülkenin bekası kurtuluşmuş olacak. Mehmet oturmuşsa o koltuğa, ihanet olacak, düşman işgali gerçekleşmiş olacak. Böyle bir anlayış ve yaklaşımla siyaset yapıyorsanız, aslında söyleyecek sözünüz kalmamıştır.” dedi.

EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ ÜLKEYE YAPIYORLAR

Bilgen, “Sırf koltuk için sırf makam için, sırf biraz daha o mali kaynakları tüketebilmek için eğer bu ülkeyi ötekileştirerek, bu ülkede farklı siyasi eğilimleri ve yaklaşımları düşmanlaştırarak, siyaset yapıyorsanız, en büyük kötülüğü yönettiğiniz ülkeye yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

HER SÖYLENEN KRİMİNALİZE EDİLİYOR

HDP’ye karşı giderek ağırlaşan baskılara da değinen Bilgen, “Bugün, kim nerede ne söylerse kriminalize ediliyor. Bir dava açmanın bir fezleke göndermenin vesilesi haline geliyor. Eşitlik dediysek, kardeşlik dediysek, özgürlük dediysek zor günlerde de bu değerleri savunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE MUHALEFET SORUNU VAR

Türkiye’de bir muhalefet sorunu olduğunun farkında olduklarını dile getiren Bilgen, “24 Haziran seçimleri, 16 Nisan referandumu, biz topluma karşı bir borcumuz olduğunun bilincindeyiz. 17 yıldır bu iktidar bu ülkede fütursuzca bu işleri yapıyorsa. Bu sadece iktidarın gücünden kaynaklanmaz.

Bu aynı zamanda muhalefetin zayıflığından da kaynaklanır. Muhalefetin alternatif ortaya koyamamasından kaynaklanır. Muhalefetin darlığından iktidarın kötü bir taklidi olmasını maharet saymasından kaynaklanır” ifadelerini kullandı.

HDP’Yİ YOK SAYMA YARIŞINA GİRİYORLAR

Muhalefete seslenen Bilgen şunları söyledi: “Biz HDP’yi yok sayanları, 6 milyon oyu kriminalize etmeye çalışanları zaten biliyoruz. Sizde onlarla birlikte HDP’yi yok sayma yarışına girecekseniz; yolunuz açık olsun. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok.

Biz zaten en zor koşullarda her zaman demokrasiyi, özgürlüğü, herkesin kendini ifade edilmesini, kimsenin kimliğinden dolayı utanmamasını, kimliğinden ötürü dışlanmamasını en zor şartlarda savuna savuna bu noktaya geldik. Biz programımızın arkasındayız. Biz ilkelerimizin arkasındayız.”

Güneydoğu’da HDP’nin oyu arttı

Politika

Kayıp 128 milyar dolar sorulunca Erdoğan: Kim ne kadar döviz aldı diye sormak suç

Muhalefetin Merkez Bankasının kaybolan 128 milyarını sormasına tepki gösteren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kim ne kadar döviz aldı gibi bir soru hukuk olarak suç teşkil eder” dedi. Erdoğan’ın sözleri dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın 17 Aralık sürecinde söylediği “Dolarları kim aldı?” sözlerini hatırlattı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında Merkez Bankasının kaybolan 128 milyar dolarıyla ilgili konuştu.

128 milyar doların önemli bir kısmının Merkez Bankasında olduğunu savunan Erdoğan, “128 milyar dolar ne buhar olmuştur ne de birilerinin cebine girmiştir. Ekonominin aktörleri ve vatandaşımız arasında dolaşıma girmiş, yer değiştirmiştir ve önemli bir kısmı Merkez Bankası’na geri dönmüştür” dedi. Türkiye’nin büyük şirketlerden hangilerinin döviz borcu pozisyonlarını kapattıklarının belli olduğunu ancak bunları kendilerinin söylemesinin doğru olmayacağını kaydeden Erdoğan, “Kim, ne zaman, ne kadar miktarda döviz aldı, altın aldı gibi bir soru, mantıksız olmasının ve hukuki olarak suç teşkil etmesinin ötesinde, doğrudan milleti suçlamaktır” ifadelerini kullandı.

DOLARLARI KİM ALDI?

Erdoğan’ın “Kim ne kadar döviz aldı gibi bir soru hukuki olarak suç” sözleri 17 Aralık yolsuzluk soruşturması sırasında İçişleri Bakanı olan Efkan Ala’nın “Şimdi ben bir şey soruyorum, doları kim aldı? Bir şey söylüyorsam sadece şüpheyle değil elimde belgeler var” beyanını hatırlattı. Ala, 17 Aralık soruşturması öncesinde piyasadan dolar çekildiği iddiasında bulunmuştu. Ala, elindeki belgeleri hiç açıklamazken dönemin Merkez Bankası, operasyon öncesi bankalarda tutulan döviz mevduatında ciddi bir artış yaşanmadığını açıklamıştı.

AKP’de hayaller 82 milyona vize serbestisi gerçekler devlet imkanıyla insan kaçakçılığı

Okumaya devam et

Politika

Aile Bakanlığına atanan Derya Yanık’tan MHP liderine olay sözler: Bahçeli çapsızdır

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Aile Bakanlığına atadığı Derya Yanık’ın, Cumhur İttifakında AKP’nin ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında “çapsız, ruhu iğdiş edilmiş” dediği ortaya çıktı.

BOLD – Erdoğan imzalı kararnameyle Aile Bakanlığına atanan Derya Yanık’ın, AKP’nin iktidar ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında sosyal medyadan hakarete varan ifadeler kullanması dikkat çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gece yarısı yayınladığı kararnameyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iki ayrı bakanlığa dönüştürülken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına AKP MKYK üyesi Derya Yanık atandı.

BAHÇELİ ÇAPSIZDIR

Yeni Bakan Yanık’ın sosyal medya paylaşımlarında MHP Genel Başkanı Bahçeli hakkında ağır ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Yanık’ın 2015 yılında bir tweetinde Bahçeli’ye “çapsız” dediği belirtildi.

RUHUNUZ İĞDİŞ EDİLMİŞ

Yanık, 10 Ekim 2015 Gar saldırısından sonra yaptığı Twitter paylaşımlarında ise Bahçeli’ye “Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş” ifadesini kullandı. Bahçeli’yi etiketleyen Yanık, şunları yazdı: “Size de yazıklar olsun! Ruhunuz tümüyle iğdiş edilmiş artık anladık! Gerçekten yazıklar olsun! TR’nin yönetilemez hale gelmesini iştahla bekliyorsunuz anladık! Şu halde milliyetçilikten falan bahsetmeyin artık! Hedef kitlenizi çözdünüz, oy çoğaltmaya dönük hamleler bunlar anladık! Ama o kitle sizin sonunuz olacak, göremiyorsunuz! Biz Mizânı bekleriz; siz orada yüzünüz kara çıkacaksınız huzura!”

Soylu’dan CHP’ye tehdit: Sizi 15 Temmuz’dan beter yaparız

Okumaya devam et

Politika

Damat Albayrak, Mehmet Muş ile kabineye girdi

Kasım ayında olaylı bir şekilde istifa edip kayıplara karışan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığı ile bilinen Mehmet Muş, yeni açıklanan kabinede Ticaret Bakanlığı görevine getirildi. Bu karar damat Albayrak’ın kabineye etkisi olarak yorumlandı.   

BOLD – Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı yerine damat Berat Albayrak’a yakınlığı ile bilinen AKP İstanbul Milletvekili, Trabzon Sürmene doğumlu Mehmet Muş atandı.

BERAT ALBAYRAK’A YAKINLIĞI İLE BİLİNİYOR

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Karara göre, Anayasa’nın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi. Mehmet Muş, siyaset kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla biliniyor.

TRABZON SÜRMENE DOĞUMLU

Dr. Mehmet Muş 1 Mayıs 1982’de Trabzon Sürmene’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Muş, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Washington State University School of Economic Sciences’de ekonomi alanında yüksek lisans yapan Muş, doktora öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı. AKP İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında görev alan ve çalışmalar yürüten Muş, sırasıyla, AKP İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ekonomi İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

4 DÖNEMDİR AKP MİLLETVEKİLİ

Muş, 2011 yılında 24. Dönem AKP İstanbul Milletvekili oldu, 25, 26. ve 27. dönemlerde de İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, AB Uyum Komisyonu üyelikleri yapan Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AKP Genel Merkezi’nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2014 yılında AKP MYK üyeliğine seçilerek AKP Genel Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevinde bulunan Muş, AKP’nin 2. Olağanüstü Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi. Muş, AKP Grup Başkanvekilliği, MYK üyeliği yaptı ve İstanbul Milletvekilliği görevini yürütüyordu. İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babası.

 

Ticaret Bakanı Pekcan’ı görevden aldı yerine Mehmet Muş’u atadı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0