Bizimle iletişime geçiniz

Politika

HDP’nin Mardin Büyükşehir adayı yine Ahmet Türk oldu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç, aralarında Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi adaylarının da olduğu, 2’si büyükşehir, 3’ü il olmak üzere 41 belediye başkan adayını açıkladı.

MARDİN ADAYLARI AHMET TÜRK İLE FİGEN ALTINDAĞ

Bugün HDP’nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken yapılan açıklamaya göre, Mardin Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayları Ahmet Türk ve Figen Altındağ oldu. Van Büyükşehir belediye başkanlığına ise Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı aday gösterildi.

BÜYÜKŞEHİRLER MASADA

Saruhan Oluç, aday açıklama takvimini bu ayın sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını söyledi. Oluç, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Adana gibi büyükşehirin ise masada olduğunu kaydetti. “Konuşuyoruz, tartışıyoruz yarın ya da öbür gün bunları açıklayacağız.” dedi.

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, 41 belediye başkan adayının isimlerini açıkladı.

MUŞ’TA SIRRI SAKIK ADAY

HDP daha önce Kars’ta Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen ve Hatice Orhankazi isimlerini aday olarak açıklamıştı. Muş’ta Sibel Genç-Sırrı Sakık, Batman’da Songül Korkmaz-Sabri Özdemir, Bitlis’te ise Zekiye İlbasan-Faruk İşler aday yapıldı.

KÜRT PARTİLERİN İTTİFAKI

7 Kürt partisinin HDP çatısı altında seçimlere gireceğini de hatırlatan Saruhan Oluç, ilk kez farklı Kürt siyasi partileri ve hareketleri ile birlikte bir seçim ittifakı kurulduğunu kaydetti. “Bu halkın talebi ve ısrarıydı.” diyen Oluç, ittifak ile girilecek yerlerde belediyelerin ittifaklar tarafından yönetileceğini söyledi.

OY FARKI KADAR SEÇMEN KAYDIRILIYOR

Şırnak, İdil ve Halfeti için gündeme gelen seçmen kaydırmalara da değinen Saruhan Oluç, bu yerlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile HDP arasındaki oy farkı kadar seçmen kaydırmalar yaşandığını dile getirdi.

Oluç, “Yapılan seçim hilesidir. YSK’ye başvuru yaptık. YSK iktidarın bu adımları karşısında güvenli bir seçim için tedbir almalıdır. Aksi olursa bu hilelere ortak olmuş olurlar.” dedi.

İŞTE HDP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Van Büyükşehir Belediyesi: Bedia Özgökçe Ertan-Mustafa Avcı
Van/İpekyolu: Azim Yacan-Şehzade Kurt
Van/Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit-Seyfettin İtah
Van/Özalp: Dilan Öğrenci-Yakup Almaç
Van/Çaldıran: Leyla Adsak-Faruk Denir
Van/Başkale: Şengül Polat-Erkan Acar
Van/Gürpınar: Rojbin Akdağ-Kemal Güler
Van/Gevaş: Melek Arapoğlu-Veysi Şeker
Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk-Figen Altındağ
Nusaybin: Semire Nergiz-Ferhat Kut
Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz-Salih Kuday
Derik: Mülkiye Esmez-Mehmet Şerif Kıran
Kars : Ayhan Bilgen-Hatice Orhankazi
Muş: Sibel Genç-Sırrı Sakık
Bulanık: Eylem Suruca-Adnan Topçu
Malazgirt: Gülay Çelik-Erdal Çakar
Varto: Ülkü Baytaş-Gıyasettin Aydemir
Batman: Songül Korkmaz-Sabri Özdemir
Bitlis: Zekiye İlbasan-Faruk İşler
Tatvan: Serap Çakmak-Habip Yeşiltepe
Hakkari/Yüksekova: Remziye Yaşar-İrfan Sarı
Çukurca: Hevidar Ertunç-Ebubekir Kanat
Şemdinili: Felem Aker-Sami Beşer
Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan-Emin Bulgan
Ağrı/Doğubeyazıt: Yıldız Acar-Cesim Çakçı
Diyadin: Hazal Aras-İhsan Yenigün
Malatya/Arvguvan: Seda Gültüten-İlhan Yıldız,
Şırnak/Cizre: Mehmet Ziriğ-Berivan Kutlu
Silopi: Adalet Fidan – Sülayman Şavluk
İdil: Songül Erdem-Niyazi Çevrim
Fındık Beldesi: Ahmet İmre-Sevim İmre
Uludere: Selahattin Ürün-Feride Yaman
Diyarbakır/Sur: Filiz Buluttekin-Cemal Özdemir
Bağlar: Zübeyda Zümrüt-Zeyat Ceylan
Yenişehir: Belgin Diken-İbrahim Çiçek
Lice: Salime Zingil-Tarık Mercan
Silvan: Naşide Toprak-Abbas Hilmi Azizoğlu
Bismil: Gülşen Özer-Orhan Ayaz
Eğil: Gülistan Ensarioğlu-Mustafa Akkul
Bingöl/Karlıova: Evin Özen-Özkan Bingöl
Erzincan/Çağlayan: Özlem Demir-Veli Pınar Çağlayan

HDP’li Ayhan Bilgen: Ahmet kazanırsa zafer, Mehmet kazanırsa ihanet!

Politika

Erdoğan’la 5 gün önce görüşen yardımcısı Hamza Dağ’ın koronavirüs olduğu ortaya çıktı

Kırgınlık şikayetiyle gittiği TBMM Hastanesinde, Kovid-19 testi pozitif çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, kısa süre önce Erdoğan’la bir araya geldiği öğrenildi.

BOLD – Kırgınlık nedeniyle gittiği TBMM Hastanesinde koronavirüs testi pozitif çıkan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sağlık durumu ile ilgili sosyal medya hesabından bilgi paylaştı.

Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurdum. Burada yapılan Covid-19 testim pozitif çıkmıştır. Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyor, Hayırlı geceler diliyorum”

Öte yandan koronavirüs olduğu ortaya çıkan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği öğrenildi.

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınında Türkiye’nin sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını söyledi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, koronavirüs salgını konusunda da açıklar yaptı.

Kovid-19 salgının tüm dünyada panik etkisi yaptığını söyleyen Erdoğan: “Daha düne kadar kimi parasına, kimi silahına, kimi sırtını dayadığı küresel yapılara güvenerek efelik taslayan devletler bugün giderek sosyo-ekonomik sıkıntılarla uğraşıyor. Ülkemizin yaşadığı kimi sıkıntılara rağmen krizlerden olumlu yönde ayrıştığını izahın ve vicdan sahibi herkes kabul ediyor” dedi.

TÜRKİYE YÜKSELEN YILDIZ KONUMUNDA

Küresel ve bölgesel tüm dengelerin hızla yıkıldığını söyleyen Erdoğan: “Türkiye yükselen yıldız konumundadır. Karşılarında geçmişte 2 çift lafla, birkaç hamleyle sindirdikleri Türkiye’nin olmadığını gördükçe öfkeleri artıyor. Dışardan yapabildikleri her şeyi zaten yapıyorlar, bunun yanında da içeride kendilerine destek olacak kişiler devşirmeye yapılar kurmaya çalışıyorlar

Biz ülkemizin darbeler ve vesayet döneminin bittiğini söyledikçe bazıları hezeyanlara cevap veriyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin ferasetiyle artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya gücü yetmeyecek. Oralardan belki umdukları sözleri duymaya devam edebilirler, ama bekledikleri somut desteği bulamazlar” diye konuştu.

TUNA-1’DE KEŞFEDİLEN GAZ 405 MİLYAR METREKÜPE ULAŞTI

Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu açıklanan Tuna-1 adlı kuyuya ilişkin de konuşan Erdoğan: “Fatih Gemimizin, Tuna 1 kuyusundaki sondajlarında keşfedilen gaz miktarı 405 milyar metreküpe ulaştı. Fatih gemimiz, önümüzdeki ay Türk Ali kuyusunda sondaja başlayacak.
Elimizdeki veriler, Tuna 1 kuyusundaki gibi verimli keşif haberleri alabileceğimize işarete ediyor. Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın her metreküp bu milletin refahı, huzuru geleceği için en verimli şekilde kullanılacaktır. Buradan elde edilecek her kuruş milletimiz için harcanacaktır” ifadelerini kullandı.

UZANAN ELLERİ KIRACAĞIZ

Libya ve Azerbaycan’daki gelişmelere de değinen Erdoğan: “Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle destek verdik, vereceğiz. Libya’da bir darbecinin ülkeyi göz göre parçalamasına rıza göstermedik, göstermeyeceğiz. Bin yıldır vatanımız olarak bu coğrafyadan bizi tasfiye etmeye çalışanlara daha çok kabuslar yaratacağız. Vatanımıza uzatılan her eli kıracağız, sürekli yeni cepheleri açılan mücadelemizin mesajlarını aktaracağız” dedi.

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

Okumaya devam et

Politika

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

AKP Genlik Kolları teşkilatının video olarak hazırlayıp, sosyal medyada dolaşıma soktuğu Erdoğan temalı ‘Sen kimsin’ kampanyasına vatandaşlardan ilginç tepkiler yükseldi.

BOLD – AKP Gençlik Kollarının hazırladığı bir video sosyal medyada, kısa sürede yaklaşık 3 buçuk milyon kez izlendi. ‘Sen kimsin’ sorusuyla başlayan animasyon görselde izleyiciye AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Türk ve İslam tarihinin önemli şahsiyetlerinin karakterlerini bünyesinde topladığı mesajı veriliyor. Musab bin Umeyr, Selahattin Eyyübi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Erbakan ve Adnan Menderes’ten bahseden video Erdoğan görseliyle son buluyor.

ATATÜRK NEDEN YOK ELEŞTİRİSİ

Kampanya sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Sadece partililer değil, muhalif kesim de video ile ilgili düşüncelerini sosyal medyadan paylaştı. ‘Sen kimsin’ sorusuna herkesten farklı yorumlar geldi. Gelen tepki yorumlarından çoğu da Atatürk ile ilgili. Videodaki Türk tarihinin önemli şahsiyetleri arasında Atatürk’e yer verilmemesi eleştirildi.

GELECEĞE AİT SÖZLERİ YOK

Eleştiriler bununla da sınırlı değil. Videoya tepki gösteren sosyal medya kullanıcısı vatandaşlar, AKP yönetiminin geleceğe ait söyleyeceği sözü olmadığı için çıkışı mazide aradığını kaydetti.

ET GÖRDÜĞÜM YOK

Bir sosyal medya kullanıcısı, ‘Sen kimsin’ sorusuna şöyle cevap verdi: “Çocuklarına bir lokma götüremediği için çaresizlikten kendini yakan adamım ben.” Bir başka sosyal medya kullanıcısı ise AKP’nin sorusunu: “Ben kim miyim ak partiden torpilim olmadığı için işe giremeyecek bir gencim. İnsanca yaşamak isteyen bir gencim. Ayda 100 gram et yesem mutlu olurum. Et gördüğümüz yok. İhale aldınız herhalde boş laf bunlar” sözleriyle cevapladı.

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN VİDEOLU YANIT

CHP Gençlik Kolları da sosyal medyada yapılan bu yorumları toparlayarak bir video hazırladı.  AKP Gençlik Kollarını etiketleyen CHP’li gençler  videoyu “Sen seç, ben hangisiyim?” notuyla paylaştı.

 

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Popular