Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

Trump’ın “kara kutusu” şimdi de Kongre’de ifade verecek

ABD Başkanı Trump’ın eski avukatı Cohen, “Trump yalan söylüyor.” dedi.

BOLD- ABD Başkanı Donald Trump’ın eski avukatı Michael Cohen’in 7 Şubat’ta Kongre’de ifade vereceği açıklandı.

Cohen, Başkan Trump’ın 2016 Başkanlık Seçimi kampanyasında finansal usulsüzlüklere imza atmasından suçlu bulunmuştu.

Cohen, seçim kampanyasına ait paraların yetişkin film yıldızlarına nasıl ödendiğini itiraf etmişti. Manhattan’da yargılanan Cohen, 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bildiklerini söylemeye devam edeceğini söyleyen Cohen şimdide Kongre’de ifade vermeye hazırlanıyor.

TRUMP’IN KARA KUTUSU ŞİMDİDE KONGRE’DE KONUŞACAK 

Trump’ın kara kutusu olarak kabul edilen Amerikalı avukatın Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hükümet Reform Komitesi’nde neler anlatacağı merak ediliyor.

Cohen yaptığı yazılı açıklamada, “İşbirliği yapma ve Amerikan halkının cevap bulması için bulunduğum taahhüd gereği Gözetim ve Hükümet Reform Komitesi Başkanı Elijah Cummings’in teklifini kabul ettim.” ifadelerine yer verdi.

Cohen, komite gibi güvenirliği yüksek olan bir yerde ifade vermeyi dört gözle beklediğini söyledi. Cohen’in ceza alması, “Trump’ın başkanlık görevini tehlikeye sokacak mı?” sorusunu tekrar gündeme getirmişti.

Cohen, 8 maddeden suçlu bulunmuştu. Ağustos ayında hakkındaki suçlamaları kabul eden Cohen, savcılarla anlaşma yolunu tercih ederek itirafçı olmuştu.

COHEN: TRUMP YALAN SÖYLÜYOR

Başkan Trump, Cohen’in “zayıf karakterli birisi olduğunu söyleyerek yalan konuştuğunu”söylemişti.

Başkan Trump’ın doğru konuşmadığını iddia eden Cohen “ Ben yaptıklarımdan dolayı sorumluluk aldım. O doğruları biliyor, ben de doğruları biliyorum, diğerleri de doğruları biliyor. Ve doğru olan şudur: Amerikalılar ve dünyadaki insanlar onun söylediklerine inanmıyor.”açıklamasında bulunmuştu.

Rusya soruşturmasının kilit ismi Rosenstein istifa edebilir

Dünya

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern pandemiyle mücadeleye destek için maaşını indirdi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Kovid-19’un ekonomik etkileri yüzünden kendi ve bakanların maaşlarından 6 ay boyunca yüzde 20 kesinti yapılacağını açıkladı.

BOLD – Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern Kovid-19’un ekonomik etkileri üzerine bir basın açıklaması yaptı. Ardern, bir çok vatandaşının süreçte işini kaybederek devlet desteğine muhtaç kaldığını söyledi.

Bir dizi önlemler açıklayan Ardern: “Ben, bakanlar ve kamu hizmet müdürleri, önümüzdeki 6 ay boyunca maaşımızı yüzde 20’sinin kesilmesine karar verdik” dedi.

Ardern hükumet olarak, pandemiyle ön cephede mücadele eden sağlık çalışanlarının maaşlarında kesintiye gitme teklifinde bulunmayacaklarını açıkladı.

Geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücret tutarında zam yapıldı.

Yusuf İslam, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern için “O benim kahramanım” diye seslendi

Okumaya devam et

Dünya

Almanya’da polis şiddetine Türk Dışişleri’nden tepki

Almanya’da Türk iş insanı Yüksel Aker’in polis şiddetine maruz kaldığı iddiaları üzerine Türkiye Dışişleri Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık sorumluların bulunmasını istedi.

BOLD – Almanya’nın Köln kentinde hafriyat şirketi işleten 29 yaşındaki Türk vatandaşı Yüksel Aker’in iş yerinde polisler tarafından darp edildiği iddiaları üzerine açıklama yapan Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Bu ve benzeri olayların sorumlularının adalet önünde hesap vermelerini beklediklerini kaydeden Aksoy, “Alman makamlarının şiddet uygulayan polis mensupları hakkında gerekli adımları ivedilikle atmalarını ve Almanya’da son dönemde özellikle göçmenlere ve Müslümanlara yönelik artış kaydeden polis şiddeti vakaları karşısında daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yüksel Aker, Alman medyasına yaptığı açıklamada, 21 Ekim’de meydana gelen olayda polislerin kendisine nedensiz yere saldırdığını ileri sürdü. Yüksel Aker’e bir hafta iş göremez raporu verildi.

Köln Emniyet Müdürlüğü, Aker’in polislerle ilgili iddialarının soruşturulduğunu belirtirken, Aker hakkında da polis memurlarına tehlikeli şekilde yaralamak üzere saldırıda bulunmak ve direnmek suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Yüksel Aker hakkında açılan soruşturma ile ilgili olarak, “Polislere kesinlikle direnmedim. Sadece yüzüme darbe almamak için başımı korudum” diye konuştu.

AB, Almanya ve Hollanda’dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a destek

Okumaya devam et

Dünya

Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın eşi askeri eğitim alıp cepheye gideceğini açıkladı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan askeri eğitim alıp birkaç gün içinde cepheye gideceğini açıkladı. Paşinyan’ın oğlu Aşot da bu ayın başından beri cephede bulunuyor.

BOLD – Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan, askeri eğitim alacağını duyurdu. 42 yaşındaki Hakobyan, Facebok sayfasında birkaç gün içinde “Ermenistan’ın sınırlarını korumak için cepheye gideceğini” açıkladı.

Hakobyan “Ben dahil 13 kadın askeri eğitime başlıyoruz. Birkaç gün içinde sınırlarımızı korumaya yardıma gideceğiz. Ne vatanımızı ne de onurumuzu düşmana teslim edeceğiz” dedi. Paşinyan’ın 22 yaşındaki oğlu Aşot Paşinyan’ın da bu ayın başından beri cephede olduğu açıklanmıştı.

Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile ülkesi arasında beşinci haftasına giren savaşta tüm Ermenilere orduya katılma çağrısında bulunmuştu. Paşinyan, acı tavizler vermeye hazır olmalarına karşın, Dağlık Karabağ’dan ödün vermeyeceklerini söylemişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve eşi Anna Hakobyan

Yunan Dışişleri Bakanı: Türkiye cihatçıların seyahat acentasına dönüştü

Okumaya devam et

Popular