Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Maarif Vakfı, Afganistan’da pizzacıyı öğretmen yaptı

Maarif Vakfı el koyduğu Afgan-Türk Okulu’na pizza dağıtıcısını öğretmen yaptı, veliler ayağa kalktı. AST Sözcüsü Hafsa Yıldız okullarda eğitim-öğretim gören öğrencilerin içine düşürüldüğü durumu BOLD yayınında anlattı.

Hafsa Yıldız, 2018 yılıyla ilgili raporda, Afganistan’da polis gücüyle öğrencilerin direnişine rağmen okulların Maarif Vakfı’na devredildiğini ve öğrencilerin darp edildiğini söyledi.

“ÖĞRETMEN DİYE GÖREV VERİLENLERİN İNGİLİZCE SEVİYELERİ YETERSİZ”

Yıldız, okullardaki düşen eğitim seviyesiyle ilgili de çarpıcı bir örnek verdi. Türkiye’de pizzacı olarak çalışan bir kişinin Afganistan’daki okullarla ilgili iş ilanına başvurduğunu ve kabul aldığını belirterek şöyle konuştu:

“Bir şekilde iş başvurusu kabul oluyor ve şu an Afganistan’daki okullarda çalışıyor. Bunlar öğrencilerin ve velilerin ifadeleri raporlarımızda var. Çok az İngilizce bilgileriyle eğitim vermeye çalışıyorlar. Malesef okullarda eğitim kalmadı, ama güç kullanarak okulları gaspettiğinizde sonuç bu oluyor.” dedi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Videohaber

Gammazlama rekoru: Listede siz de olabilirsiniz

Tayyip Erdoğan’ın teşvikleriyle eşini, arkadaşını, komşusunu terörist diye devlet kurumlarına gammazlayanlar yüzünden binlerce insan ya hapislerde çürüyor ya da işinden, itibarından oluyor.

BOLD – 15 Temmuz sonrası Tayyip Erdoğan’dan aldıkları talimatla akrabasını, arkadaşını, komşusunu gammazlayanlar yüzünden Türkiye uzun zamandır ihbar cinneti yaşıyor. Binlerce insan Saray’ın teşvikiyle çeşitli yollarla en yakınındaki isimleri devlet kurumlarına şikayet ediyor. Bu şikayetlerin neticesinde ise binlerce insan ya hapislerde çürüyor ya da işinden, itibarından oluyor.

Erdoğan’ın çağrıları sonrası iş öyle bir hale geldi ki babasının mirasını paylaşamayan kardeşler birbirlerini terörist diye ihbar eder oldu.

15 Temmuz’dan akılda kalanlar: Mehmetçik’e camide işkence

Okumaya devam et

Gündem

Reisin attığı çaylar Rizelilere soruldu: Her yer zaten çay!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Rizeli selzedelere çay fırlatması hemşerilerine soruldu. Erdoğan’ın çay atmasına “Rizelilerinin evinin her yeri çay zaten” diye tepki gösteren de var, “Reis ne yaparsa doğrudur” diyerek destek veren de.

BOLD – Sokak Kedisi adlı YouTube kanalı Rize sokaklarında Erdoğan’ın çay fırlatmasını sordu. İlginç tepkiler alan sunucu Rizeliler karşısında bazen zor anlar yaşadı.

İşte o tepkiler:

 • Rizelinin evinin her yeri çay zaten.
 • Ben almam çayı. Uygun değildir yani. Atsa da almam. Kınadım onu. İyi bir şey değil yani.
 • Neyin çayını dağıtıyorsun. Asla oy vermeyi düşünmüyorum.
 • Reisi hepimiz çok seviyorduk ama yavaş yavaş her şeyi kaybetti. Rize merkezde öyle yani.
 • Rize de çay yok mu ki çay fırlatıyor milletin kafasına?
 • Çayın atılması çok saçma. O videoyu izledim. Halka atar gibi değil köpeğe atar gibi atıyor. Çok sıkıldık kendisinden yeni insanlar istiyoruz. Çay atmak yerine iş versinler. Birçok genç yurtdışına kaçmak istiyor. Kendi baba ocağında bile yoğun güvenlik altında konuşması her şeyi gösteriyor. Baba ocağındakilere bile güvenmiyor.
 • 2002 yılından beri Reise oy veriyorum ama artık açıkları çıkmaya başladı.
 • Aşağılayıcı olduğunu düşünüyorum.
 • Ben seçimde konuşacağım.
 • Reis ne yaparsa doğrudur. İkramdır sonuçta.

 

Okumaya devam et

Videohaber

Şimdi herkes söylüyor ama o 15 Temmuz’un failini 5 yıl önce açıklamıştı

15 Temmuz’un üzerinden 5 yıl geçti. O dönem herkes bunun bir kumpas olduğunu dile getirmeye korkarken Prof. Dr. Nurşen Mazıcı televizyon ekranlarından 15 Temmuz’un failinin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu üstü kapalı olarak dile getirmişti. 

BOLD – AKP, 2013 sonrasında ortaklık kurduğu ve 15 Temmuz’u birlikte organize ettiği ortakları ile yol ayrımında. 15 Temmuz’da aktif rol alan organize suç örgütü lideri Sedat Peker başta olmak üzere birçok kişi o gece yaşananları artık dillendirmeye başladı. Bu açıklamalar sonrasında 15 Temmuz’un AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir kurgusu olduğu ortaya çıktı.

“DARBE DEĞİL” DEDİ, PROGRAMDAN ATILDI

15 Temmuz’un Erdoğan’ın işi olduğunu ilk haykıran ise darbeden 10 gün sonra katıldığı bir televizyon programında açıklama yapan, kendisi de bir darbe uzmanı olan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı. Mazıcı o gece yaptığı konuşma sonrası apar topar reklama gidildi ve bir daha televizyon kanallarındaki tartışma programlarına çağrılmadı. Başta YÖK olmak üzere çalıştığı Marmara Üniversitesi de kendisi hakkında soruşturma üstüne soruşturma başlattı.

OLAY KİME YARADI İSE FAİL ODUR

Doktora tezini dünyadaki darbeler üzerine yazdığını hatırlatan ve “Tankların önüne yollanan halkın canı en az Erdoğan’ın canı kadar değerlidir. Dünyada darbelere karşı olan liderler tankların karşısına halkları değil kendileri geçerler” diyen Mazıcı’nın o gece yaptığı konuşmadan satır başları şöyle.

 • Darbeye karşıyız ama kime yaradığını anlamazsak suçlusunu bulamayız.
 • 15 Temmuz askeri darbe değildir. Bu olay kime yaradı ise fail odur. Bu kimin işine yaradı, ona bakmak lazım.
 • Askeriyede emir komuta vardır. Emir gelir sokağa çıkılır emir gelir geri çekilir. Halk askerin önüne atılmamalıdır.
 • Darbeye karşı olmak AKP’nin yaptıkları ayıpları örtmek demek değildir, AKP’yi de eleştirmek de darbeyi desteklemek demek değildir.
 • O ölenlerin her birinin hayatı cumhurbaşkanı kadar değerlidir
15 TEMMUZ KİME YARADI?

Diğer ülkelerin inanmadığı AKP’nin 15 Temmuz senaryosu sonrası ilan edilen OHAL yapılan referandum ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlık Sistemi adı altında yönetimi büyük oranda tek elde toplamayı başardı. Ülkeyi istediği gibi yöneten ve bundan dolayı da soruşturulamayan Erdoğan için 15 Temmuz “Allah lütfu” haline dönüştü. 15 Temmuz sonrası muhalif şirketlere el konurken, muhalefet edecek basın kuruluşları kapatıldı. Yüzbinlerce kişi hapse gönderilirken muhalefet de 15 Temmuz gerçeklerini seslendirmeye çekinir hale geldi.

 

Çin ve Rus aşısı olanlara umre yok

Okumaya devam et

Popular

Shares