Bizimle iletişime geçiniz

Politika

TBMM’nin Twitter hesabı AKP’nin adayı Yıldırım’ın emrine verildi

AKP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevinde istifa etmedi.

Devlete ait hesaptan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın seçim propagandası yapıldı. Özgür Özel, o tweetleri atan memura yüklendi.

Meclis’in imkânlarını seçim kampanyasında kullanacağı eleştirileri yapılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın ilk icraatı Meclis Başkanlığı’nın Twitter hesabı üzerinden propaganda yapmak oldu.

MECLİS İMKÂNLARI AKP İÇİN SEFERBER

İstanbul seçimlerine yönelik vaatlerini paylaşan Binali Yıldırım’a, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca tepki gösterdi. Biçer, Meclis imkânları ile propagandanın kabul edilemez olduğunu söyledi.

BİNALİ YILDIRIM TBMM BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFA ETMEDİ

TBMM Başkanı Yıldırım, muhalefetin anayasa ihlali eleştirilerine rağmen, “Seçim siyasi faaliyet değildir.” diyerek görevinden istifa etmemişti.

Yıldırım, devlet imkânlarının seçimlerde kullanılacağı eleştirilerine ise, “Meclis Başkanı’nın elinde hiçbir imkân yok, bütçesi yok, seçimde harcayacağı tek kuruşu yok, icracı bir makam değil, itibarlı bir makamdır.” şeklinde cevap vermişti.

İSTANBUL’U 2023’E HAZIRLAYACAĞIZ

Yıldırım ilk icraatı, TBMM resmi twitter hesabından “İstanbul’un dışı ile ilgili ulaşım ve iletişim problemi kalmadı, Türkiye’ye ulaşılır hale getirdik. Şimdi tam mesaiyle İstanbul’a yoğunlaşarak İstanbul’u 2023’e hazırlamak için her türlü imkanımız ve hazırlıklarımız tamam.

ULAŞIMI EZİYET OLMAKTAN ÇIKARACAĞIZ

İstanbul’da deprem tehdidi ortadan kaldıracak çalışmalar yapacağız, yeşil alan ve çevre hassasiyetini sonuna kadar gözeterek bir yönetim anlayışıyla ulaşımın eziyet olmaktan çıkacağı bir şehre dönüştüreceğiz” paylaşımı yaptı.

CHP’DEN TEPKİ: ANAYASA İHLALİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Yıldırım’a tepki gösterdi.

Karaca, TBMM’ye ait resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların acilen kaldırılmasını ve Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmesi gerektiğini ifade etti.

ÖZGÜR ÖZEL TWİTTER HESABINI KULLANAN MEMURU UYARDI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Twitter hesabından, “TBMM’de çalışan meclisin hesapları kendisine emanet edilmiş bürokrat kardeşim, devlet memuru kardeşim seni buradan uyarıyorum; Binali Yıldırım artık bir partinin belediye başkan adayıdır, bunu yapma seni buna zorluyorlarsa o talimatı yazılı iste.” dedi.

Özel, “Bir partinin belediye başkan adayı Meclis’in hesaplarını yerel seçim propagandası için nasıl kullanır. Göz önünde bunu yapan gözün görmediği yerde neler yapıyordur? Biraz insaf, biraz vicdan, biraz edep, biraz ahlak.” açıklaması yaptı.

Politika

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Terörist Erdoğan’ paylaşımı yapan Hollandalı Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders’a “milletvekili müsveddesi” dedi

BOLD – AKP’li cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin Malatya il kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmayla partililere seslenen Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yönelik eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan konuşmasının devamında Hollandalı Özgürlük Partisi Genel Başkanı Geert Wilders’ın kendisi ile ilgili ‘Terörist’ paylaşımını  da değerlendirdi.

MİLLETVEKİLİ MÜSVEDDESİ

Erdoğan’ın konuyla ilgili sözleri şöyle: “Fransa’nın başındaki zat şaşırmış, yatıyor kalkıyor Erdoğan’la uğraşıyor. Önce sen kendine bir bak. Dün Kayseri’de de söyledim bu bir vaka. Onun için bir kontrolden geçmesi lazım. Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi var. Haddini bil. Faşizm bizim kitabımızda yok sizin kitabınızda var.”

SIK OLMAYA BAŞLADI

Wilders’ın ‘Terörist Erdoğan’ paylaşımı sosyal medya ve çevrimiçi sözlüklerde de gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları vatandaşlardan, Erdoğan’ın halk desteğini kaybetti dönemlerde bu tür yabancı siyasi aktörlerin sosyal medya çıkışlarının çok fazla yaşanmaya başladığı yorumları geldi.

Bu arada, AKP’li bir sosyal medya kullanıcısının Wilders’ın tweetine tepki için yaptığı ‘Largest Turkey, Largest Erdoğan (En geniş Erdoğan)’ paylaşımı sosyal medyada günün konusu oldu.

https://mobile.twitter.com/fatihcorus/status/1320087301284892673

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

Okumaya devam et

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Popular