Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde 40 bin mermi kayıp” iddiası

Kayıp mermilerin, seçimden önce karışıklık çıkarmak için kullanılacağı iddia edildi. Kan donduran iddia Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sessiz.

BOLD- Mersin Emniyet Müdürlüğü envanterinden 40 bin adet merminin kayıp olduğu iddiasını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM Genel Kurulu’na taşıdı.

Skandalın yaşandığı Emniyet Müdürlüğü’nde iki polis memurunun gözaltına alındığını ifade eden Gökçel, 40 bin merminin çalındığını ve yerel seçim öncesi karışıklık çıkartmak üzere dağıtıldığı yönünde iddiaların olduğunu söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek

İKİ POLİS MEMURU GÖZALTINA ALINDI İDDİASI

Mersin’de yaşanan kayıp mermi olayı İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişlerin incelemesinin ardından ortaya çıktığı ifade ediliyor. Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün deposunda yapılan sayımda 40 bin tabanca mermisinin kayıp olduğu tespit edildi. Depodan sorumlu iki polis memurunun kayıp tespitinin ardından gözaltına alındığı belirtildi.

KAMUOYUNDAN GİZLENDİ

Kamuoyundan gizlenen skandalın ortaya çıkması üzerine CHP Mersin Milletvekili Gökçel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için soru önergesi verdi.

40 bin merminin çalındığını ve satıldığını iddia eden Gökçek, kamuoyundan gizlenen mermilerin Mersin ve Çukurova’da yerel seçimler öncesi karışıklık çıkarmak için kullanılmak üzere dağıtıldığının öne sürüldüğünü söyledi.

MERSİN HALKI TEDİRGİN

Mersin’de uzun süredir bu iddianın konuşulduğunu söyleyen CHP’li Gökçek, vatandaşı tedirgin eden söylentilerin derhal açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi. Kamuoyunu meşgul eden bu tarz konuların üzerine gidilmediğinde bilgi kirliliği oluştuğunu savunan Gökçel, bunun da halkın güven duygusunu sarstığını savundu.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nu şu soruları cevap vermesini talep etti: 

  1. Söz konusu iddialar doğru mudur? Vahim iddialara yönelik herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır?
  2. Mersin Emniyet Teşkilatının envanterine kayıtlı silah ve mühimmat sayısı nedir? Envanterde herhangi bir eksilme söz konusu mudur?
  3. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere son 5 yıl içinde emniyet teşkilatına ait mühimmatlarda hırsızlık söz konusu olmuş mudur? Bunun illere göre dağılımı nedir?
  4. Çalınan/eksilen mühimmatların akıbeti ne olmuştur?
  5. Yerel seçimler öncesinde seçim çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için ne gibi ek önlemler alınmaktadır?
  6. YSK tarafından seçimlere girmesi onaylanmış siyasal partilerin taşınır ve taşınmaz malları ile bu siyasal partiler lehine çalışma yürüten vatandaşların korunmasına yönelik olarak aldığınız ek tedbirler nedir?

15 Temmuz’un kayıp silahıyla cinayet işledi, müebbette mahkûm oldu

Gündem

Eşi ve iki çocuğunu depremde kaybetti

İzmir Seferihisar’da meydana gelen depremde, İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Nuri Seha Yüksel’in eşi ve iki çocuğu, enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.8 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem, Seferihisar’ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi.

ÇÖKEN BİNADA YAŞAMLARINI YİTİRDİLER

Manavkuyu semtinde çöken binadan, Tabip Odası Genel Sekreteri Yüksel’in eşi ile kızı Dila ve oğlunun cansız bedenleri çıkarıldı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Yüksel’in eşi ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği sosyal medyadan şöyle duyurdu: “Bugün meydana gelen depremde İzmir Tabip Odası genel sekreteri arkadaşımızın Eşi ve 2 çocuğunu yitirdiğimizi üzüntü ile öğrendik. Acımız tarifsiz. Hepimizin başısağolsun. Depremde yakınlarını kaybeden acılı ailelere başsağlığı ve sabır, yaralananlara iyilik diliyoruz.”

 

Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi

Okumaya devam et

Gündem

Depremde ölenlerin sayısı 24’e yükseldi

İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen ve birçok ilde hissedilen 6.9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 24’e, yaralıların sayısı ise 804’ya yükseldi.

BOLD – İzmir’in Seferihisar açıklarında 6.9 büyüklüğündeki depremde bazı binalar yıkılırken çok sayıda binada hasar meydana geldi. AFAD, depremde 1’i boğulma olmak üzere 24 kişinin hayatını kaybettiğini, 804 kişinin yaralandığını bildirdi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ, ARTÇILAR SÜRÜYOR

Deprem İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedildi. Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. AFAD, İzmir’de yaşanan 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede, 24’ü 4’ün üzerinde 244 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.

YARALI SAYISI 804’E YÜKSELDİ

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremde 1’i boğulma olmak üzere 24 kişinin hayatını kaybettiğini, 804 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Gündem

İzmir’e araç girişine kısıtlama getirildi

6.8 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’e araç girişlerine sınırlama getirildi. Kontrollü olarak sağlanan kente girişlerde, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

BOLD – Yaşanan depremin ardından İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanıyor, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor.

Merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kente girişler kısıtlandı. İzmir’e girişler kontrollü olarak sağlanırken, ambulans, arama-kurtarma ve yardım araçlarına öncelik veriliyor. Kentten çıkışlarda ise herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor.

Journalist Post yayında

Okumaya devam et

Popular