Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Aile şirketi mi yönetiyorsun?

Gazeteci Uğur Mumcu'nun katledilişinin 26'ncı yılı anılıyor. Etkinliklere katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu devletin katilleri bulamamasını sert sözlerle eleştirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, devletin istihbarat birimlerinin katilleri bulmak yerine, bir partinin adaylarının belirlenmesinde görev almasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bir istihbarat devleti mi burası, bir aile şirketi mi yönetiyoruz.” dedi.

BOLD – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 26. yıl dönümünde, Ankara’da düzenlenen anma etkinliklerine katıldı. Basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, MİT ve emniyet istihbaratın Uğur Mumcu, Necip Hablemitoğlu, Gaffar Okkan, İsmail Cem’in katillerini bulamamasını eleştirdi.

İSTİHBARAT KATİLLERİ BULMALI 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Biz belediye başkan adaylarını belirlerken, Milli İstihbarat Teşkilatından, emniyetin istihbaratından bilgi alıyoruz.” ifadelerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Eğer siz bu devleti adaletle yöneteceksiniz, o istihbarat örgütlerini katillerin yakalanması için seferber etmeniz gerekirdi.” dedi.

BAŞKAN ADAYI SORGULAMAK MİT’İN GÖREVİ Mİ?

Mumcu’nun katillerini 26 yıldır ellerini kollarını sallaya sallaya gezdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “İstihbarat, kalemini eğmeyen, bükmeyen insanların katillerinin yakalanması için seferber edilmeliydi. Bir siyasi partinin belediye başkan adaylarının şu veya bu şekilde sorgulanması devletin önemli kurumlarının görevi midir?” diye sordu.

BİR AİLE ŞİRKETİ Mİ YÖNETİYORUZ?

“Biz nasıl bir Türkiye’de, nasıl bir devlette yaşıyoruz?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Bir istihbarat devleti mi burası, bir aile şirketi mi yönetiyoruz? Bugün İsmail Cem’in, Gaffar Okkan’ın da ölüm yıl dönümleri. Onları da saygıyla, rahmetle anıyoruz. Necip Hablemitoğlu, hâlâ katilleri bulunmadı ve sormak istiyorum neden bunların katilleri bulunmuyor?” dedi.

BİZLERİN TELEFONLARI SAAT SAAT İZLENİRKEN!

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Bizlerin telefonları saat saat izlenirken, bu katiller neden ellerini kollarını sallayarak Türkiye’de geziyorlar? Ben bunları söylemek zorundayım. Ben bunları söylemezsem, ülkeme ve vatandaşıma karşı görevimi yerine getirmemiş olurum. Benim bu ülkeye karşı sorumluluğum var. Bu ülke adaletle yönetilmeli, bu ülke barış ve demokrasi içinde yönetilmeli. Biz bunları istiyoruz.”

O ZAMAN HANEDANLIK OLUR

Bütün siyasal partilerin adaletle, hukuk içinde davranması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Devlet dediğiniz kurum, bir siyasal partinin egemenliğinde olamaz. O zaman hanedanlık olur. Ne zamandan beri Türkiye hanedanlıkla yönetilme konusunda bir karar aldı? Ama baskı ve zulümle böyle bir sürecin içine Türkiye sokulmuş vaziyette. Buna direneceğiz. Sessiz durmayacağız ve konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Bu akıl Türkiye’yi felakete sürüklüyor”

Politika

Esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” feryadı Erdoğan’a ‘Abartılı’ geldi: Al bu keyif çayını iç!

Malatya’da yol üzeri minibüs ve servis şoförlerinin dertlerini dinleyen Erdoğan, “Eve ekmek götüremiyoruz” diyerek kredi desteği isteyen esnafa çay verdi.

BOLD – Partisinin Malatya İl Kongresine katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konvoyu minibüs ve servis şoförleri tarafından durduruldu. Deprem ve pandemi sonrası işleri azalan esnaf Erdoğan’dan kredi müjdesi istedi. Fakat esnafın “Eve ekmek götüremiyoruz” sözleri Erdoğan’a inandırıcı gelmedi.

KREDİ DESTEĞİ İSTEDİLER ÇAY VERDİ

Erdoğan, İşlerinin azaldığını söyleyen şoför esnafına “Bu bana biraz abartılı geldi be” diyerek cevap verdi. Erdoğan daha sonra, yanında getirdiği şoförlere uzatarak “Al bu keyif çayını iç” dedi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba: Bu görüntüler bugün Malatya’da çekildi! Minibüsçüler ve servisçiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dertlerini anlatıyor. Esnaf: “Evimize ekmek götüremiyoruz!” Erdoğan: “Bu laf bana abartı geldi. Al bu keyif çayını iç” ifadelerini kullandı.

 

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan müdahale etti Bakan Mustafa Varank’ın sesi kesildi

Erdoğan’ın ikazına rağmen, kuru kaysı deposu açılışana katılan firmaları saymaya devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın mikrofonunun sesini kapattılar

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin il kongresi için gittiği Malatya’da toplu açılış törenine de katıldı. Kuru kaysı deposunun açılışı için düzenlenen törende, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda açılışa katılan firmaların adlarını saymak isteyen Bakan Varank, Erdoğan’dan veto yedi.

Erdoğan’ın ‘saymayalım’ ikazını duymayan Varank şirketlerin adlarını saymaya devam etti. Varank’a izin vermeyen Erdoğan kurdelenin kesilmesini istedi. Erdoğan’ın ikazlarını duymayan Varank’ın mikrofonunun sesi kısıldı.

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan’dan ABD’ye: Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin

Rusya’dan alınan S 400 hava savunma sistemleri denemeleri sonrası kınama yayınlayan ABD’yi hedef alan Erdoğan, “Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin il kongrelerine katılmaya devam ediyor. Bugün de Malatya kongresinde partililere seslenen Erdoğan’ın hedefinde S 400 denemelerini kınayan ABD vardı. Rus hava savunma sistemini ABD’nin karşı çıkmasına karşı aldıklarını hatırlatan Erdoğan, ABD’nin Ermenistan ile çatışma halinde olan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i Türkiye ile tehdit ettiğini söyledi.

YAPTIRIMIN NEYSE GEÇ KALMA YAP

Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin.Yaptırımın neyse geç kalma yap. F-35 için adım attık, bizi tehdit ettiniz. ‘S400’leri Rusya’ya geri gönderin’ dediniz. Biz kabile devleti değiliz, Türkiye’yiz.”

KUTLU YÜRÜYÜŞÜ DURDURAMAYACAKLAR

Uluslararası komplolarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan: “Güçleri yetse, ellerinden gelse ülkemizi bir kaşık suda boğmaya niyetli olanların heveslerini kursaklarında bıraktıkça yeni sinsiliklerle, yeni ahlaksızlıklarla karşımıza çıkıyorlar. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle, ne yaparlarsa yapsınlar bu kutlu yürüyüşü durduramayacaklar” dedi.

Erdoğan’dan ‘Terörist Erdoğan’ karikatürüne tepki:

Okumaya devam et

Popular