Politika

Binali Yıldırım’dan istifa açıklaması: 18 Şubat’ta TBMM başkanlığı görevini bırakacağım

Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı görevinden 18 Şubat'ta istifa edecek.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı için aday olarak gösterdiği Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım günlerdir siyaset gündemini meşgul eden istifa tartışmalarına nokta koydu.

CNN Türk’te canlı yayında Buket Aydın’ın sorularını cevaplandıran Yıldırım, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) adaylık listelerinin verildiği tarihte TBMM Başkanlığı görevinde istifa edeceğini açıkladı. Yıldırım, “Aday müracaatı yapıldığı andan itibaren (18 Şubat) Meclis Başkanlığını bırakacağım.” dedi.

“İstifa meselesiyle vatandaşın gündeminin işgal edilmesine canım çok sıkıldı.” diyen Yıldırım, “Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı’ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım.” ifadelerini kullandı.

YSK İÇİN EN SON TARİH 19 ŞUBAT

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’ne dair takvime göre seçime katılan partiler; belediye başkan adayları başta olmak üzere il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri için hazırladıkları aday listelerini 19 Şubat Salı günü 17:00’ye kadar YSK’ya teslim edecek.

İki yazara göre Yıldırım istifa edecek, boşalacak koltuk için kavga var

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya