Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Akşener, Iğdır’da AKP-MHP’nin adayına destek garantisini daha ileri taşıdı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Iğdır’da HDP’nin kazanmaması için aday çıkarmama açıklamasını bir adım ileriye taşıdı. Akşener, AKP-MHP’nin tek aday üzerinde anlaşması halinde, çıkan adaya oy vereceklerini açıkladı.

BOLD-Akşener, Iğdır’ın Ermenistan ile sınır olduğunu belirterek, “HDP orada 44 bin oy aldı. MHP 23 bin 400 civarında oy aldı. AK Parti 23 bin civarında oy aldı. İyi Parti ise 5 bin 500 oy almış. Aday çıkarmıyoruz. Hem bu bekayı söyleyenler hem HDP’yi şeytanlaştıranlar, o şeytanlaştırılmış HDP’yi bize yapıştırmaya çalışanlar görülüyor ki, her yerde ittifak yapmışlar ama Iğdır’da iki ayrı aday çıkmış” dedi.

ADAYLARINI TEKE DÜŞÜRSÜNLER DESTEKLEYELİM

Akşener, “Ben öneride bulundum, laf söz önemli değil, tutumdur bu. Tutumumuz açık; aday çıkarmıyoruz. Yani bu iki siyasi parti yan yana gelip anlaşsınlar, adaylarını teke düşürsünler. Hangi partinin adayı üzerinde karar verirlerse versinler biz oylarımızı o tarafa yönlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamaları tepki ile karşılandı. HDP, AKP-MHP bloğunu geriletmek için, batıda birçok büyükşehirde aday çıkarmayıp, CHP-İyi Parti adaylarını destekleme kararı alırken, Akşener’in Cumhur ittifakına açık destek sözü vermesi eleştiri konusu oldu.

KİMMİŞ AKP-MHP KOALİSYONUNU DESTEKLEYEN

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, “Iğdır’da AKP-MHP adayının kazanması için, HDP kazanmasın diye aday çıkarmayacağız dedi. Kimmiş şimdi AKP-MHP koalisyonunu destekleyen, HDP mi Meral Akşener mi? Sorgulanması gereken bir yer varsa, AKP’ye kim destek olacak diye sorgulanacak bir yer varsa İyi Parti’nin kendi konumuna bakması gerekiyor. Bizim tavrımız çok açık ve net” dedi.

ONLARIN DERDİ AKP DEĞİL MHP İLE UĞRAŞMAK

Oluç şunları dile getirdi: “Iğdır’da da ortaya çıktı. Seçimlere daha iki ay var göreceksiniz İyi Parti birçok yerde aynı tavrı alacaktır. AKP’ye açık ya da gizli destek verecektir. Onların derdi AKP değil MHP ile uğraşmak. Aslında diyorlar ki AKP’ye, Biz sizin için MHP’den daha iyi ortak olabiliriz.”

 

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular