Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“Millet kuru soğanı bulamazken TBMM lokantasında 550 çeşit yemek çıkıyor”

Açlık sınırının 2 bin 8 lira olduğu Türkiye’de TBMM Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım’ın, “Meclis lokantasında 550 çeşit yemek var, bunları 50’ye indirmeli. Seçmesi bile zor, vakit alıyor.” sözleri tartışma konusu oldu.

YEMEKLERİ SEÇMEK VAKİT ALIYORMUŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Meclis lokantasının yenilenmesine ilişkin yaptığı konuşmada, “550’den fazla yemek çeşidi var. Bunlar tabii kaliteyi de olumsuz etkiliyor, onun yerine daha az sayıda bilinen yemekler çıkarılmalı. 550’yi takip edip seçmesi bile zor, vakit alıyor.” dedi.

Yıldırım’ın bu sözleri tartışılırken ajansa düşen bir video gündem oldu.

AÇLIK SINIRI 2 BİN LİRA

Meclis’te milletvekilleri ve misafirlerinin faydalandığı Meclis lokantasında “550 çeşit yemek” sosyal medyada sert eleştirildi.

Türkiye’de açlık sınırının 2 bin lira olduğu ve vatandaşın sofrasına kurusu soğan dahi alamadığı ifade edilen paylaşımlarda, vatandaşın açlıkla imtihan olurken TBMM Başkanı Yıldırım’ın “550 çeşit yemeği seçmesi zor” sözlerine tepki yağdı.

Meclis lokantasında yemek çeşidi tartışılırken Tokat’ta İŞKUR aracılığıyla çeşitli kamu kuruluşlarında 6 ay süreli geçici çalışanları belirlemek için yapılan kuraya 9 bin 217 kişi başvurdu.

1.500 kişi arasında yer almayan bir kadın, kura heyetinde yer alanların olduğu yere giderek, “Açım aç, çocuk doymuyor.” diye bağırdı. Salonda bulunan başka bir kişi de heyeti mahkemeye vereceğini söyledi. Heyet ise tepkilere karşı, “Noter huzurunda çekildi, yapacak bir şey yok.” cevabını verdi.

İşsizlik Fonu işsizlere değil, hükümete çalışıyor

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular