Bizimle iletişime geçiniz

Genel

En uzun bekleyiş: Bina faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi

İstanbul Kartal'da çöken binanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürerken, yakınlarından haber alamayan bir kadının gözyaşları yürek burktu.

İstanbul’un Kartal ilçesinde çöken 8 katlı binanın enkazında arama-kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

Kaza mahallinde incelemelerde bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e yükseldiğini söyledi.

Yerlikaya, şu ana kadar enkazdan 3 ağır olmak üzere toplam 13 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını ifade etti.

ŞU ANA KADAR 3’Ü AĞIR, 13 KİŞİ YARALI KURTARILDI

Kartal ilçesinin Orhantepe Mahallesi Sema Sokak’ta 14 daireli 8 katlı bina 6 Şubat’ta bilinmeyen bir sebeple çöktü. İki gündür enkazın başında yakınlarından haber almayı uman insanların çaresiz bekleyişi yürek burkuyor.

Bir kadın enkazdan yaralı olarak kurtarıldı.

Enkaz altından çıkartılan yaralıları hastanelerde ziyaret ettiğini belirten Vali Ali Yerlikaya, “Yaralı sayısı 13. Hepsini ziyaret ettik. 3 kişi yoğun bakımda. İkisinin durumu daha iyiye doğru gidiyor. Başhekimimiz bizimle paylaştı. Diğerlerin durumları iyi.” dedi.

YANDAKİ BİNA SÜREKLİ GÖZETİM ALTINDA

Yaralı olarak kurtulan vatandaşların arama-kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekibe selam gönderdiklerini anlatan Vali Yerlikaya, “Yandaki binanın resmi hep göz önünde bulundurarak lazer sistemiyle en ufak hareketleri an be an takip ediliyor ki enkaz üzerinde çalışan arkadaşlarımızın can güvenliği sağlanmış olsun.” dedi.

Güvenlik barikatının gerisinde bekleyen yüzlerce kişi yakınlarından iyi bir haber almak için dua ediyor.

Vali, “Anadolu Başsavcılığımız adli takibat başlattı. Bir savcı vekili, bir savcımız görevlendirdi. Aynı şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da soruşturma başlattı. Bu ada içerisindeki bütün binaların her biri incelemede. Netice ne çıkarsa ona göre neler olacağını hep beraber göreceğiz.” diye konuştu.

ENKAZ ALTINDA KAÇ KİŞİNİN OLDUĞUNU SÖYLEMEK İMKÂNSIZ”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı (AFAD) Mehmet Güllüoğlu da enkaz altında halen kaç kişi olduğunu söylemenin mümkün olmadığını vurguladı.

Arama-kurtarma ekipleri enkaz altında kalanlara ulaşmak için aralıksız çalışıyor.

“Belli bir kattayız demek de doğru değil? Farklı usuller kullanarak AFAD, Jandarma Arama Kurtarma diğer itfaiye ekipleriyle kurtarma çalışmasına devam ediyoruz.” diyen Güllüoğlu, “Son vatandaşımıza ulaşıncaya kadar çalışmalar devam edecek.” diye konuştu.

Enkaz altında kalan 5 yaşındaki Havva, 19 saat sonra kurtarıldı

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular