Bizimle iletişime geçiniz

Genel

OHAL’in 12 yaşındaki kurbanı Furkan’ın ölüm yıl dönümü

Tedavi için Küba'ya gitmesini izin verilmeyen Furkan Dizdar 12 yaşında vefat etmişti.

Furkan Dizdar 12 yaşında vefat etti. O, 20 Temmuz 2016’da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) rejiminin en küçük kurbanlarından. Felç oldu, gözünü kaybetti ve acılar içinde iki yıl önce bugün, göz göre göre hayatını kaybetti…

BOLD- Beyin kanseri teşhisi konulan 12 yaşındaki Furkan Dizdar’ın hastalığının tedavisi için Küba’da bir hastane bulunmuş ve hastaneden acil kabul alınmıştı. Ancak Furkan ve ailesi, OHAL’in keyfi kararları ile pasaportlarına havalimanında el konulduğu için yurt dışına çıkamamıştı. Suçlama ise Hizmet Hareketi ile gönül bağıydı.

Tedaviye gidemeyen 12 yaşındaki Furkan’ın hastalığı ilerlemiş, önce yüzünün bir tarafı felç olmuştu. Ardından hastalık gözüne sıçradı. Gözünün biri görme kabiliyetini kaybeden Furkan Dizdar, 7 Şubat 2017’de acılar içinde hayata gözlerini yumdu.

KÜBA’YA GİDECEKLERDİ

Kanser türünün Türkiye’de tedavisi olmaması sebebiyle Furkan “30 gün ömrü kaldı” denilerek evine gönderilmişti. Aile yaptığı araştırmalar sonucunda Küba’da Furkan’ın yakalandığı kanser türünün tedavi edildiğini belirledi. Hastaneden alınan kabulün ardından, aile Küba’ya gitmek için yola çıktı.

Ancak havalimanında Furkan dahil tüm ailenin pasaportlarına el kondu. Aile sadece Furkan’ın gitmesi yönünde ısrar etse de buna da izin verilmedi.

Ailenin valilik, savcılık ve emniyet arasındaki çabaları haftalarca devam etti, ancak pasaportlar geri verilmedi.

Bu sırada önce Furkan’ın yüzünün bir tarafı felç oldu. Sonra hastalık gözüne sıçradı. Gözlerinden biri görme yeteneğini kaybetti.

12 yaşında hayatını kaybeden Furkan Dizdar

AKİT’İN PATRONU FURKAN’IN ÖLÜMÜYLE DALGA GEÇTİ

Furkan’ın göz göre göre ölüme sürüklenmesi üzerine sosyal medyada oluşan tepki sonrası Akit Gazetesi’nin iki patronundan biri olan Ali Karahasanoğlu, konuyla dalga geçen bir yazı kaleme almıştı.

Furkan’ın ölümünden iki gün sonra 9 Şubat 2017’de yayınlanan yazıda Karahasanoğlu şunları yazmıştı:

“12 yaşındaki Furkan..

Beynindeki tümörü tedavi ettirmek için Küba’ya gidecekmiş..

Ailesi ile birlikte havalimanına geldiklerinde öğrenmişler ki..

‘Pasaportları iptal olmuş.’

Niçin olduğunu tahmin edin artık..

Malum süreç sebebi ile.

Resmi görevlilere, ‘Ailecek gitmeyelim.. Sadece Furkan gitsin’ demişler..

Yine anlatamamışlar..

Ve o Furkan..

Önceki gün vefat etmiş..

FETÖ mensupları, sosyal medya hesaplarında bu haberi yayarak, ‘Furkan artık yok. Gurur duyun’ diyorlar..

Furkan henüz daha akil baliğ olmadan bu yalan dünyaya veda ettiğine göre..

Diyeceğimiz ancak şu olabilir:

‘Allah yakınları için, şefaatçi eylesin’

Dileğimiz bu..”

2018’de baskı sonucu ölen ya da öldürülen Hizmet Hareketi gönüllüleri

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular