Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Temelli’den Erdoğan’a: Merminin fiyatını bilmeyiz, sen bize domatesten haber ver

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP hükümetinin halkı sebze çadırlarının önünde kuyruklarına mahkûm ettiğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Cemal Süreyya’nın “Kan var tüm kelimelerinin ardında” sözleri ile seslendi.

BOLD- HDP Eş Başkanı Sezai Temelli domates fiyatının bile asgari ücret yerine mermi fiyatı ile açıklandığını dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünlerde kafayı patlıcana taktığını söyledi.

SEBZE DEPOLARINI HEDEF GÖSTERİYOR

Temelli, “Her şeye yüzde 300 zam gelmesine itiraz ediyor. Sebze depolarını hedef gösteriyor. Ya da mermi fiyatını dile getiriyor. Tanzim satışları ile büyük bir algı yönetimi yandaş medya tarafından sürdürülüyor. Pazarcıları hedef haline getiriyor. Şimdi sırada temizlik malzemeleri varmış.” dedi.

TEMELLİ: BİZ MERMİNİN FİYATINI BİLMİYORUZ

Şair Cemal Süreyya’nın “kan var tüm kelimelerinin ardında” sözüne dikkati çeken Temelli, “Bunların tüm kelimelerinin altında kan var, savaş var, mermi var. Domatesin fiyatı bile asgari ücretle değil, mermi fiyatıyla açıklanıyor. Sayın Erdoğan, biz kurşunun, merminin fiyatını bilmiyoruz, bizim gözümüz savaşta değil, kimsenin toprağında canında değil.” şeklinde konuştu.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN DOMATESİN FİYATI

Temelli şunları dile getirdi: “Biz kurşunun fiyatını bilmiyoruz, çünkü biz barış sevdalısıyız. Bizim için önemli olan ekmeğin, domatesin fiyatı. Ülke her gün biraz daha batıyor. Halka yoksulluk ve savaştan başka bir şey vadetmiyor. Ağzını her açtığında nefret siyasetiyle ülkeyi terörize ediyor.”

İNSANLARI SEBZE KUYRUKLARINA MAHKUM ETTİLER

Şeker fabrikalarının satılarak pancarın çürümeye terk edildiğini, zeytinliklerin imara açıldığını belirten Temelli şunları dile getirdi: “Et Balık Kurumu’nu satarken ‘devlet kasaplık mı yapar?’ diyerek tüm kaynakları üç kuruşa sattı. Bugün kalkmış insanları sebze kuyruğa mahkum ederek tanzim satışları yapıyor. Emekçiler iş talebinde bulunuyor, onlara ‘provokatör’ diyor.”

Temelli, “Bu ceberrut anlayışa son vermenin zamanı gelmiştir. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alma zamanı gelmiştir. 31 Mart’ta bu zihniyeti sandığa gömmenin zamanı geldi.” dedi.

GÜVEN: BİRİNİ ADAMLIKTAN ÇIKARDINIZ

HDP grup toplantısı, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in gönderdiği görüntülü mesajla başladı.

Güven mesajında açlık grevinin ülkenin duymazlıktan gelenlerini de rahatsız ettiğini belirtti. “Bu anlamda dün sizin İstanbul’da gerçekleştirdiğiniz etkinlik çok anlamlıydı. Gerçekten birisini adamlıktan çıkardınız. Artık onun ‘ben şunu yaptırmayacağım’ deme şansı yok.” ifadelerini kullandı.

JANDARMA GRUP TOPLANTISINA GELENLERİ ENGELLEDİ

Açlık grevine devam eden tutukluların ailelerinin HDP grup toplantısına gelmesi jandarma tarafından engellendi.

Sezai Temelli, Ankara’nın Haymana ilçesinde bekletilen bir otobüsün fotoğrafını göstererek, “Bu direnişin, aynı zamanda devletin içine düştüğü aczin fotoğrafıdır.” dedi. Jandarmaların durdurdukları ailelere, “Bugün Ankara’ya gidemezsiniz.” dediğini aktaran Temelli, “Korku bu denli büyümüştür. Korkunun ecele faydası yoktur.” diye konuştu.

HDP’den İçişleri Bakanı Soylu’ya “yürüdük” mesajı

Politika

Hülya Atçı Nergis Türkiye’de ev ve araba alma taktiklerini anlatacak!

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, halkla alay edercesine muhalefete meydan okudu: “Türkiye’nin ne kadar geliştiğini, gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını anlatacağız.”

BOLD – Kayseri’de yerel bir TV kanalının konuğu olan AKP Milletvekili Hülya Atçı Nergis, ekonominin iyi olduğunu savundu. “Biz tepki alıyoruz diye sorumluluğumuzdan kaçamayız. Muhalefet istediği kadar konuşsun, karşı medya istediği gibi haber yapsın” dedi. Ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını öne süren Nergis şunları ifade etti:

“Ben bundan da çekinmiyorum, hodri meydan. Dolayısıyla biz tabii ki iktidarımızın yaptıklarını, atılan adımları, Türkiye’nin nereden nereye geldiğini, Türkiye’nin ne kadar geliştiğini, gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını, geçmişle kıyaslandığında Türkiye’in her kademede geliştiğini anlatacağız.”

Hülya Atçı Nergis, geçen günlerde kadın cinayetleri hakkında “O kadınları öldüren şahısları yetiştiren kadınlar, sürekli erkekleri suçlayan dil de yanlış” yorumuyla tepki çekmişti.

Okumaya devam et

Politika

Ali Babacan’dan hükumete öneri: Bankalardaki kiralık kasalar ekonomiyi düze çıkarır!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükumeti eleştirirken verdiği örnekle, halkın yastık altındaki birikimlerine göz diken AKP’ye yeni kaynağı nereden bulabileceğine yönelik bir fikir sundu. Babacan, bankalardaki kiralık kasaların ekonomiyi düze çıkarabileceğini söyledi.

BOLD – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’deki kiralık kasalarda bulunan değerlerin vezneye girmesi halinde ülkenin nefes alacağını söyledi. Babacan bu açıklamasıyla kaynak arayan hükumete yeni bir fikir vermiş oldu.

EHİL BİR KADRO İLE EKONOMİDE CİDDİ RAHATLAMA OLUR

Babacan, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Ekonomi yönetimine eleştirilerde bulunan Babacan, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na kimsenin atanmaması durumunda dahi piyasanın rahatladığını ifade etti. Babacan, dürüst ve ehil bir kadronun gelmesi durumunda ise ekonomide ciddi bir rahatlama olacağını söyledi.

KİRALIK KASALARDAKİ DEĞERLER VEZNENE GİRSE ÜLKE NEFES ALIR

Türkiye’nin her şeye rağmen potansiyeli bulunduğunu söyleyen Babacan, “Bankalarda, kiralık kasa bulmak zor. Deneyin isterseniz. Niye? Çünkü vatandaşlarımız gidip vezneye parasını yatıracaklarına ya da altın hesabı açacaklarına bodrum kata iniyorlar, kiralık kasaya koyuyorlar. Çünkü üst kata, vezneye koyduklarında para gidiyor, kredi olarak kullandırılıyor, şu oluyor, bu oluyor… Güvenmiyorlar. Her şeyi bir kenara bırakın Türkiye’deki kiralık kasalardaki değerler, eksi birinci kattan zemin kata, vezneye girse ülke nefes alır” dedi. Babacan vatandaşın yastık altı ve yurt dışında tuttuğu çok ciddi kaynaklar olduğunu ifade etti.

ERDOĞAN YASTIK ALTINDAKİ ALTIN VE DÖVİZİ İSTEDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Büyük Kongresinde yaptığı konuşmada yastık altındaki altın ve dövizleri bankalara yatırma çağrısı yapmıştı. Erdoğan, “Ellerinde döviz ve altın tutan vatandaşlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum. Ülkemize yatırım yapan uluslararası yatırımcılara Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunuyorum” dedi.

Ay’dan yastık altına yumuşak iniş

Okumaya devam et

Politika

Ahmet Şık Türkiye İşçi Partisine katıldı: Dikta rejimine mecbur değiliz

HDP’den geçtiğimiz yıl istifa eden bağımsız milletvekili Ahmet Şık, Türkiye İşçi Partisine (TİP) katıldığını açıkladı. Şık’ın katılımıyla TİP’in milletvekili sayısı 3’e yükseldi.

BOLD – TİP’e katılımını sosyal medya hesabından duyuran Bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, “Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum” ifadelerini kullandı.

Şık, Türkiye İşçi Partisi’ne katılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Şık, açıklamasında şunları kaydetti: “Bugün memleketteki hava bir yandan tüm kasvetiyle üzerimize çöküp karamsarlığımızı derinleştirirken, diğer yandan hepimizi, yeniden, ısrarla bir inada çağırıyor. Sınırları baştan çizilmiş oyunları, denenmiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var.

DİKTA REJİMİNE MECBUR DEĞİLİZ

Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz. Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak bizler, yalnız değiliz. Ve bugün buradaysak ve “varız” diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz. Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum. Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayata inanan sizleri de inadımıza ortak olmaya, Türkiye İşçi Partisi’ne katılmaya davet ediyorum.”

Ahmet Şık’ın katılmasıyla TİP’in Meclis’teki milletvekili sayısı 3’e çıkarken bağımsız milletvekili sayısı ise 10’a düştü. Şık, 4 Mayıs 2020’de HDP yönetimiyle yaşadığı anlaşmazlığı gerekçe göstererek istifa etmişti.

İktidarın el birliğiyle öldürdüğü Ahmet Burhan’ın fotoğrafını Kamu-Sen afiş yaptı

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0