Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ali Koç: Yıldırım Demirören, TFF Başkanlığı’ndan istifa etmeli

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, hakem hatalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Koç, iddaa ihalesini kazanan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in görevde kalıp kalmaması yönündeki soruya cevap verdi.

Koç, “Başkan Yıldırım Demirören başkanlık için doğru bir profildir, fakat iyi bir liderlik yapmak için topa girmesi gerekir. TFF Başkanı ile iddaa ihalesinin aynı anda olmaması gerekiyor. Yıldırım bey de net olarak devam etmemesi gerekiyor. Bu ihale işlerinin onaylanması, yürürlüğe girmesi uzun bir süre alır. Başkanımız en doğrusunu bilir, ancak bence iddaa ihalesi sonrasında TFF Başkanlığı’na devam etmemesi gerekir.” diye konuştu.

“FATİH TERİM KURNAZLIK YAPIYOR”

Hakem hatalarının sürekli olarak futbolunun içerisinde olacağını kaydeden Koç, şöyle devam etti: “Hakemler de insandır, hata yapabilir. Kulüpler Birliği’nde verdiğimiz imzanın arkasındayız, sonuna kadar arkasındayız. Sayın Fatih Terim’in yaptığı açıklamaları doğru bulmuyoruz, aslında bu açıklamalar üzerinden biraz da kurnazlık yapılıyor.”

Koç, Kulüpler Birliği’nde altına imza attıkları bildirinin arkasında olduğunu vurgulayarak, “Hakemler hata yapmaz şeklinde değildir. Bildiri hakemlere düdük astırılmasının sonuçlarını göstermek içindi. Kimse and içmedi hatalar hakkında konuşmayacağız diye.” ifadelerini kullandı.

KOÇ: MHK BAŞKANI NE HİKMETSE HEP GALATASARAY MAÇINDAN SONRA KONUŞUYOR

Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu ve üyelerinin istifasına da temas eden Koç, “Ne hikmetse MHK Başkanı da konuştuğu zaman hep bir Galatasaray maçının arkasından konuşuyor. Bir camia, yaşadığı her hatadan sonra düdük astırsa, piyasada hakem kalır mı? Olay son derece bilinçli şekilde çarpıtılmıştır. MHK eski başkanı, Trabzon maçı bardağı taşıran damla oldu dedi ama başka türlü okumak isterseniz, hakemlere ‘Trabzon maçlarında hata yapmayın’ mesajı da çıkabilir.” dedi.

“SİSTEM YOBAZLAŞTI, DEĞİŞMEZSE SEÇİMDE OY KULLANMAYACAĞIZ”

“Hiç lobimiz olmadığı söyleniyor. Hatta çok efendi olduğumuz.” diyen Koç’a göre “federasyona ne kadar çok insan sokarsan o kadar hakkını muhafaza edebilirsin” anlayışı sistemin ne kadar yozlaştığını gösteriyor.

Koç, mevcut sistemin değişmemesi halinde TFF seçiminde oy vermeyebileceklerini söyledi.

Koç, “Her kulüpten 3’er kişinin atanmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz. Biz şu aşamada sistemin parçası olup olmayacağımıza karar vermeliyiz. Bu seçimler, Türk futbolu için mihenk taşıdır. Belki de TFF seçiminde hiç oy bile vermeyebiliriz.” diye konuştu.

Alan memnun, veren memnun: Spor bahislerini Federasyon Başkanı’nın şirketi oynatacak

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0