Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na “Oğlum” diye hitap eden Erkan Tan’a tepkiler büyüyor

YSK’nın resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na, AKP’nin yandaş medyası A Haber Sunucusu Erkan Tan, “Daha başkan olmadım oğlum sen” diye hitap etti.

“Ver mehteri” sözleri ile tanınan Erkan Tan, A Haber’de sunduğu programda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu “belgede sahtecilikle” suçladı.

Ekrem İmamoğlu’nun Ankara’da Anıtkabir ziyareti esnasında Onur Defteri’ni “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak imzalamasını eleştiren Erkan Tan, gazetecilik tarihinin en seviyesiz üslubu ile “Evrakta sahtecilik yapıyor be. Daha değilsin ki Ekremcim, daha başkan olmadın oğlum” dedi.

Erkan Tan’ın seviyesiz üslubuna sosyal medyadan tepki yağmaya başladı. Ekrem İmamoğlu’na “Daha Başkan olmadın oğlum” diyen A Haber sunucusu Erkan Tan’ın daha önce katıldığı bir programda nasıl bir habercilik yaptığına dair anlattıkları, amacının habercilik değil kutuplaştırmak olduğunu deşifre ediyor.

Mehter ile canlı yayın sunan Erkan Tan, katıldığı programda “Basıyorum kutuplaşma cümlelerini… Tahrik edici, bölücü cümleler, konuklar, içerik… maaşını oradan kazanıyorsun” ifadesi gazetecilik mesleğini yapan birisi için utanç verici olarak yorumlandı.

Ekrem İmamoğlu’na karşı seviyesiz üslupla hitap eden Erkan Tan’a, Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

A Haber’in AK Parti Belgeseli’nde fon müziği olarak İsrail Marşı kullanıldı

Gündem

Saray’da Rus füzeleri Marmaris’te 2 gemi… 15 Temmuz’da Rusya’nın rolü!

Gazeteciler Fatih Akalan ve Levent Kenez Türkiye’nin ve dünyanın gündemini ve en sıcak gelişmelerini Bold canlı yayınında değerlendiriyor.

 

Okumaya devam et

Ekonomi

Londra piyasasında Türk Lirası işlemleri Nisan ayında yüzde 40 düştü

İngiltere Merkez Bankası, Londra piyasasında Türk Lirası işlemlerinin Nisan ayında ortalam günlük işlem hacminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 düştüğünü açıkladı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi AKP hükümeti, doların yükselmesini önlemek için Türk kamu ve özel finans kuruluşlarının Londra piyasasında yabancılara Türk Lirası satışını yasaklamıştı.

BOLD-İngltere Merkez Bankası, 2019 yılı ilk 6 ayı için dünyanın en büyük döviz piyasası konumundaki Londra piyasasında yapılan yabancı para cinsinden işlemlere ilişkin verileri açıkladı.

Türk Lirası – ABD döviz işlemleri geçen yıl Nisan ayında günlük 56.2 milyar dolar civarında gerçekleşti. Bu rakam Ekim 2018’de 35.2 milyar dolara ve bu yıl Nisan ayında 33.5milyar dolara düştü.

Böylece TL-ABD Doları döviz işlemlerinin Londra piyasasında yapılan bütün yabancı para işlemlerindeki payı da yüzde 2.1’den yüzde 1.2’ye düştü.

Bu ani düşüşte geçen yıl Ağustos ayında Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısında aşırı değer kaybetmesinin önemli payı oldu.

TÜRK LİRASI AŞIRI DALGALI VE YÜKSEK RİSK TAŞIYOR

Uluslararası yatırımcılar, özellikle son bir yıldır artan enflasyon ve ekonomideki kötüye gidişle mücadele edecek Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunda ciddi endişeler taşıyor.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi AKP hükümeti, doların yükselmesini önlemek için Türk kamu ve özel finans kuruluşlarının Londra piyasasında yabancılara Türk Lirası satışını yasaklamıştı. O dönemde Türk Lirasının offshore piyasalarında alım maliyeti yüzde binlere çıkmıştı.

Londra piyasasında konuyu yakından takip eden uzmanlar, bazı uluslararası bankaların aşırı dalgalanan ve yüksek risk taşıyan Türk Lirası işlemleri yapmayı offshore piyasasında bıraktığını belirtiyor.

Deniz Bank Genel Müdürü: Merkez Bankası faizi 9 puan indirebilir

Okumaya devam et

Gündem

Ahmet Nesin’in başına gelenler, babası Aziz Nesin’in romanlarını aratmıyor

Oğlu Ahmet Nesin’in yaşadıkları babası Aziz Nesin yazdığı trajikomik hikayeleri aratmıyor. Türk yargı sisteminin bezdirdiği Ahmet Nesin vatandaşlıktan çıkma başvurusu yapacak.

BOLD- Aziz Nesin’in romanlarındaki trajikomik hayat hikayelerinden biri bugünlerde oğlu Ahmet Aziz Nesin’in başından geçiyor. Gazetecilik yapan ve Artı Gerçekler adlı haber sitesinde köşe yazısı yazan Ahmet Nesin sosyal medya hesabından Türk yargı sistemi yüzünden nasıl mağdur edildiğini anlattı.

Özgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldığı için ‘örgüt propagandası’ suçundan yargılanan ve 2 yıl önce beraat eden Nesin bu yüzden pasaport alamadığını belirtti.

Ahmet Nesin, yaşadığı  tüm olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlıktan çıkma başvurusu yapacağını duyurdu.Nesin’in sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyle, ”Özgür Gündem Gazetesi’nde 1 günlük genel yayın müdürlüğü yaptım diye önce tutuklandım, sonra da beraat ettim. Ona rağmen hâlâ pasaport verilmiyor. Demokratik Faşizm diye yazdığım bu olsa gerek. Yarın dilekçeyle vatandaşlıktan çıkma başvurusu yapacağım” dedi.

Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı ile birlikte Özgür Gündem’de nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldığı için ‘örgüt propagandası’ suçundan yargılanmış ve 17 Temmuz 2019’da beraat etmişti.

Küçük ortak MHP’den AKP’li Başkanın 30 Ağustos skandalına günler sonra tepki

Okumaya devam et

Popular