Bizimle iletişime geçiniz

Genel

İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı? Adem Yavuz Arslan yorumladı

İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı? İşte 2019 İstanbul seçim sonuçlarında son durum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili son dakika açıklaması ‘İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı?’ sorusunu bir kez daha gündeme getirdi.

Erdoğan İstanbul’da yeniden seçim yapılması gerektiğini söyledi. İşte İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçlarında son durum… Gazeteci Adem Yavuz Arslan yorumluyor. Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimin tekrarlanması konusundaki ısrarının asıl sebebini ve İstanbul seçim sonuçlarındaki son duruma rağmen neden seçimi yeniden yapmak istediğini anlatacak. Arslan, Putin Erdoğan görüşmesini detaylarını da değerlendirecek.

İSTANBUL ‘SEÇİM TEKRARLANACAK MI?’ DİYE SORUYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleriyle ilgili son dakika açıklamasında İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki az fark sebebiyle İstanbul’da yeniden seçim yapılması gerektiğini öne sürdü. Ekrem İmamoğlu Erdoğan’ın bu açıklamasına Twitter ve Facebook hesaplarından tepki gösterdi. İmamoğlu İstanbul’da seçimin tekrarlanması ve yenilenmesine karşı olduğunu belirtmişti.

KILIÇDAROĞLU AKŞENER GÖRÜŞMESİ

Erdoğan’ın açıklaması üzerine Kılıçdaroğlu Akşener görüşmesi gerçekleşti. Kılıçdaroğlu İmamoğlu’nun seçimi kazandığını söyledi. İstanbul seçimlerinde sonuçlarında son durumun masaya yatırıldığı görüşme sonrası Akşener de Erdoğan’ı millet iradesine saygı duymaya çağırdı. Her iki lider de İstanbul’da yeniden seçim yapılmasına karşı çıktıklarını söyledi. ‘İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı?’ sorusuna, İstanbul’da seçimin tekrarlanacak olmasının demokrasiye aykırı olacağını belirttiler.

İSTANBUL KARTAL SEÇİM SONUÇLARI

Bu arada İstanbul Kartal seçim sonuçları da belirsizliğini koruyor. Seçim itirazları sonrası başlayan yeniden oy sayım süreci devam ediyor.

GÖZLER YSK BAŞKANI SADİ GÜVEN’İN SON DAKİKA AÇIKLAMASINDA

Tüm bu gelişmeler üzerine gözler bir kez daha YSK Başkanı Sadi Güven’in yapacağı son dakika açıklamasına çevrildi. İstanbul İl Seçim Kurulu’nun tavrının belirleyici olmasına rağmen Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven’in İmamoğlu hakkında yapacağı son dakika açıklaması, İstanbul’da yeniden seçim yapılıp yapılmayacağını, Erdoğan’ın İstanbul’da seçimin tekrarlanması gerektiğine dair açıklamasının sonucunu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçlarındaki son durumu ortaya koyacak.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM KAZANDI ?

Böylelikle 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası AKP’nin itirazları gereği oylarının yeniden sayılması sonucu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kim olduğu ve yasal olarak kimin kazandığı netleşecek. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki belirsizlik son bulacak. ,

CHP SEÇİM SONUÇLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR CHP

Seçim Koordinasyon Merkezi sandıklardan gelen seçim sonuçlarını anlık olarak takip ediyor. Ekrem İmamoğlu sonuçları yer yer canlı yayınlarla CHP seçmenine aktarıyor. Bu arada 27 Mart Yerel seçim sonuçları da 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarıyla karşılaştırılıp CHP tarafından 2019 İstanbul yerel seçim sonuçları başarı grafiği çıkarılıyor.

PUTİN ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ

İstanbul’da 31 Mart seçimleriyle ilgili belirsizlik devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin görüşmesinin detayları netleşmeye başladı. ‘Erdoğan Putin görüşmesi saat kaçta?’ Sorusu ise henüz belirsizliğini koruyor. Putin Erdoğan toplantısında Rusya ve Türkiye’nin S400 füzelerinin akıbetini konuşması bekleniyor.

Bold Medya birbirinden çarpıcı başlıklarla yine yayında.

Türkiye ve dünyanın ‘gerçek gündemi’nden haberdar olmak istiyorsanız, Bold Medya’yı takip edin.

#CanlıYayın #SonDakika #SeçimSonuçları

KANALIMIZA ABONE OLUN: https://bit.ly/2zC7pON

BOLD Medya yayınlarına destek için: https://www.patreon.com/BOLDmedya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin Twitter: https://twitter.com/BOLDmedya

Instagram: https://www.instagram.com/boldmedya/

Facebook: www.facebook.com/MedyaBold/

 

 

Genel

Halk Bank’ın eski yöneticisi Hakan Atilla, Türkiye’ye dönüyor

İran’a yönelik yaptırımları delmek suçundan ABD’de yargılanan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, 32 ay hapis cezasının ardından Türkiye’ye dönüyor.

BOLD-17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması zanlıları arasında yer alan İranlı Reza Zarrab’ın ABD’deki “İran ambargosunu delmek” suçundan yargılandığı davada 32 ay hapis cezası alan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, tahliyesinin ardından yarın sabah Türkiye’ye döneceği ifade edildi.

Hakan Atilla, Türkiye’ye gönderilmek üzere ABD’de tutulduğu gözaltı merkezinden havalimanına transfer edildi. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde yargılanıp 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz’da tahliye olmuştu.

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delme davasında jüri tarafından altı suçlamadan beşinden suçlu bulunan Hakan Atilla, 16 Mayıs 2018’de 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

New York’ta görülen davada Yargıç Richard Berman, 16 Mayıs 2018’de Atilla’nın cezaevinde kaldığı 14 aylık sürenin aldığı cezadan düşürülmesi ve 500 dolar para cezası almasına hükmetmişti.

19 Temmuz’da tahliye olan ve New York JFK Havalimanına transfer edilen Atilla’nın bugün Türkiye’ye gönderileceği öğrenildi. Atilla’nın uçuş bilgileri ise güvenlik nedeniyle paylaşılmadı. Atilla’nın TSİ çarşamba sabah saatlerinde İstanbul’a inmesi bekleniyor.

Dünyanın dikkatli izlediği yaptırım delme davasında İran asıllı Reza Zarrab sanık sandalyesinde otururken itirafçı olarak tanık pozisyonuna geçmişti.

Ahmet Nesin’in başına gelenler, babası Aziz Nesin’in romanlarını aratmıyor

Okumaya devam et

Genel

Van Barosu, 24 sığınmacının donarak öldüğünü tespit etti

Karların erimesiyle Türkiye-İran sınırında yasadışı yollarla geçiş yapmak isterken donarak öldüğü tespit edilen 24 sığınmacının cansız bedenine ulaşıldı.

BOLD-Van Barosu Göç ve İltica Komisyonu tarafından hazırlanan raporda Türkiye-İran sınırını kışın kaçak şekilde geçerken 24’ünün donarak birinin de silahla vurularak öldüğünü ifade edildi. Cesetlerine ulaşılan 25 sığınmacının tümüm erkek olduğu belirtilen raporda, Yalnızca dördünün kimliği belirlenip cesedi ülkesine gönderilirken, 21’i ise Van’da Kimsesizler Mezarlığı’na gömüldü.

Raporda, cesetlerden bazılarının hayvanlarca parçalandığı belirtilirken, donarak ölen düzensiz göçmenlerin yaşlarının tahminen 16-30 arası olabileceği aktarıldı.

CESETLER KARLARIN ERİMESİYLE ORTAYA ÇIKIYOR

Van’daki Türkiye-İran sınırı, kaçak göçmenlerin önemli geçiş güzergâhları arasında bulunuyor. Jandarma ve polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar ve alınan yoğun güvenlik önlemleri ile birlikte sınırda her yıl binlerce kaçak göçmen yakalanıyor.

Zor koşullarda ülkelerini terk etmek zorunda kalan göçmenlerin bazıları özellikle kış aylarında sınırı geçerken donarak ölüyor. Kaçak göçmenlerin cesetleri ise çoğu zaman karların erimeye başladığı dönemlerde ortaya çıktığı belirtiliyor.

Van Barosu Göç ve İltica Komisyonu, düzensiz göçmenlerin donarak ölümlerinin araştırılması amacıyla hareket geçti. Bu kapsamda komisyon üyesi avukatlar Jindar Uçar, Suna Taşkın ve Jiyan Özkaplan tarafından bir rapor hazırlandı.

1 NİSAN-6 MAYIS ARASINDA 25 CESEDE ULAŞILDI

Van’ın Başkale ilçesinde karların erimesiyle birlikte1 Nisan 2019 ile 6 Mayıs 2019 tarihleri arasında 25 cenazenin tespit edildiği, bunlardan 24’nün donarak, 1 kişinin ise vurularak öldüğü belirtildi. Bu cesetlerin tamamının Eşmepınar bölgesinde köylülerin ihbarı sonucu tespit edildiği bildirildi.

Donarak öldüğü ve kimlikleri tespit edilen 4 sığınmacının cesedi konsolosluklar aracılığıyla ülkelerine gönderildi. Kimlikleri tespit edilemeyen diğer cenazelerin ise yapılan otopsinin ardından yasal zorunluluk nedeniyle 15 gün boyunca yakınları tarafından alınması beklenildiği belirtildi.

Beklenilen sürede başvuru yapılmayan diğer cenazeler Van’daki kimsesizler mezarlığına defnedildi. Donarak ölen kaçak göçmenlerin bulundukları bölgenin iklim ve coğrafi koşulları itibariyle oldukça zorlu bir bölge olduğu da belirtilirken, raporda çoğu cenazenin aylarca kar altında kaldığı ifade edildi.

Bu açıdan bedensel bütünlüklerini korudukları ancak bazı cenazelerin doğa koşullarında vahşi hayvanlarca parçalanarak beden bütünlüklerinin bozulduğu ve bu nedenle kimliklerinin tespit edilmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

Raporda, cenazelerin sınıra 100 metre ile 1000 metre mesafelerde bulunduğu ve tel örgülerin İran tarafında dahi cenazelerin olduğu, karların erimediği alanlarda halen cenazelerin olabileceği, Afrika ülkelerinden gelmiş olabilecekleri değerlendirilen sığınmacı/göçmenlerin oldukça ince kıyafetlerle kış mevsiminde yolculuk yaptıkları bilgileri paylaşıldı.

Karamollaoğlu: “Çamlıca Camii’ne Allah rızası için değil, bana cevap vermek için gittiler”

Okumaya devam et

Genel

Para politikası iflas eden AKP, okulların isimlerini satılığa çıkardı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların isimlerini satışa çıkarması kararının ardından Gaziantep’te 80 okul ve bin 487 dersliğin isminin değiştirilerek toplam 229 milyon lira gelir elde edileceği açıklandı.

BOLD-Ekonomik kriz ve para politikası iflas eden AKP, Milli Eğitim Bakanlığı’na bütçe oluşturulması amacıyla okul isimlerinin satılmasına karar verdi. Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıda ‘Eğitimde finansman çeşitliliğinin artırılması’ kapsamında okulların isimlerini satışa çıkardığını açıklamıştı.

Bakanlığın yazısı sonrası Gaziantep’te kaç okulun isminin satışa çıkacağı ve elde edilecek gelirle neler yapılacağıyla ilgili Gaziantep Valiliğine sorular yönelten CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan’a cevap verildi.

GAZİANTEP’TE 230 MİLYON LİRA GELİR ELDE EDİLECEK

Gaziantep’te 80 okul, bin 487 dersliğin isminin değiştirileceği, isim değişikliğinden 229 milyon 704 bin TL gelir hedeflendiği belirtilen cevapta, bu gelirin ise yeni okul yapımı ve arsa kamulaştırmalarında kullanılacağı bildirildi.

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, eğitime bütçe dışı finansman sağlamak amacıyla 2023 vizyon belgesinde yer alan “Eğitimin Finansman Çeşitliliğinin Arttırılması” tedbiri kapsamında okulların isimlerinin satışa çıkarılmasıyla ilgili Valiliğe çeşitli sorular yöneltti.

gaziantep27.net’te yer alan habere göre, Gaziantep Valiliği tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na 80 okul, 1487 derslik isminin bildirildiği belirtildi. İsim verme bedelinde ise genel ihale bedelinin yüzde 51’nin esas alındığı, hedeflenen gelirin 229 milyon 704 bin TL olduğu ifade edildi. Kalkan’a verilen cevapta elde edilecek gelirin yeni okul yapımı ve arsa kamulaştırmada kullanılacağı belirtildi.

OKUL İSİMLERİ FİNANSMANI ARTIRMAK AMACIYLA SATILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıda eğitime bütçe dışı finansman sağlanması amacıyla 2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan “Eğitimin Finansman Çeşitliliğinin Arttırılması” tedbiri kapsamında okulların isimlerini satışa çıkarmıştı. Bakanlık okullara gönderdiği yazıda eğitimin finansmanının arttırılması amacıyla belli bir bedel karşılığında okullara hayırsever isimlerinin verilmesi ile elde edilecek gelirlerin merkezi yönetim bütçesine ödenek kaydedileceğini belirtmişti. Bu kapsamda “Türk büyükleri, şehit isimleri, hayırsever isimleri belde, köy ve köy altı kurumlar hariç” illerdeki diğer okulların isimlerinin bakanlığa gönderilmesi talep edilmişti.

Babacan’ın kuracağı yeni partide kimlerin yer alacağı belli oldu

Okumaya devam et

Popular