Bizimle iletişime geçiniz

Medya

“Troliçe” AKP’li trollerin açtığı “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketine sahip çıktı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) sosyal medyada gündem oluşturmak amacıyla maaşlı olarak çalıştırdığı ifade edilen sahte hesaplar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’e “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketiyle destek verdi.

Özellikle muhalefete yönelik sert ifadelerin yer aldığı AKP’li trollerin paylaşımını yaptığı  “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketine Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan sahip çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı linçe yönelik tek bir eleştiride bulunmayan Hilal Kaplan, olaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un “Kılıçdaroğlu’na tepki gösterenlere ‘organize suç şebekesi’ muamelesi yapmak doğru değildir. Oradakiler kahraman şehidimize karşı son vazifelerini yerine getirmek için bir araya gelmiş şehit yakınlarıydı” mesajını paylaştı.

AKP’nin Troliçesi olarak belirtilen Hilal Kaplan, Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün’e destek amaçlı açılan etikete şu mesajıyla sahip çıktı, “Cumhuriyet Savcımız Kiraz’ı makam odasında şehit edenler için “Biz de sizi seviyoruz” diye tt kasanlar, #OsmanAmcaYalnızDeğildir etiketine saldırıyor. PKK insanlarımızı katledince “Şiddet nerden gelirse gelsin” diyen orta yolcularının da ağzı açılmış, hedef gösterip asıp kesiyor.” dedi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında AKP’li trollerden dert yanmıştı. Arınç konuşmasının devamında “Bizim cenahta başörtülü troller var bunlara ‘troliçe‘ deniyor” demişti. Bu açıklamanın hemen ardından “Troliçe” ifadesini üzerine alan Hilal Kaplan, Arınç’ı hedef alan paylaşımlarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evi “Yakın” diye bağıran kadın gözaltına alındı

Medya

DHA muhabiri pavyoncuların muhbiri çıktı

Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Erdal Katrancı’nın Ankara’da pavyonlara polis ekiplerince yapılacak baskınları önceden mekan sahiplerine haber verdiği ortaya çıktı.

BOLD – DHA’da teknisyen kadrosunda yer alan ancak haber de yazan Erdal Katrancı’nın Ankara’daki pavyonlara polis baskınlarını önceden haber vermesi nedeniyle birçok operasyonun sonuçsuz kaldığı bildirildi. Medyaradar’ın haberine göre, baskın istihbaratını polis adliye muhabirlerinden alan Katrancı’ın bu istihbaratı çok sayıda boşa çıkan polis operasyonu ile sonuçlanınca polis de ‘köstebeği’ bulmak için teknik takip başlattı. Katrancı canlı yayın aracında teknik personel olarak çalışıyordu.

AZ MAAŞ ALDIĞI İÇİN GARSONLUK YAPIYOR

Katrancı polisin son baskınında fotoğraf çekmek için olay yerinde olduğu ve polis ekiplerince gözaltına alındı. Olaydan üç gün sonra serbest bırakılan Katrancı, polis ifadesinde çok az maaş aldığını ve akşamları pavyonlara garson olarak çalışmaya gittiğini söyledi.

Tahliye talebi 3 kez reddedilen kanser hastası KHK’lı öğretmen Tacettin Toprak öldü

Okumaya devam et

Medya

YouTube kanalı açan Fatih Portakal, FOX’dan uyarı gelince kapattı

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, tatildeyken YouTube kanalı açtığını duyurdu. Birkaç dakika sonra paylaşımını silen Portakal, FOX’dan uyarı geldiğini ve açtığı kanalı kapattığını söyledi.

BOLD-Twitter üzerinden YouTube kanalını açtığını duyuran Gazeteci Fatih Portakal, aradan geçen kısa bir süre sonra kanalı kapattığını açıkladı. FOX Ana Haber sunucusu Portakal, Youtube kanalının şirket kuralları gereği kapattığını duyurarak, “Youtube kanalımı açtığım gün kapatmak değil, kullanmamak mecburiyetindeyim. Şirket kuralları gereği yapamayacağım bildirildi. Kural kuraldır.” dedi.

Fatih Portakal, Youtube kanalı açtığını “Artık Youtube’dayım. Sürprizlere hazır olun” şeklinde duyurmuştu. Bu duyurudan sonra YouTube kanalını kullanmamak zorunda olduğunu ifade eden Fatih Portakal, “YouTube kanalımı açtığım gün kapatmak değil, kullanmamak mecburiyetindeyim. Hayatin içinden bilgilendirme amaçlı bir mecra olacağını planlamıştım. Şirket kuralları gereği yapamayacağım bildirildi. Kural kuraldır. Bugün olamasa da gelecekte yaparım. Bilgilendirmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu işte bir terslik var: A haber 4 yıl önce havalanan yerli uçak için fabrika müjdesi verdi

Okumaya devam et

Medya

Bu işte bir terslik var: A haber 4 yıl önce havalanan yerli uçak için fabrika müjdesi verdi

Yandaş A Haber kanalının ‘Yerli Uçak Fabrikası’ haberi sosyal medyada alay konusu oldu. En son 1 Kasım seçimlerinde oy devşirmek için yapılan ‘Yerli Uçak’ haberleri seçim var yorumlarına neden oldu.

BOLD – İktidara yakın medya asparagas haber ısrarında devam ediyor. Takvim gazetesinin emekliye bitmeyen ‘zam müjdesi’ ve A Haber kanalının varlığından yalnız kendilerinin haberdar olduğu ‘yerli tank, füze, uçak, silah fabrikalarımız’ haberleri başta gelenlerden. Çok da itibar görmeyen bu tür haberlere sosyal medyadan da daha yüksek sesle tepkiler geliyor.

HÜKUMET MÜJDE VERMEZ YAPAR

En son A Haber kanalının ‘Yerli uçak müjdesi’ haberi sosyal medya kullanıcılarının hışmına uğradı. Habere göre 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde ‘Yerli Uçağımız Göklerde’ diyerek oy toplayan hükumet, bugün bakanın ağzından yerli uçak fabrikası kurulacağı müjdesini veriyor. Yerli uçak fabrikası haberine KHK direnişçisi Acun Karadağ da tepki gösterdi. Karadağ “Hükumetin işi müjde vermek değil, yapmaktır” ifadelerini kullandı.

SEÇİM VAR GALİBA

Haber, sosyal medyada ‘seçim var galiba’ yorumlarına neden oldu. Yerli uçak fabrikası haberine gelen tepkilerden bazıları şöyle:

KURULMUŞ KURULMUŞ HELE BAKIN

Bir sosyal medya kullanıcısı kağıt uçak makinesi görüntüsüyle söz konusu haberle dalga geçti.

– Tekerlerinde sorun var inemiyor

https://twitter.com/Esin85489192/status/116428197903200256

“Kendimi parayla satan insan değilim, oyuma sahip çıkıyorum”

Okumaya devam et

Popular