Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bülent Arınç safını netleştirdi: Kim nereye giderse gitsin biz AK Parti’liyiz

Daha önce hamamönü toplantılarında muhalif AKP’liler arasında ismi geçen TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, safını netleştirdi. Arınç, “Biz burada Türkiye’yi, AK Parti’yi konuşuyoruz, kim nereye giderse gitsin biz AK Partiliyiz” dedi.

Süperhaber’e konuşan Arınç, “Ayrılıklar olur da. Çok idealist, çok samimi, çok hasbi şeylerdi bunlar. Ama işin doğasında varmış bu demek ki. Fransız İhtilali’nde bile ihtilalciler sonradan birbirlerini yediler. Veya bir başka partide, bir başka toplulukta. Zaman içerisinde değişimler olabiliyor. Bizde de arzu edilmeyen ayrılıklar, küskünlükler olabilir. Bunun telafisi çok kolay, yeter ki bunu istesin” ifadelerini kullandı.

AKP’Yİ BUGÜNKÜ GÜCÜNÜN 10 KATINA ULAŞTIRIRIZ

Arınç, “Kolları bir sıvarız ki, AK Parti’yi bugünkü gücünün 10 katına ulaştırırız” dedi. Arınç çağrıyı Cumhurbaşkanına mı yapıyorsunuz sorusuna ise şu ceabı verdi: “Hayır, sadece Cumhurbaşkanı değil, herkese. Ben halk ile birlikteyim. Sizden sonra Balıkesir’den, Tatvan’dan arkadaşlar gelecek. Biz burada Türkiye’yi, AK Parti’yi konuşuyoruz, kim nereye giderse gitsin biz AK Partiliyiz.”

ÖBÜRLERİ BİZİM ETEKLERİMİZE BİLE ULAŞAMIYOR

Arınç şunları dile getirdi: “Benim çağrım AK Parti’nin bu güzel gövdesi, güçlü gövdesi varken en az yüzde 40’lık kocaman bir gövde var. Öbürleri bizim eteklerimize ulaşamıyor ama bir yerde de işler iyi gitmiyor pek. Bu gövdeyi çok daha güçlendirelim. Yine bir aile fotoğrafı olsun ki, millet bu fotoğrafa bakarak AK Parti’ye oy versin. Çünkü bizim zamanımızda iki fotoğraf vardı. Bir Demirel’in ‘benim aile fotoğrafım dediği bir fotoğraf, millet bunu bir kenara attı.”

O FOTOĞRAFI TEKRAR CANLANDIRMAMIZ GEREK

Arınç, “İkincisi, bizim fotoğrafımız, on, on beş, yirmi, otuz tane adamın birlikte çektirdiği fotoğraf. Hepsi birbirinin eksikliğini tamamlayan, hepsi birbirine güç katan, hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden kıymetli. Millet oraya baktı; beni sevenler beni gördü, Tayyip Beyi sevenler Tayyip Bey’i gördü. Abdullah Bey’i daha yumuşak daha akılcı bulanlar onu gördü. Daha cesur, cengaver görmek isteyenler Tayyip Bey’di. Ah tam benim aradığım adam dedi. O fotoğraf bize 17 senelik iktidar sağlıyor ama o fotoğrafta bir eskime, bir yıpranma, bir solukluk meydana gelmişse bu fotoğrafı tekrar canlandırmamız lazım. İşin özü bu.

SAMİMİ BİR ÇAĞRI OLURSA

Arınç şunları kaydetti: “Samimi bir çağrı olursa kim tarafından yapılacaksa arkadaşlarımın ben hiçbir zaman samimiyetinden şüphe etmiyorum ama bir şartım var, Allah Rad Süresi’nde diyor ki: Kişinin önünde ve arkasında Allah’ın emriyle onu kayıt ve koruma altına alan takipçiler vardır. Bir toplum kendisindekini değiştirmedikçe Allah onlarda bulunanı değiştirmez. Allah herhangi bir toplumun başına bir kötülük gelmesini diledi mi, artık onun geri çevrilmesi mümkün değildir. Onların Allah’tan başka yardımcıları da bulunmaz. Önce kendimizi değiştireceğiz yani yanlış giden bir şey varsa akılcı olarak bunu terk edeceğiz.”

BEN MÜCAHİT’İN VEKİLLİĞİ HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Arınç oğlu Mücahit Arınç’ın milletvekilliğine ilişkin ise şunları söyledi: “Oğluma gelince, siyasete meraklı olduğunu gördüm ve yapılan teklife de Sayın Cumhurbaşkanımız çok güzel bir karşılık verdi, kendisine minnettarız. O da Mücahit’i tanır, takdir eder. Allah razı olsun oğlum, ilk adaylığından bu yana büyük bir enerjiyle çalışıyor. Son günlerdeki bütün gayreti işte bu oy sayılan yerlerde gece nöbetlerine kadar kalabilmek. Ben de birkaç gün kendisiyle çok fazla göze görünmeden bir çalışma yaptım. Ben, Mücahit’in milletvekilliğini hak ettiğini düşünüyorum.”

AKP’li Üstün: Davutoğlu’nun manifestosu istişare ile hazırlanmış ortak aklın ürünü

Politika

AKP’li vekilin araba gafının faturası tutanak memuruna kesildi

Nilgün Ök

“18 yıl önce araba yoktu” sözü ile gündem olan AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün gafının faturası tutanak memuruna kesildi. Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini bildiren Meclis Başkanlığı, sözü tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

BOLD – TBMM Başkanlığı, “18 yıl önce Türkiye’de araba yoktu” diyen AKP Milletvekili Nilgün Ök’ün aslında “Yerli araba yoktu” dediğini belirterek, sözleri tutanağa geçiren görevlinin istifa ettiğini duyurdu.

RESMİ KAYITLAR “18 YIL ÖNCE TÜRKİYE’DE ARABA MI VARDI?” ŞEKLİNDE

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2021 bütçe görüşmeleri sırasında AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün, 18 yıl önce Türkiye’deki arabalara ilişkin sarf ettiği sözler gündemdeki yerini hâlâ koruyor. Meclis’in resmi tutanaklarına göre Ök, “18 yıl önce Türkiye’de araba mı vardı?” dedi. Bu ifadeleri kamuoyunda tartışma oluşturan Ök, “Yerli araba yoktu” dediğini söyleyerek Meclis Başkanlığı’na başvurdu. Meclis Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada Nilgün Ök’ün “Yerli araba” dediği belirtilerek, sorumlu memurun istifa ettiği bildirildi.

SORUMLULUĞU ÜSTLENEREK İSTİFA ETTİ

Bütçe görüşmeleri sırasında bir vekile ait ifadelerin tutanakta değiştirildiğine ilişkin iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, “TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, bir kaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğü tespit edilmiştir. İncelenmemiş tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı, söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa etmiştir” denildi.

 

Hizmet Hareketi gönüllülerine hakaret ve saldırıya ‘ağır ceza’

Okumaya devam et

Politika

İletişim Başkanlığı: Berat Albayrak Varlık Fonundan affını istedi

İletişim Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un ‘görevlerinden aflarını’  istediğini belirterek Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği belirtildi.

BOLD – İletişim Başkanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, görevlerinden aflarını talep eden Berat Albayrak ve Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyeliklerinin sona erdiği bildirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu’nu atadığı kaydedildi.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olan Ahmet Burak Dağlıoğlu Şubat 2020’de Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Üyeliği sona erdirilen Arda Ermut ise Eylül 2018’de TVF Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış, daha önce Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığı yapmıştı.

Ankara ve İstanbul başsavcıları Yargıtay üyeliğine getirildi

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu koronavirüse yakalandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Davutoğlu, “Genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim” dedi.

BOLD – Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Allah’a şükürler olsun genel durumum iyi. Çalışmalarımızı karantina süresi boyunca evimden devam ettireceğim. Bütün hastalarımıza Rabbim’den acil şifa diliyorum. Lütfen önlemlere ve sağlığınıza dikkat edin” ifadelerini kullandı.

Çakıcı: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı Bay Kemal?

Okumaya devam et

Popular