Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sarayda ağırladığı sanatçıları “Dalkavukluk” ile suçladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı’nda düzenlenen Geleneksel Beyoğlu İftarı’nda Ekrem İmamoğlu’na destek veren sanatçılara yüklendi.

YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesine ilişkin hukuksuz kararını savunan Erdoğan, “Bir ülkede seçim yapılıyorsa ve yenileniyorsa, orada demokrasi işliyor demektir” ifadelerini kullandı.

29 Ocak 2019’da sinema sanatçılarını Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlayan Erdoğan, o gün kendisi ile sinema sektörüne ilişkin sorunları görüşmeye gelen sanatçıların Ekrem İmamoğlu’na destek vermesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, dalkavukluk yapmaz” şeklinde konuştu.

“Kazanı kaynattılar, oyları çaldılar” iddiasında bulunan Erdoğan, “Milletimiz 23 Haziran’da gereken cevabı verecektir” diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti, “Sandıklardan oyları çalanlarla benim milletimin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal vermiyorum.” dedi.

ERDOĞAN SLOGANLARDAN RAHATSIZ OLMUŞ: BUNLARIN HEPSİ KAYDA GİRİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, statlardaki “Her şey çok güzel olacak” sloganlarına ilişkin tehdit dolu açıklamalarda bulundu. “Ya bu statları biz yaptık, biz” diyen Erdoğan, “Bunlar yanlış yolda. Ama biz düzelteceğiz. Hepsi kayda giriyor” dedi.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda dün akşam saat 19.00’da başlayan Fenerbahçe-Akhisarspor maçı öncesi, tribünlerde ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı atılmıştı.

Erdoğan iş adamlarını azarladı: Garip garip açıklamalar yapıyorlar, herkes haddini bilecek

Gündem

Seçim bitene kadar İDO İstanbul seferleri durduruldu

Seçime 3 gün kala İDO, İstanbul’a yapılan tüm seferlerini tarife değişikliği gerekçesiyle iptal etti. İDO’nun bu kararından dolayı iktidarı sorumlu tutan CHP’li Canan Kaftancıoğlu, AKP’nin seçimi kaybetme korkusundan halkın en temel vatandaşlık hakkını elinden almaya başladığını vurguladı.

BOLD- İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) seçime 3 gün kala ilginç bir karar aldı. Tarife değişikliği yapan İDO 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerinden önce İstanbul’a yapılacak tüm seferleri iptal etti.

İDO, internet sayfasından yaptığı açıklamada 21, 22, 23 Haziran tarihlerinde İstanbul’a yapılacak tüm seferlerin iptal edildiği duyurdu. Önceden bilet alanlara mesajla bildirim yapıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu İDO’nun kararına tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada Kaftancıoğlu ”Hiçbir gerekçe göstermeden seçimi iptal edenler şimdi de seçmenler oy kullanmasın diye uğraşıyor. Tespit edebilseler Ekrem İmamoğlu’na oy verecek tüm seçmenleri bırakın İstanbul’dan memleketten sürgün edebilecek kadar gözleri dönmüş durumda. İstanbul’da kurdukları israf düzenini korumak isteyen bir avuç insan, milyonlarca İstanbullunun hakkını gasp etmeye devam ediyor.

Yaşadıkları çaresizlik öyle büyük ki sandıktan korkuyorlar diyen Kaftancıoğlu AKP’nin seçimi kaybetme korkusundan halkın en temel vatandaşlık hakkını elinden almaya başladığını söyledi. Açıklamasının devamında Kaftancıoğlu ”Seçimden hemen önce İstanbul seferlerinin iptal edilmesi tesadüf falan değil. Bu iptal kararı, koltuklarından kopmak istemeyen bir avuç insanın sandıktan korktuğunun göstergesidir. İDO’yu derhal bu hatadan dönmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Okumaya devam et

Dünya

Erdoğan: S-400’ler dolayısıyla yaptırım uygulanacağına hiç ihtimal vermiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400 alımı dolayısıyla ABD’nin Türkiye’ye yaptırım getirebileceğine hiç ihtimal vermediğini söyledi.

“S-400 konusu bizim için ve Rusya için bitmiş bir iştir” diyen Erdoğan, Temmuz ayının ilk yarısında teslimaın başlayacağını belirtti.

BOLD-Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk gazetecilerin alınmadığı yabancı basınla yaptığı sohbet toplantısında Türk Amerikan ilişkileri ve S-400 krizi gibi konularda çok tartışılacak ifadeler kullandı.

“S-400 KONUSUNDA ABD’NİN TÜRKİYE’YE YAPTIRIM GETİREBİLECEĞİNE HİÇ İHTİMAL VERMİYORUM” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 alımı dolayısıyla ABD’nin Türkiye’ye yaptırım getirebileceğine hiç ihtimal vermediğini söyledi.

Erdoğan, “Amerika’nın bir sıkıntısı var, bizim sayın Trump ile olan ilişkilerimiz çok çok farklı, ama sayın Trump’ın altındakilerle olan ilişkilerimiz çok çok farklı. Dolayısıyla yaptırımların filan olacağına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum” dedi.

“S-400 KONUSU BİZİM VE RUSYA İÇİN İÇİN BİTMİŞTİR” 

Erdoğan, S-400 konusunun Türkiye ve Rusya için bitmiş bir konu olduğunu belirtti. Temmuz ayının ilk yarısında teslimatın başlayacağını açıkladı.

Erdoğan, “Yani öyle zannediyorum ki önümüzdeki ayın ilk 15 gününde teslimatlar başlayacak. Teslimatların başladığı andan itibaren nereye yerleştirileceği aynı şekilde silahlı kuvvetli tarafından belirlenmiştir, oralara yerleştirilmek suretiyle bu süreci devam ettireceğiz” diye konuştu.

“BİZİM DE KENDİMİZE HAS KARŞI YAPTIRIMLARIMIZ OLACAKTIR” 

Erdoğan, ABD’nin herhangi bir üye ülkeyi NATO’dan çıkarma yetkisi olmadığını ve Amerika’nın yaptırımlar konusunda çok daha hassas davranması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, “NATO içindeki şu ana kadar yaptığı bütün uygulamalarıyla NATO’nun bu kadar dayanışmacı ülkesini yaptırımlara tabii tuttuğu zaman Amerika’nın bunu çok iyi düşünmesi lazım. Bizim de kendimize has karşı yaptırımlarımız olacaktır, biz bunlara evet demeyiz” diye konuştu.

ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarılması halinde konuyu uluslararası mahkemelere taşıyacaklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek hafta yapılacak G-20 Zirvesinde Japonya’da biraraya gelmesi bekleniyor.

Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan ABD’ye mektuplu cevap

Okumaya devam et

Gündem

Binali Yıldırım’ın kullandığı “Kürdistan” ifadesi, mahkemede beraat gerekçesi oldu

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, Diyarbakır’da “Kürdistan” ifadesini kullanması, gazeteci Mehmet Sanrı’nın yargılandığı davada beraat gerekçesi oldu.

BOLD-İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan gazeteci Mehmet Sanrı, Yılmaz Güney’in “Kürdistan” kelimesini kullandığı konuşmasını paylaşması nedeniyle hakkında dava açılmıştı. Mahkeme heyeti, duruşmada “Kürdistan” kelimesini “üst düzey yöneticiler kimi zaman kullanıyor” diyerek beraat kararı verdi.

Gazeteci Mehmet Sanri hakkında, içeriğinde “Kürdistan” geçen Yılmaz Güney’in 1984 yılında Paris Kürt Enstitüsü’ndeki Newroz programında yaptığı konuşmayı sosyal medya hesabından paylaşması üzerine dava açılmıştı.

Mehmet Sanri’nın avukatı Pınar Bayram, karar duruşmasında, Binali Yıldırım’ı örnek göstererek, “Yakın tarihte başbakanlık yapan kişi de aynı kelimeyi kullanmıştır” sözleriyle savunma yaptı.

Bugün görülen davada mahkeme heyeti, Kürdistan ifadesinin “Üst düzey yöneticiler tarafından da kullanıldığını” söyleyerek beraat kararı verdi. Cumhur İttifakı’nın Adayı Binali Yıldırım, 6 Haziran’daki Diyarbakır ziyaretinde “Kürdistan mebusları vardı” ifadesini kullanmıştı.

Mahkemenin verdiği beraat kararının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Sanrı, “Yani Binali Bey de Kürdistan demeseydi, bize cezayı keseceklerdi… Bana öyle geldi…” dedi.

BİNALİ YILDIRIM, KÜRT SEÇMENİNE “KÜRDİSTAN” İFADESİYLE SESLENMİŞTİ

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır’da, “İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da, Lazistan mebusu da vardı. Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı. Onun için bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz” demişti.

Bu sözlerin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, isim vermeden AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım’ı eleştirmiş “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır” demişti.

Bahçeli, Yıldırım’ın “Kürdistan” açıklamasını böyle eleştirdi: Sözümüzden dönmedik

Okumaya devam et

Popular