Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’dan AKP medyasına: Pespaye tipler, ahlaksızsınız siz

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) medyasına yönelik tartışılacak açıklamalar yaptı.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık, AKP’nin “kültür iktidarını” neden kuramadığını araştırmak için bir dosya haber yayınlamaya başladı.

Dosyanın ilk bölümü için konuşan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) medyasına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fotoğraf: Independent Türkçe

“TRT’NİN ÖNÜNDEN GEÇEMEZDİK”

Güzel sanatlarda sinema eğitimi aldığı dönemi anlatan Kaplan, o dönem İslamcı bir öğrenci olarak okulda tek başına kaldığını söyleyerek, hocalarının kendisine “Buraya gelen dinciler bir hafta dayanamadı sen ne yaptın da hala buradasın” diye çıkıştığını belirtti.

BİZE YAKIŞMAYACAK İLİŞKİ BİÇİMLERİ VAR

Kaplan, “Gençliğimizde TRT’nin önünden geçemezdik. İçeri girsek ‘gerici, yobaz’ diye kaldırıp atacaklar diye korkardık” derken, “Aynı şeyi şimdi muhafazakar kesimler sol-seküler kesimlere yapıyorsa bu da iğrenç bir şey. Medyadaki düzen kötü bir düzen. Bize yakışmayacak ilişki biçimleri var” dedi.

“PESPAYE TİPLER…”

Kaplan medya düzeni hakkında da kritik bir çıkış yaparak, AKP’nin tuhaf bir medya oluşturduğundan bahsetti. Kaplan, şunları söyledi:

“Hükümet biraz fazla geriyor ve bence bunu yaparak çok yanlış yapıyor. İslam’ın daha kuşatıcı dünyasını, duyargalarını harekete geçirerek toplumun bütün kesimlerini tek hedefe sürükleyebilir. Bunu başaramadı. Hükümet tuhaf bir medya oluşturdu. O medya da ‘biz ve onlar’ dilini kabalaştırdı ve ilkelleştirdi. Buradan da sadece kendi çıkarlarını düşünen sığ şebekeler ve bu şebekelerin şebekleri türedi. Pespaye tipler. Ahlaksızsınız siz.”

Medya

SputnikTR’de bunun haber değeri yok: Rusya’da 22 bin kişi muhalifler için sokağa çıktı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 22 binden fazla kişi yetkililerin muhalif siyasetçilerin seçime girmesini engellenmesinin ardından “özgür ve adil seçim” talebiyle sokağa çıktı.

BOLD-Moskova’da 22 bin insanın sokağa çıktığı protestoları AFP geçti. Protestolara muhalefetin önde gelen isimlerinden Aleksey Navalniy de katıldı. Navalniy, protesto sırasında yaptığı konuşmada 9 Eylül’de yapılacak seçimler için muhaliflerin oy pusulasına dahil edilmemesi durumunda haftaya daha da büyük bir protesto düzenleyeceklerini vurguladı.

Navalniy, “Onlara tehlikeli bir oyun oynadıklarını göstereceğiz. Adaylarımız için mücadele etmeliyiz!” derken protestocular, “Burası bizim şehrimiz” şeklinde slogan attı.

Oy pusulasına dâhil edilmeyen 16 bağımsız siyasetçi yayınladıkları ortak bildirgede Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in 15 milyon kişilik şehirde bir “siyasi krize” sebep olduğu ifade edildi.

Eylemlerde Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşı birçok slogan atıldı.

Adaylığı iptal edilen isimlerden Lyubov Sobol, bir haftadır sürdürdüğü açlık grevine devam edeceğini söyledi.

Bir grup protestocunun polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

9 Eylül’e yapılacak seçim Rusya’nın alt meclisi Duma’nın 45 koltuğuna kimin oturacağını belirleyecek. Adayların oy pusulasında yer almak için 5 bin oy toplaması gerekiyordu ancak seçim komisyonu imzacı isimlerden bazılarını geçersiz sayarak önde gelen muhalif isimlerin oy pusulasında yer almasını engelledi.

Bir süredir Rusya’da bu karara karşı yüzlerce kişinin katıldığı protestolar düzenleniyordu ancak cumartesi günü Moskova’da yapılan eylem en büyüğü oldu. Navalniy Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Putin’e karşı yapılan Bolotnaya eylemlerini kastederek, “2012’den beri bu kadar büyük bir eyleme katılmamıştım” yazdı.

SPUTNIK TR TAKİPÇİ KAYBEDİYOR

Rossiya Segodnya (RS) tarafından kurulan Moskova merkezli uluslararası medya kuruluşunun Türkiye’de yayın yapan internet haber sitesi Sputnik TR söz konusu eylemleri görmedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapan gazetecileri Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin “Bi De Bunu Dinle” program RS FM tarafından bitirilmişti. Sputnik TR Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe, Davutoğlu’nun kendileri için haber değeri taşımadığını ifade etmiş ve söz konusu röportajı gerçekleştiren gazetecileri siyasete angaje olmakla suçlamıştı.

Rusya’nın tarafından desteklendiği bilinen Sputik’in GYY’si Boztepe, Davutoğlu röportajını yayınlamanın siyasete angaje olmak olarak yorumlarken haber sitesinde uluslararası medyanın gördüğü Moskova’da gerçekleşen eylemlere ilişkin tek bir haber geçmediği dikkat çekti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sansür uygluyan ve gazetecilerin yaptıkları programı sonlandıran Sputnik TR’ye, sosyal medyada tepki yağıyor. Hızla takipçi kaybeden haber sitesi ve yöneticilerinin tutumu Türkiye’deki meslektaşları tarafından eleştirildi. Bazı gazetecileri yorum ve haberlerinin, Sputnik TR tarafından alıntılanmasını istemediğini vurguladı.

Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Boztepe: Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz

Okumaya devam et

Medya

Oğhan’dan Mahir Boztepe’ye Davutoğlu tepkisi: ‘Kendisine gazeteci demesin’

Yavuz Oğhan 3 yıl sonra sessizliğini bozan Davutoğlu’nun açıklamaları için ‘Haber değeri olduğuna inanmıyoruz’ diyen Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe’yi eleştirdi

BOLD- Gazeteciler Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın RS FM’de yaptığı ‘Bir de bunu dinle’ adlı programın yayından kaldırılması ile ilgili tartışma büyüyor. Türkiye’de yayın yapan haber sitesi Sputnik’in Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe de gazetecilerin işine son verilmesi ile ilgili açıklama yapmıştı. Boztepe, “Biz yayın politikamız gereği, Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz ve açıklamalarının bizim üzerimizden yayılmasını istemiyoruz. Haber değerinin olduğuna inanmıyoruz” demişti.

KENDİNE GAZETECİ DEMESİN
RS FM eski çalışanı gazeteci Yavuz Oğhan, Davutoğlu ile ilgili açıklamalarının ardından Mahir Boztepe’nin gazetecilik anlayışını eleştirdi. Oğhan, başbakanlığı sonrası sessizliğe gömülen Davutoğlu ile 3 yıl sonra canlı yayın yapma şansına hiç bir gazetecinin hayır diyemeyeceğini savunarak şu notu paylaştı, ”Ahmet Davutoğlu’nu 3 sene sonra canlı yayına çıkarma şansı olup da buna hayır diyecek, söyleyeceklerinde haber değeri görmeyecek olan kendisine gazeteci demesin”

MADEM KONUŞMASI BU DENLİ TEHLİKELİ
Gazeteci İsmail Saymaz da, Oğhan’ın açıklamalarına destek verdi. Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ”O ki Ahmet Davutoğlu, konuşulması bu denli tehlikeli biriydi, neden Türkiye Cumhuriyeti’nde başbakan, dışişleri bakanı ve milletvekili olmasına izin verildi? Neden ülkemizin en kıymetli ve kripto bilgi ve belgeleri kendisine teslim edildi?”ifadelerini kullandı.

RS FM olayından sonra Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da duruma tepki göstererek “bu kararın hiç bir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Boztepe: Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz

Okumaya devam et

Medya

Yüzbinler verseniz böyle bir görünürlüğü elde edemezsiniz

Trabzonspor’un yeni forma tanıtımı milyonlarca insan tarafından takip edildi. Başkan Ahmat Ağaoğlu, “Arkadaşlar maliyeti 3-5 bin lira olan bu işe ruhlarını kattı. Yüzbinler verseniz bu kadar görünür olmazdı” dedi.

BOLD –Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Avusturya’nın Linz kentinde kamp yapan bordo-mavili takımın antrenmanını izleyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ağaoğlu, mümkün olduğunca bu sene takımla birlikte olmak için gayret sarf ettiğini belirterek, “İyi bir hazırlık ve kamp dönemi geçirerek memlekete dönmek istiyoruz. Daha sonra da oynayacağımız UEFA maçını bekleyeceğiz” dedi.

3-5 BİN LİRAYA MAL OLMUŞ BİR VİDEO

Trabzonspor’un sosyal medyada büyük yankı uyandıran forma videosuna ilişkin başkan Ahmet Ağaoğlu, şu ifadelerini kullandı:

“Böylesine güzel bir çalışmaya 3 milyon izlenme de yetmez. Özellikle son 1 senedir Trabzonspor Kulübünde herkes görevini ruhunu katarak yapıyor. Ben sürekli bunu söylüyorum biz bütçesi sınırlı olan bir takımız. Diğer takımlar 4 harcarken bizim 1 harcayarak aynı başarıyı elde etmek için mücadele verdiğimiz bir platformdayız. O zaman bu aradaki 3’ü çok farklı bir şekilde kapatmamız lazım. İşte önceki gün yayınladığımız video bunu çok açık net olarak ortaya koyuyor.

Bir kere çok güzel, en ince detayına kadar düşünülüp hazırlanmış. Yüz binler verseniz veya birkaç milyon verseniz böyle bir videoyu hazırlayıp bu görünürlüğü ve bu başarıyı elde edemezsiniz. 3-5 bin liraya mal olmuş bir videodan bahsediyoruz.

Başkan Ahmet Ağaoğlu, dün akşam idmanında Abdülkadir Ömür’ün ayakkabıları sıkınca kendi spor ayakkabılarını verdi.

ARKADAŞLAR BU İŞE RUHLARINI KATMIŞLAR

Ama orada bu işi yapan bizim medya ve sosyal medya bölümündeki arkadaşlarımız bu işin içerisine ruhlarını katmışlar. Yaşıyorlar yani. Onu yaparken onu yaşayan insanlarla yola çıkarsanız işte o zaman başarılı olursunuz. Başkanıyla, yöneticisiyle, malzemecisi, masörü, hocası ve sahada mücadele eden oyuncusuyla, tribündeki taraftarıyla burada hep birlikte o görevin bir parçası olarak ve onu hissederek hareket ettiğimiz zaman işte o aradaki açık ancak o zaman kapanır.”

TRABZONSPOR’UN BU SEZON BÜTÇESİ 100 MİLYON LİRA

Genç oyunculardan ağırlıklı bir kadro yapılanmasındaki hedeflerine ilişkin bir soruyu da cevaplandıran Ağaoğlu, şöyle konuştu: “Tabii ki hedef başarı ama bu başarının sürdürülebilir olması için böyle bir programa ihtiyaç var. Yani Trabzonspor öyle çok büyük bütçelerle yönetilen bir kulüp değil. Bizim gelirimiz de harcama limitimiz de belli. Aslında bütün kulüplerin belli. Yeni uygulamaya giren lisans talimatı ve Bankalar Birliği ile imzalamış olduğumuz yeniden yapılandırmanın şartları gereği Trabzonspor’un bu seneki bütçesi 100 milyon lira.

RAKİPLERİMİZİN BÜTÇESİ 40 MİLYON EURO

Yani aşağı-yukarı yanılmıyorsam 13,5 milyon euro’ya geliyor, Beşiktaş’ınki de yaklaşık 40 milyon euro civarında. Çünkü geliri neredeyse bizim 4-5 katımız. Aynı hedefe gidiyoruz farkındaysanız. Zirveye gidiyoruz ben 13,5’la, Beşiktaş 40’la, herhalde Fenerbahçe ve Galatasaray da aynı olması lazım. Çünkü onların gelirleri de Beşiktaş’ın gelirine eş değer. Bu durumda siz al oradan 3 milyona, al buradan şu kadara, zaten geçmişteki açığı bu şekilde kapatmaya çalıştı kulüp

. Öyle bir uygulamayla başarının gelmesi mümkün değil. O sadece devasa bir borçlanmaya yol açtı ve kulübü de ekonomik olarak zaten bir çıkmazın içine sokmuştu. Allah’a şükür bugün itibarıyla ekonomiyi belirli ölçüde toparladık. Bizim yapmamız gereken bu.”

BÜTÜN İŞLER HESAPLI KİTAPLI YAPILIYOR

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, geçtiğimiz sezon takımın ortaya koyduğu performans ile bu sezon beklentinin yükselmesiyle ilgili soruya, şöyle yanıt verdi: “Her zaman bir öncekinin üstüne koyarak gitmek zorundasınız. Bu yaparken önünüze de bakmalısınız. Kafaları yukarı kaldırırsanız önündeki en ufak bir taşı görmedi mi insan Allah korusun ayağın takıldığında düşer kafanı yararsın. Yani yapılan bütün işler hesaplı-kitaplı yapılıyor.

YENİ SEZON 13. MAÇ OLARAK BAŞLAYACAK

Taraftar olarak baktığımız zaman taraftar Ahmet Ağaoğlu 12 hafta süren bir yenilmezlik serimiz vardı. 9 galibiyet, 3 beraberlik 30 puan. Ben başlayacak olan sezonu 13. maç olarak görüyorum. Tabii sizinle birlikte zirve mücadelesi yapan 4-5, belki 6 takım daha var. Kimin nasıl bir performans göstereceğini, kimin şanslı, kimin şanssız olacağını, saha içi, saha dışı faktörlerin nerede devreye girip nerede devreden çıkacağını şimdiden kestirmek o kadar kolay değil.

Herkes görevinin bilinci ve sorumluluğu ile hareket ederek, bu camiaya layık bir takım mücadelesi ortaya koymak için canla-başla çalışıyor. Layık olduğu en iyi yerde 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nu, rahmetli kaptanımızın adına yakışır bir şekilde tamamlamayı Allah nasip eder bize inşallah.”

Okumaya devam et

Popular