Bizimle iletişime geçiniz

Sinema

‘Once Upon a Time in Hollywood’dan yeni fragman

Kültür

Babalar Günü’ne özel on “Baba” film

Bu gün 16 Haziran, Babalar Günü… Babası hayatta oldukça hala çocuk sayılırmış insan… Çocukluğu devam eden ve büyümek zorunda kalanların babalarını saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Değerli okuyucularımızın Babalar Günü’nü ise baba-çocuk ilişkisine dair on güzel filmle kutluyoruz. Ayrı bırakılan babalar ve çocukların bir an önce kavuşması dileğiyle…

AİLE ŞEREFİ

İlk sırada elbette Türkiye sinemasının altın yıllarından “Aile Şerefi” var. Aile babası Rıza’nın saraylarda oturan zengin fabrikatörlerden büyük olduğuna her defasında şahitlik ederiz gözyaşlarıyla.

UMUDUNU KAYBETME/ THE PURSUIT OF HAPPINES

Bir babanın oğluna vereceği en iyi eğitim her koşulda ayakta kalabilmeyi öğretmek değil midir? Will Smith’in kendi oğlu Jaden’le oynadığı gerçek yaşam öyküsü umudun her zaman var olduğunu gösteriyor. Yeter ki babalar ve oğullar vazgeçmesin.

BENİM ADIM SAM/ I AM SAM

Sean Penn’in izleyenleri perişan ettiği film, 7 yaşındayken babasından daha zeki olan bir kızla babasının birlikte kalma mücadelesini anlatıyor.

BABAM VE OĞLUM

Benim diyen nicelerini sinema salonundan kızarmış gözlerle çıkaran bir film Babam ve Oğlum. Naif güzel bir hikaye, birinci sınıf oyunculuklar… Daha ne olsun?

THE ROAD/YOL

Post-apocaliptic bir dünyada bir baba oğlunu nasıl koruyabilir? Üstelik de sürekli yollarda olmaları gerekirken. Viggo Mortensen’in kalplerimizi bir daha fethettiği The Road türünün en iyilerinden biri…

THE TREE OF LIFE/ HAYAT AĞACI

Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain başrolde… Yönetmen koltuğunda ise “İnce Kırmızı Hat” gibi bir başyapıta imza atmış Terrence Malick var. Kare kare dikkatle izlenmesi gereken filmlerden…

FATHER OF THE BRIDE/GELİNİN BABASI

Listede bir de komedi olmasın mı? Kız babalarının en büyük travması olan kızını gelin etmeyi bir de ünlü komedyen Steve Martin’den izlemek isterseniz keyifli bir film sizi bekliyor.

THE LION KING/ ASLAN KRAL

Çocuk büyük hemen herkesin aynı duygularla izlediği sımsıcak bir öykü…

JOHN Q

Sıradan bir işçi olan John Q. Archibald, bir gün oğlu Mike’ın bir maç sırasında rahatsızlandığı haberiyle yaşamı değişir. Oğlu’nun kalbi gerekenden üç kat daha büyük olması ve yaşayabilmesi için acil olarak kalp nakli yapılması gerekmektedir. Sonrası baba olmak ve doğruyu yapmak arasında zor bir seçimdir.

A PERFECT WORLD/ KUSURSUZ DÜNYA

Oscarlı iki yönetmen/oyuncu Kevin Costner ve Clint Eastwood’u bir araya getiren film bir yol hikayesi. Bir kanun kaçağı ve yanına rehine olarak aldığı bir çocuk arasında gelişen baba oğul ilişkisi ve göz yaşartan bir final…

Okumaya devam et

Kültür

Kült film The Shining’in devamından ilk fragman geldi

Stanley Kubrick’in Stephen King’in aynı adlı romanından 1980’de uyarladığı The Shining’in devamı olarak çekilen Doctor Sleep filminden ilk fragman yayınlandı.

The Shining’de Jack Nicholson sinema tarihinme geçecek bir performans sergilemişti.

DANNY TORRANCE’IN YETİŞKİNLİĞİ

İlk filmdeki doğaüstüyle irtibat kurabilen çocuk Danny Torrance’ın yetişkinliğini anlatacak filmi Mike Flanagan yönetiyor. Flanagan’ın yönettiği ‘The Haunting of Hill House’ 2018’e damga vuran dizilerden olmuştu.

Danny Torrance’ı Ewan McGregor’ın canlandıracağı filmde Rebecca Ferguson ve Jacob Tremblay da yer alıyor. Kubrick’in Shining uyarlamasını beğenmediğini her fırsatta ifade eden Stephen King’in 22 Kasım’da gösterime girecek “Doctor Sleep”e nasıl bir tepki göstereceği şimdiden merak ediliyor.

Okumaya devam et

Kültür

Bu hafta vizyonda 12 film var

14 Haziran 2109 Cuma günü Türkiye’deki sinemalarda 12 film gösterime giriyor. Büyük yönetmen Andrei Tarkovski’nin üç kült filminin yeniden gösterileceği haftada dokuz yeni film de izleyici karşısına çıkacak. İşte haftanın filmleri…

STALKER

Tarkovski’nin 1979’da çektiği Stalker farazi bir dünyada geçiyor. Bu farazi dünyaya düşen gök taşı yaşamı yerle bir ederken Zone adında esrarengiz, bir bölge oluşturur. Bu bölgede insanların tutkularını gerçeğe dönüştüren bir güce dair söylentiler vardır.

Ancak Zone bölgesine sadece cesur Stalker’lar girebilmekte, bölgeye giren insanlara eşlik etmektedirler. Tarkovski’nin seçtiği Stalker, ailesinin tüm itirazlarına rağmen bölgeye girmek isteyen bir bilim insanına ve bir yazara eşlik etmeye karar verir…

SOLARIS

1972 tarihli Tarkovski klasiği Solaris, fantastik bir bilim kurgu. Solaris, insanların zihinleriyle oynayan, bilinçaltındaki korkuları ve tutkuları maddeleştiren gizemli bir gezegendir.

Kendine özgü bir gücü olan bu gezegeni araştırmak için gönderilen uzay adamı da bu güçten nasibini alır.

AYNA

1974 tarihli Ayna, Tarkovsi’nin öz yaşamından izler taşıyan bir film. 2. Dünya Savaşı sırasında ormandaki bir kulübede yaşayan bir ailenin öyküsü üzerinden yönetmen; eski karısı, anne, babası ve kendi kuşağının yaşamına ayna tutmaya çalışır.

SİYAH GİYEN ADAMLAR: GLOBAL TEHDİT

Will Smith ve Tommy Lee Jones ile sevdiğimiz Men in Black serisinin yeni bölümünde Chris Hemsworth ve Thor Ragnarok’taki rol arkadaşı Tessa Thompson var. İkiliye Liam Neeson eşlik ediyor. Dünyayı dış tehditlere karşı koruyan ekip bu kez bir köstebeğin peşinde.

CİNNET

Kötü senaryolardan ve iki sınıf oyunculuklardan bıkmadıysanız kocasını öldüren ama buna dair hiçbir şey hatırlamayan bir kadının öyküsünü izleyebilirsiniz. Ya da en iyisi Gothica’yı izleyin. Konu bize tanıdık geldi çünkü.

ROCKETMAN

Müziğin yaşayan efsanelerinden Elton John’un akademi sıralarından dünyaca ünlü bir stara dönüşmesinin öyküsünün anlatıldığı filmde John’u Taron Egerton canlandırıyor.

HAYALİMDEKİ KÖY

Tanıtım metinlerinde sadece “yıllar sonra köyüne dönen bir adamın hikayesinin anlatıldığı film” ifadesi yer alan filmde Yeşilçam’ın ünlü karakter oyuncuları yer alıyor.

KUYU

Yine bir ele geçirilme hikayesi… Bu sefer kötücül güç yer altından gelmiştir. Oğlunun değişiminden endişelenen anne onu korumak için her şeyi yapacaktır.

FERHAT İLE ŞİRİN ÖLÜMSÜZ AŞK

“Efsane yeniden doğuyor” gibi iddialı bir sloganla sunulan filmin fragmanını izleyince siz ne düşünürsünüz bilmem, ama biz pek bir efsane göremedik. TV filmi formatındaki yapımı kaç kişi izleyecek merak ediyoruz doğrusu..

BEKÇİ

Kasabanın mezarlığında bekçilik yapan Salih, yaptığı işten dolayı bir süre sonra gerçek dünyadan kopmaya başlar. Kulübeye gelirken giderken kasaba yolunda yaşadıkları, gece kulübeye gelen adamlar ve Salih’in rüyasına giren genç kız onun psikolojisinin bozulmasına neden olur. Zamanla paranoya görmeye başlayan Salih, artık gerçekle hayali birbirine karıştıracak hale gelir.

BAYRAK-1

Bir TV filmi daha… Kim hangi akla hizmet böyle bir film çeker ve nasıl olur da bu film(!) vizyona girer? İlla militarizm izlemek istiyorsanız TV’de çok daha iyi örnekler var.

KAHRAMAN TAVUK UZAYDA

Haftanın tek animasyonunda gezegeni ve sevdiklerini uzaylılardan kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Condorito’nun hikayesi anlatılıyor.

Okumaya devam et

Popular