Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Hava Harbiyeli Ecem Gönüllü’nün annesi Emine Erdoğan’a seslendi: “Bilmeniz için yazıyorum”

15 Temmuz’dan sonra hukuksuz gerekçelerle tutuklanan askeri öğrencilerden biri olan Hava Harbiyeli Nimet Ecem Gönüllü,’nün annesi Gül Gönüllü, bir anne olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a açık mektup yazdı.

Şehit Üsteğmen Ramazan Gönüllü’nün kızı Hava Harp Okulu Öğrencisi Nimet Ecem Gönüllü, 3 yıldrı cezaevinde yatıyor.

Gül Gönüllü, mektubunda kızı Ecem’in, 3 yıldır cezaevinde olduğunu ve müebbet hapis cezasına çarptırıldığını vurguluyor. Türkiye’deki mahkemelere güveninin kalmadığını belirten anne Gönüllü, kızının vatan uğruna şehit olan bir babanın evladı olduğunun altını çiziyor.

Emine Erdoğan’ın annelik duygularına seslenen Gül Gönüllü, yaşadıklarını anlattığı mektubunda “Şimdi bu mektubu okuduktan sonra bir anne olarak hala sessiz kalacak mısınız? Bende bunu bilmek istiyorum” diye soruyor.

Anne Gül Gönüllü’nün sosyal medya hesabından paylaştığı mektubu;

Merhaba Emine Hanım,

Ben Gül Gönüllü…

20 yıl önce Şehit denilerek toprağa verilen Üsteğmen Ramazan Gönüllü’nün eşi…

3 yıl önce sözde vatan haini denilerek Bakırköy Kadın Cezaevi’ne yatırılan Hava Harbiyeli Öğrenci Nimet Ecem Gönüllü’nün annesi…

Medyadan takip ettiğim kadarıyla geçtiğimiz günlerde Cenevre’de “ İnsani ve hassas durumlarda kadınların, çocukların ve ergenlerin sağlık ve esenliklerinin evrensel sağlık kapsayıcılığı ile uyumlu hale getirilmesi” konulu bir toplantıda yer aldınız.

Haberi okuyunca size bu mektubu kaleme almak istedim.

İnanın bu mektubu, sesimizi duymanız ve duyurmanız için yazıyorum. Yaşadıklarımızı bilmiyorsanız, bilmeniz için yazıyorum.

Haksız yere müebbet hapis cezası alan kızım Nimet Ecem, Harbiyeli öğrenci arkadaşları Nagihan Yavuz, Şuheda Sena Öğütalan ile birlikte yaklaşık 3 yıldır haksız yere cezaevinde yatıyor. Harbiyeli erkek öğrencilerde Silivri’de yatıyor.

Sizde bir annesiniz, sizin de evlatlarınız var.

Bizlerin acısını bilmiyorsanız, bilmeniz için yazıyorum bu satırları…

Mahkemelerde evlatlarımıza nasıl zulmedildiğini, hukuksuz yargılamalarla nasıl müebbet hapis cezalar verildiğini bilmiyorsanız, bilmeniz için yazıyorum bu satırları…

Bugüne kadar bağımsız ve tarafsız denilen mahkemelerden zerre kadar hukuk ve adalet görmediğimizi bilmiyorsanız, bilmeniz için yazıyorum bu satırları…

Biliniz ki mahkemelerde bulamadığım adaleti, başka mecralarda arayarak kimseden merhamet dilenecek değilim.

Dışarıda bizlere, içeride evlatlarımıza zulmediliyor…

İşte bu mektubu bilmeniz için yazıyorum.

Şimdi bu mektubu okuduktan sonra bir anne olarak hala sessiz kalacak mısınız? Bende bunu bilmek istiyorum. 23.05.2019

Gül Gönüllü Antalya

https:/2019/05/09/mazbata-iptalinin-faturasi-dolar-7-tlye-kosuyor-canli-yayin/

Gündem

Sabah yazarı Barlas: Türkiye’yi yönetmek güçleşiyor

Sıkı bir Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan destekçisi olan Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, İçişleri Bakanlığı genelgeleriyle Türkiye’nin yönetilmesine tepki gösterdi. Barlas, “Türkiye’yi yönetmek güçleşiyor.” dedi.

BOLD – ‘Artık markete pazara İçişleri Bakanlığı yön veriyor’ başlıklı yazısında Barlas, “Eski Türkiye’de pazarda ve markette nelerin satılacağını esnaf belirlerdi. İçişleri Bakanlığı, asayiş ve güvenlik gibi sorunlarla ilgilenirdi. Ama artık nerede neyin satılıp neyin satın alınacağına İçişleri Bakanlığı karar veriyor.” ifadeleri kullandı.

ESKİDEN BÖYLE DEĞİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın eskiden “Sadece meyve ve sebze satılacak” diye pazarcıların işine karışmadığını hatırlatan Barlas, “Hele marketlerin raflarındaki ürünlerden hangilerinin satılacağına karışmak kimsenin aklına gelmezdi. Baksanıza…” vurgusu yaptı.

Okumaya devam et

Gündem

Cengiz Holding İkizdere’yi Kanlımezra’ya dönüştürecek

Rize İkizdere’de Saray’a yakın firmalardan Cengiz Holding tarafından açılmak istenen taş ocağına tepkiler sürüyor. İkizdere’ye taş ocağı açılması halinde bölge Kanlımezra’nın akıbetini yaşayacak.

BOLD – Rize’nin İkizdere ilçesinde açılmak istenen taş ocağı, akıllara Rize-Artvin Havalimanı inşaatında kullanılmak amacıyla tahrip edilen ormanlık alan Kanlımezra’yı akıllara getirdi.

YÖRE HALKI DİRENİYOR

İkizdere’de, Cengiz Holding tarafından Rize sahilinde yürütülen İyidere Lojistik Limanı inşaatında kullanılmak üzere açılmak istenen taş ocağı için yol yapım çalışmaları başlatıldı. Taş ocağı inşaatına karşı çıkan yöre halkı direnişini sürdürüyor.

HAVALİMANI İNŞAATI İÇİN DOĞA KATLEDİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca 1000 hektarlık alanda, Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olarak tanıtılan Rize-Artvin Havalimanı projesi de yine Cengiz Holding’e ait. Havalimanı projesi için 3 kilometre uzaklıktaki Kanlımezra ve 7 kilometre uzaklıktaki Tektaş Taş Ocakları’ndan kamyonlarla taşınan taşlar, bağlantı yolu ile denize dökülüyor.

GERİYE AĞAÇSIZ BİR DAĞ KALDI

Denizin doldurulmasında kullanılmak üzere 7 kilometre mesafede bulunan, taş ocağı yapılması planlanan yerlerden Subaşı’da halk ocak yapımına karşı çıkarak eylem yaptı. Defalarca gözaltına alınan köylüler taş ocağı projelerine dava açarken, Subaşı’na üç kilometre uzaklıktaki Kanlımezra’da taş ocağı faaliyete geçti. Dört yılın sonunda ise bir dağın iki yamacı ortadan kalktı.

HER TARAF TOZ TOPRAK

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Sol Parti Parti Meclisi (PM) üyesi Alper Taş, “Köyde her taraf toz toprak. Her gün patlatma sesinden ötürü gürültü var. 24 saat durmaksızın damperli kamyonlar gelip gidiyor. Bütün hayatımızı etkiliyor. Esas etki toz. İkizdere’de de olacak olan aynısıdır. Orada da alanı büyütmeye çalışacaklar” dedi.

Milli Eğitim’in ‘Hayalindeki Çin’

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanlığı başka Fahrettin Koca başka konuşuyor

Uluslar arası örgütlerden gelen tepkiler sonrasında salgınla ilgili verileri güncellemek zorunda kalan Sağlık Bakanlığının verileri yine kafa karıştırdı. Fahrettin Koca’nın paylaştığı tablodaki verilerin, bakanlığın haftalık vaka haritasıyla uyumlu olmaması dikkat çekti.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün paylaştığı ve vaka sayısının en çok azaldığı kentleri gösteren tablodaki verilerin, bakanlığın haftalık vaka haritasıyla uyumlu olmaması dikkat çekti.

KENTLERİN HAFTALIK VAKA TABLOLARI FARKLI ÇIKTI

Koca, 24-30 Nisan haftasında vaka sayısı en çok azalan 10 kente dair tabloyu dün Twitter hesabından paylaştı. Tabloda, vaka 399,78’lik azalışla İzmir’in 439,11 vakaya gerilediği belirtildi. Bu nedenle İzmir’in vaka sayısının en çok azalan kent olduğu söylendi. Ancak Anadolu Ajansı’nın dünkü haberinde 17-23 Nisan haftasına göre en çok azalış görülen kentin Çanakkale olduğu belirtildi. Doğrulama platformu Malumatfuruş da tablodaki 10 kentin Zonguldak hariç dokuzunun, haftalık vaka tablosunda farklı görüldüğünü bildirdi.

ÇANAKKALE YERİNE İZMİR YAZILDI

Sağlık Bakanlığı’nın verileri incelendiğinde, İzmir’in bir haftada 335,09’dan 223,34’e gerilediği, diğer deyişle 111,75’lik azalma görüldüğü anlaşılıyor. Çanakkale’de ise vaka sayısı 838,89’dan 439,11’e düştü. Aradaki fark 399,78. Buna karşın yukarıdaki tabloda Çanakkale yerine İzmir yazıldığı görüldü.

İLLERİN VERİLERİ Mİ KARIŞTI?

Sakarya tabloda 532,02 haritada 300,77; Adana tabloda 388,44 haritada 106,70; Kırşehir tabloda 345,95 haritada 257,75; Kars tabloda 489,89 haritada 293,41; Tokat tabloda 352,83 haritada 313,45; Batman tabloda 437,65 haritada 120,91; Nevşehir tabloda 213,43 haritada 327,58; Manisa ise tabloda 498,70 haritada 223,63 görülüyor. Bakanlığın haritaları kaynak alınırsa, Sakarya’nın verisi İstanbul’a, Adana’nın verisi Giresun’a, Kırşehir’in verisi Yalova’ya, Kars’ın verisi Tekirdağ’a, Tokat’ın verisi Bayburt’a, Batman’ın verisi Kastamonu’ya, Nevşehir’in verisi Sinop’a, Manisa’nın verisi ise Kırklareli’ne ait.

Kolombiya’da ordu ve polis katliam yaptı: Ölü sayısı 100’ün üzerinde

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0