Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“Ümmetin liderinden” ümmetin ezilenlerine vize yok

AKP hükümeti vize politikasını değiştirmedi. İsrail ve Vatikan’dan vize istemeyen AKP hükümeti, her seçimde ağzından düşürmediği Filistin, Myanmar, Yemen vatandaşlarına ise vize vermiyor.

 

BOLD – AKP her seçimde ümmetin sıkıntılı bölgelerini seçim malzemesi yapıyor. Geçen yıl yapılan başkanlık seçimlerinde de başkanlık seçimlerinin kazanılması halinde Filistin, Myanmar, Yemen gibi İslam aleminin sevineceği, aksi halde üzülecekleri her platformda dillendirildi. Başkanlıkla geçen bir yılda AKP hükümeti Vatikan, İsrail vatandaşlarından vize istemezken ümmetin ezilenleri olarak gördükleri Filistin, Myanmar ve Yemen’den vize istiyor. İşte bazı ülkeler ve onların vize süreleri…

FİLİSTİN: Diplomatik pasaport hamilleri bir aya kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Diğer resmi pasaport hamilleri vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.

MYANMAR: Resmi pasaport hamilleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri en fazla 30 gün, transit vizeleri ise en fazla 15 gün ikamet süreli verilir. Umuma mahsus pasaport hamilleri de vizeye tabidir, istizan gerekir.

YEMEN: Diplomatik ve resmi pasaport hamilleri 30 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.

DOĞU TİMOR: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.

VATİKAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

İSRAİL: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

VİZEDEN MUAFLAR

BAHAMALAR: Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

BARBADOS: Resmi pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

BELİZE: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

BURKİNA FASO: Diplomatik pasaport hamili Burkina Faso vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

BURUNDİ:Diplomatik Pasaport Hamilleri her 180 gün içinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizeden muaftır.

EL SALVADOR: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

GUATEMALA: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

SAINT KITTS (ST. CRISTOPHER) ve NEVIS: Diplomatik, resmi/hizmet ve umuma mahsus pasaport hamili St. Kitts (St. Christopher) ve St. Nevis vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

SAN MARINO: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

SIRBİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

TRİNİDAD-TOBAGO: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

YUNANİSTAN: Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular