Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Ünlü İş adamından kadın işçiye ‘ayağa kalkacaksın’ dayağı

Meydan Beşiktaş’ın mal sahibi Şahin Şeker kendisi için ayağa kalkmayan biri kadın 2 işçiyi dövdü, hızını alamayan Şeker kadın işçiyi duvara çarparak dışarı attı. Görüntüler güvenlik kameralarına da yansıdı. Dayak görüntüleriyle karakol ve savcılığa başvurduğunu belirten kadın işçi Gaye Akıl kendisine yaklaşık 20 gündür dönüş yapılmadığını ve hayatından endişe ettiğini söyledi

BOLD-Ünlü iş adamı Şahin Şeker, Beşiktaş Meydan’da bulunan eğlence mekanı Dorock XL’in vestiyer bölümüne gelerek, burada çalışan Gaye Akıl ve bir erkek çalışanı kendisine ayağa kalmadıkları için uyardı. Daha sonra Enver isimli erkek çalışanı tokatlayan Şeker aynı sebepten Gaye Akıl’la da tartıştı. Şeker daha sonra “özür dileriz sizi görmedik, çalışıyorduk” diyen Gaye Akıl’a tokat attı. “Beni görünce ayağa kalkacaksınız” diyerek masa vurmaya başlayan Şeker, Gaye Akıl’ı da defalarca tokatladı. Şeker daha sonra kadın çalışanı duvara çarparak dışarı attı. Dayak rezaleti güvenlik kameralarına yansıdı.

MUHATAP YOK ADALET İSTİYORUM

Olayın 10 Nisan’da gerçekleşen olayı Gaye Akıl sosyal medya hesabından duyurdu. Karakola ve savcılığa giderek dayak görüntüleriyle şikayette bulunduğunu ve geçen süre içerisinde kendisine dönüş yapılmadığını öne süren Akıl “Bana kötü bir şeyler yapmalarından korkuyorum.” dedi. Akıl “Başımdan geçen kötü bir olay yüzünden muhatap bulamadığım için buradan yazıyorum. Sadece adalet istiyorum.” diyerek dayak görüntülerini paylaştı.

Olaya sosyal medyadan çok büyük tepki geldi.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

ABD Büyükelçiliği alarm verdi: Terör saldırısı olabilir vize işlemleri iptal

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Güvenlik Uyarısı” yayınlayarak İstanbul’da Amerikalılara ve yabancı ülke vatandaşlarına yönelik terörist saldılar ve kaçırma girişimleri olabileceğini duyurdu.

BOLD – Vize işlemleri ve hizmetlerin askıya alındığını açıklayan ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, bugün bir “Güvenlik Uyarısı” yayınladı. Elçilik, İstanbul’da ABD vatandaşlarına ve yabancı ülke vatandaşlarına karşı potansiyel terörist saldılar ve kaçırma girişimleri konusunda güvenilir bilgiler aldıklarını duyurdu. Bu saldırıların potansiyel olarak ABD’nin Türkiye başkonsolosluğunda veya ülkedeki başka noktalarda da meydana gelebileceği ifade edildi.

Büyükelçilik, Türkiye’deki ABD vatandaşlarının yabancı vatandaşların bir araya geldiği ofis ve AVM gibi alanlardan, kaçınmaları gerektiğini aktardı. Elçiliklerin vize işlemlerinin yanı sıra ABD vatandaşlarına verilen hizmetlerin de geçici süreyle durdurulacağı duyuruldu. Kişisel randevusu olanlara konuyla ile ilgili bir bilgilendirme e-postası atılacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD vatandaşlarına şu tavsiyelerde bulunuldu:

  • Dikkatli ve tetikte olun.
  • Kalabalıklardan kaçının.
  • Düşük profilinizi koruyun.
  • Çevrenizden haberdar olun.
  • Yabancıların uğrak yerlerinde dikkatli olun.
  • Haberler için yerel medyayı takip edin.

Okumaya devam et

Genel

Gelecek Partisi sözde yerli otomobili eleştirdiği paylaşımını kaldırdı

gelecek partisi yerli otomobil

Gelecek Partisi, sosyal medya hesabından TOGG’un üreteceği yerli otomobilin çoğu parçasının yurt dışından alınmasını eleştiren bir paylaşım yaptı. AKP’lilerin tepki göstermesi üzerine yerli otomobille ilgili paylaşım bir süre sonra partini hesabından kaldırıldı.

BOLD – Gelecek Partisi, yerli otomobil projesinin ‘yerliliğini’ sorgulayan bir paylaşım yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan görselde “Yerli otomobilimiz ne kadar yerli?” sorusu soruldu.

Paylaşımda TOGG’un üreteceği yerli otomobilin tasarımının İtalyan Pininfarina, elektirikli motorunun Alman Bosch, şasi sistemlerinin İngiliz Mira, bataryanın Çinli Farasis, araç entegrasyonunun Alman Edag şirketleri tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP’lilerin yoğun tepkisinin ardından paylaşım bir bir süre sonra kaldırıldı.

Gelecek Partisi’nin hedefinde yerli otomobil var #2

 

‘Yerli’ otomobilin motorunu Bosch bataryasını Çinli şirket üretecek

Okumaya devam et

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Popular