Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Hüda Kaya: İslam dünyasındaki çürümüşlüğü en derin yaşayan toplumlardan biriyiz

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Hüda Kaya, İslam dünyasında bir çürümüşlük yaşandığını belirtti. Türkiye’nin bu çürümüşlüğü en derin yaşayan toplumlardan biri olduğunu söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) tarafından “İslam’da toplum, eşitlik ve adalet” başlıklı bir panel düzenledi. Panelin moderatörlüğünü Seher Akçınar yaparken, konuşmacı olarak HDP İstanbul Milletvekili Huda Kaya, HDP eski Milletvekili Kadri Yıldırım ile Fatma Topval yer aldı.

NEREDE HATA YAPTIK CEVAPLAMALIYIZ

Huda Kaya burada yaptığı konuşmada, “İslam dünyasındaki çürümüşlüğü farklı boyutlarda en derin şekilde yaşayan toplumlardan biriyiz. Biz nerede hata yaptık? Nerede çürümeye başladık? Bu soruları cevaplamalıyız. İslam dünyasının kendisiyle yüzleşmeye niyeti yok. Bununla yüzleşmediği müddetçe çürümüşlükten kurtulamaz.” ifadelerini kullandı.

FARKINDALIĞIN GELİŞTİRİLMESİ GEREKLİ

Kaya, “Kur’an-ı Kerim’de kadın ve adalet” başlıklı konuşmasında hakikatin okunması, farkındalığın geliştirilmesi ve bilincin artırılması gerekliliğine eğildi. Kaya, kadın sorununun İslam dünyasında en büyük ve en önemli sorun olduğunu dile getirdi.

ADALETİN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ SİSTEMLERDE HALKIN AİDİYETİ ARTAR

HDP eski Milletvekili Kadri Yıldırım, “Kur’an-ı Kerim’de sosyal adalet” başlığı altında yaptığı konuşmasında adalet ve eşitliğin birbirini tamamlayan iki kavram olduğunu üzerinde durdu. “Eşitliği beraberinde getirmeyen adalet, adalet değildir” diyen Yıldırım, hiç kimsenin renginden, cinsiyetinden, ırkından veya sosyo-ekonomik durumdan dolayı ayrıcalıklı görülmemesi gerektiğini belirtti. Yıldırım, adalet ve eşitliğin hüküm sürdüğü sistemlerde halkın aidiyetlerinin arttığına da işaret etti.

HİÇBİR DİLİN BAŞKA BİR DİLE ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR

Dillerin farklılığının bizzat Allah’ın kendi isteğiyle olduğunu dile getiren Yıldırım, “Hiçbir dilin başka bir dile üstünlüğü yoktur. İnsanlar öldüklerinde kendisini sorgulamaya gelen melek, herkese anadilinde soru sorar. Kürtleri Kürtçe, Türkleri ise Türkçe sorgular” diye konuştu.

HDP: Yargı siyasal hesaplaşmanın enstürmanı olmaktan çıkarılmalı

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular