Bizimle iletişime geçiniz

Politika

CHP’den YSK’ya “mazbatayı İmamoğlu’na ver” çağrısı

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu görevlilere 23 Haziran için de görev tebliğ eden YSK’ya, “Mazbatayı İmamoğlu’na ver” çağrısı yaptı.

BOLD – CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, YSK, uğradığı baskılar yüzünden peş peşe çelişkili kararlar verdiğine dikkat çekerek, son olarak haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu görevlilere 23 Haziran için de görev tebliğ ettiğini kaydetti. Yarkadaş, YSK üyelerinin bu kararlarının ardından, önce hukuksuz bir biçimde iptal ettikleri mazbatayı Ekrem İmamoğlu’na vermeleri ve ardından ise topluca istifa etmeleri gerektiğini söyledi.

SEÇİME BASKI ALTINDA GİDİLİYOR

CHP’li Barış Yarkadaş, 23 Haziran’da tekrar yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ‘ağır bir baskı altında gidildiğini” söyledi. Enes Sevgi’nin de baskılar yüzden emekliliğini istediğini öne süren Yarkadaş, sosyal medya hesabından İstanbul seçimleri ve YSK’nın kararına ilişkin şunları yazdı:

HİLE HURDA OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

1- AKP ve MHP’nin üzerinde günlerce fırtına kopardığı Büyükçekmece’de ne sandıklarda ne de sayımlarda hiçbir hile / hurda olmadığı ortaya çıktı. Öyle ki; polisler neredeyse evleri tek tek kontrol etmesine rağmen, seçimin sonucunu etkileyecek herhangi bir yolsuzluk tespit edemedi.

2- AKP ve MHP’nin seçimi ısrarla iptal ettirmeye çalıştığı Büyükçekmece’nin İlçe Seçim Kurulu Başkanı Enes Sevgi ise son aylarda yaşadığı baskılara dayanamadı ve bayramdan birkaç gün önce emekliliğini isteyerek görevi bıraktı. Benzer baskılar farklı ilçelerde de yaşanıyor.

GÖREV ALMAK İSTEMİYORLAR

3- Birçok ilçede kamu görevlileri de memurlar da görev almak istemiyor. Kendilerine gece yarısı Sandık Kurulu üyeliği görevi tebliğ edilen yurttaşlar ise Seçim Kurulları’na dilekçe veriyor ve görevi kabul etmek istemediğini belirtiyor. Çünkü kimse soruşturmaya uğramak istemiyor.

4- İstanbul seçimlerini ısrarla iptal ettirmek isteyen ve bunu başaran AKP-MHP ortaklığı, Türkiye’yi seçim yapılamayan / yapılan seçimleri sonuçlanamayan bir ülke haline getirdi. Bir ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir bu… Sonuçlarını hep birlikte yaşayacağız.

O GÖREVLİLERE GÖREV TEBLİĞ EDİLDİ

5- Gelelim bugüne: YSK, uğradığı baskılar yüzünden peş peşe çelişkili kararlar veriyor. Son örnek ise bunlara tüy dikti: Haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunduğu görevlilere 23 Haziran için de görev tebliğ etti. YSK’nın bu kararı, masumiyet karinesi açısından doğrudur.

6- Zira; o görevliler hakkında soruşturma olması, suç işledikleri anlamına gelmez. Bu da görev almalarına engel değildir. Ancak asıl önemli olanı, sandıklarda herhangi bir suçun işlenmediği; oyların çalınmadığı ve yolsuzluk yapılmadığının YSK tarafından da kabul edilmesidir.

MAZBATAYI VERİP İSTİFA ETMELİLER

7- YSK üyeleri bu kararlarının ardından, önce hukuksuz bir biçimde iptal ettikleri mazbatayı Ekrem İmamoğlu’na vermeli, ardından ise topluca istifa etmelidir. Çünkü; hem seçimi hem de İmamoğlu seçilme yeterliliğini kaybetmediği halde mazbatasını hukuksuzca iptal etmişlerdir.

8- Ve aynı YSK üyeleri, anayasanın 141. maddesine göre, her iki iptal için de ortaya tek bir gerekçe bile koyamamıştır. Bu kararın gerekçesi yoktur. Bu yüzden, hukuki değil siyasidir! Ve dolayısıyla keyfidir! Mazbatamızı verin ve istifa edin sayın üyeler! Yapmanız gereken budur.

Politika

AKP’de deprem: 22 ilçe başkanı görevden alındı

AKP İstanbul teşkilatında 22 ilçe başkanının görevden alındığı öne sürüldü. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

BOLD – AKP İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından 22 ilçe başkanı görevden alındığı öne sürüldü. İl başkanının görevde kalıp kalmayacağı ise netlik kazanmadı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı toplantısının ardından gelen haberler dikkat çekti. İktidara yakınlığıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “AK parti İstanbul’da 22 ilçe başkanını görevden aldı” diye duyurdu. Esenyurt, Avcılar ve Büyükçekmece değişim yaşanacağı netleşen ilçeler olduğu, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak hakkındaki kararın ise henüz kesinlik kazanmadığı öğrenildi. İddianın ardından AKP Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik’in kişisel Facebook hesabından il başkanlığı ile yaptığı istişare sonrasında yeni kongre döneminde aday olmayacağını duyurması dikkat çekti.

 

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Erdoğan: Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı var

tayyip erdoğan kayseri

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u eleştirerek, “Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Seçimlerde akıbetini göreceğiz” dedi.

BOLD –  Erdoğan, AKP’nin Kadir Has Stadyumunda düzenlenen Kayseri 7. Olağan İl Kongresinde konuştu.

Konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Erdoğan, şunları söyledi: “Bu Macron denilen zatın Müslümanlarla derdi nedir? Macron’un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var. İnanç özgürlüğünden anlamayan ve kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir. Öncelikle bir akli noktada kontrol. İkide bir Erdoğan ile uğraşıyorsun. Erdoğan ile uğraşmak sana bir şe kazandırmaz. Seçimlerde akıbetini göreceğiz. Fransa’ya bir şey kazandıramadı ki kendisine bir şey kazandırsın.”

Azerbaycan’a desteğin süreceğini belirten Erdoğan, “Bu sabah Aliyev’le görüştük. Şu anda Azerbaycanlı kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Geri almaya başladılar” dedi.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren vatandaşın evi basıldı: Doğruları söylemeye devam edeceğim

Okumaya devam et

Politika

Doğubayazıt’ta HDP binasına baskın: Eş başkanlar gözaltına alındı

hdp doğubayazıt

HDP’nin Doğubayazıt İlçe Örgütü binasına polisler tarafından baskın düzenlendi. HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk gözaltına alındı.

BOLD – Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde HDP İlçe eş başkanları Abdullah Ekelik ve Gönül Öztürk’ün evlerine polisler tarafından baskın düzenlendi.

HDP’li iki eş başkan gözaltına alındı. Polisler, daha sonra HDP İlçe Örgütü binasında arama yaptı.  İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen eşbaşkanların “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla suçlandıkları öğrenildi.

Arsa peşkeşi, AKP’li başkanları birbirine düşürdü

Okumaya devam et

Popular