Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

THY’de 100 bin TL’lik doğum günü kutlaması

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın ‘Uçur bizi başkan’ konseptli doğum günü partisi için şirketin kasasından 100 bin TL harcandığı iddia edildi.

BOLD – Son günlerde THY’ye ilişkin bilgiler paylaşan Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın doğum gününe ilişkin iddiayı “THY tarihinde böyle şatafat, böyle israf, böyle görgüsüzlük görmedi” şeklinde duyurdu.

Ali Kıdık’ın iddiasına göre, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı için genel müdürlük binasında ‘Uçur bizi başkan’ temalı özel doğum günü partisi düzenlendi. Aycı’nın doğum günü organizasyonu için şirketin kasasından 100 bin TL’ye yakın para çıktığı öne sürüldü. Kıdık, sosyal medya hesabından paylaştığı iddia için “THY tarihinde böyle şatafat, böyle israf, böyle görgüsüzlük görmedi” ifadesini kullandı.

Kıdık, geçtiğimiz günlerde de THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı’nın uçaktan inişinde önüne kırmızı halı serildiğini öne sürmüş, THY Basın Müşaviri Yahya Üstün’ün aynı zamanda 40 kayyım şirketinde yönetim kurulu üyesi olduğunu açıklamıştı. Ayrıca Üstün’ün ‘eşi yürümesin diye’ uçakların pasaport kontrolüne yakın yere park edilmesi talimatı verdiğini açıklayan Kıdık, “THY’mizin zarar görmemesi adına başkaca belge, bilgi yayınlamak istemiyorum. Umarım kötü yönetenler ders çıkartır.” demişti.

Gündem

Putin de paralı savaşçılar konusunda Erdoğan’ı uyardı

ABD başkan adaylarından Joe Biden’in Erdoğan’ın Karabağ’daki paralı askerleri ile ilgili açıklaması gündemdeki yerini korurken, Rusya Lideri Putin’in de yaptığı telefon görüşmesinde Erdoğan’ı Karabağ’da artan paralı askerler konusunda uyardığı ortaya çıktı.   

BOLD – Suriye, Libya, Dağlık Karabağ konularında Ankara-Moskova arasında görüş ayrılıklarının arttığı bir dönemde AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonla görüştü. Putin’in görüşmede Erdoğan’a Dağlık Karabağ’daki çatışmalara Ortadoğu’dan gelen savaşçıların giderek daha fazla dahil olmasından kaygılı olduğunu söylediği ortaya çıktı.

PUTİN PARALI ASKERLERE DİKKAT ÇEKTİ

Erdoğan ile Putin görüşmesine ilişkin ilk açıklama Moskova’dan geldi. Reuters’ın haberine göre, Kremlin açıklamasında Putin’in “Dağlık Karabağ’daki çatışmalara Ortadoğu’dan gelen savaşçıların giderek daha fazla dahil olmasından kaygılı olduğunu söylediği” belirtildi. İki liderin Suriye-İdlib’deki gelişmeleri ele aldığı, Astana sürecine atıfta bulunularak siyasi çözüm vurgusu yaptığı kaydedildi. Kremlin’in açıklamasında, “Taraflar arasında dışişleri ve savunma bakanlıkları ile iki ülkenin istihbarat kurumları arasında koordinasyonun sürdürülmesine karar verildi” denildi.

CİHATÇILARIN EĞİTİM MERKEZİNİN VURULMASI ERDOĞAN’I RAHATSIZ ETTİ

Erdoğan da dün partisinin TBMM grup toplantısında Putin’le görüşmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan’ın gündeminde hafta başında Suriye’nin İdlib bölgesinde Şam yönetiminin yakın müttefiki Rusya’nın TSK destekli ÖSO bünyesindeki gruba yönelik bombardımanı da vardı. Muhaliflere yakın kaynaklar, saldırıda 78 Feylak’uş Şam üyesinin öldüğünü duyurmuştu. Erdoğan, “İdlib bölgesindeki Suriye Milli Ordusu güçlerinin eğitim merkezine yönelik saldırı, bölgede kalıcı barış ve huzurun istenmediğinin işaretidir. Aynı şekilde Amerika’nın, Suriye’nin Irak sınırı boyunca oluşturmaya çalıştığı yapının, yeni çatışmaların, acıların habercisi olduğu da açıktır” ifadesini kullandı.

Üç kalp operasyonu geçiren KHK’lı öğretmen cezaevinde virüs kaptı

Okumaya devam et

Gündem

Hekimlere ekipman vermeyen Sağlık Bakanlığı 2 milyon liralık kongre düzenliyor

Aile hekimleri başta olmak üzere sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelede gereksinim duyduğu ekipmanları sağlayamadığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefindeki Sağlık Bakanlığı, pandeminin arttığı bu dönemde düzenleyeceği kongre için 2 milyon lirayı gözden çıkardı.  

BOLD – Sağlık Bakanlığı bugün Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı ve Aziz Sancar Bilim, Hizmet- Teşvik Ödülleri toplantısı düzenliyor. Etkinliğin ihale bedeli ise 2 milyon lira oldu. Pandeminin arttığı bir dönemde kalabalık ve maliyetli bir toplantı düzenlenmesi tepki çekti.

BAKANLIK TOPLANTI YASAĞINA UYMUYOR

Sözcü’den Başak Kaya’ya konuşan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın etkinlik yasağını deldiğini savundu. Emir, “İstanbul’da yapılacak ve üç gün sürecek toplantının ihalesi Eylül ayında 1 milyon 976 bin 800 lira bedelle Turveb Turizm firmasına verildi. Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında düzenlediği ihalenin bedeli KDV’si ile birlikte 2 milyon lirayı geçiyor” dedi.

HASTANELER BİR ENJEKTÖR ALAMAZ HALDE

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vatandaşa söylediği öğütlere kendisinin uymadığını belirten Emir, “Vatandaştan toplu alanlardan uzak durmasını isterken, bakanlık olarak kongre düzenliyor. Nasıl bir kongre ki, 2 milyon harcanacak. Mutlaka birilerine para mı kazandırmanız gerekiyor? Hastaneler borç batağında, bir enjektör bile alamaz haldeyken, Sağlık Bakanlığı’nın kaynaklarını böyle savurmaya devam mı edeceksiniz? Kendi genelgesine uymayan bakanlık olur mu?” dedi.

Üç kalp operasyonu geçiren KHK’lı öğretmen cezaevinde virüs kaptı

Okumaya devam et

Gündem

Bile bile lades: Pozitif AKP’li vekil Soylu’yla toplantılara katılıp muhtarlarla selfi çektirdi

Eşi ve çocukları koronavirüse yakalanan ve karantinaya yerine İçişleri Bakanı Soylu’yla muhtarlar toplantısına katılan, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

BOLD – AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın eşi Yavuz Kaynarca, sosyal medya hesabından hem kendisinin hem de iki oğlunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Eşinin ve kızının testinin negatif çıktığını da belirten Kaynarca, evinde tedavi altında olduğunu belirtti.

YAKIN TEMAS KURDU

Öte yandan yerel haber sitesi Silivri.com’a göre, eşinin testi pozitif çıkan ve daha sonra kendisi de koronavirüse yakalanan AKP’li vekil Tülay Kaynarca, karantinada olması gerekirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Silivrili muhtarların bir araya geldiği toplantıya katıldı. Tülay Kaynarca’nın, bazı muhtarlarla da yakın fiziki temas kurarak selfi çektirdiği öğrenildi.

SOYLU SIRTINI DÖNDÜ

Bakan Soylu’nun toplantı sırasında hemen sağ tarafında oturan Kaynarca’ya sırtını dönerek konuşması dikkat çekerken, İçişleri Bakanlığının sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğraflarda Tülay Kaynarca’nın yer aldığı görüldü.

KARANTİNADAN KAÇANLARA CEZA UYGULANIYOR

Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede koronavirüs hastalarıyla temaslı olan kişilerin 14 gün karantinada kalması gerekiyor. Temaslı olduğu için karantina bulunması gerekmesine rağmen dışarıya çıkanlara 3 bin 150 lira para cezası uygulanıyor. Son düzenlemede ise karantina kararına uymayanlar yurtlara yerleştiriliyor.

Resmi rakamlara göre koronavirüsten toplam can kaybı 10 bini geçti

Okumaya devam et

Popular