Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Star gazetesi Elif Çakır’ın Kabataş yazısını siteden kaldırmış

Elif Çakır’ın Gezi Parkı eylemleri sırasında Star gazetesinde yazdığı ve Kabataş’ta başörtülü bir kadının “deri pantolonlu ve üstleri çıplak adamlar” tarafından şiddete uğradığını iddia ettiği köşe yazısının gazetenin sitesinden kaldırıldığı ortaya çıktı.

BOLD – Gazeteci Bildirici Fatih Portakal’ın Ordu’daki VIP krizi görüntülerini yayınlaması gerektiği görüşünü dile getirdi. Kabataş olayını hatırlatıp “İzledim demek yetmez, kamu yararı için yayınlamalıydı” dedi.

Faruk Bildirici olayı Elif Çakır’ın Gezi Parkı eylemleri sırasında Star gazetesinde yazdığı ve Kabataş’ta başörtülü bir kadının “deri pantolonlu ve üstleri çıplak adamlar” tarafından şiddete uğradığı iddiasıyla karşılaştırdı. Haberi yeniden okumak için aradığında internet sitesinden kaldırılmış olduğunu öğrendiğini yazdı.

Bildirici “Fatih Portakal, Kabataş ve Elif Çakır’ın Yazısının Silinmesi” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

FOX TV’nin anchormani Fatih Portakal’ın, Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi Seddar Yavuz’a, “İt” dediğini duyduğunu savunarak, “O görüntüyü izlememiş olsaydım o cümleleri etmezdim” demesi “Kabataş vakası”nı anımsattı.

Star Gazetesi Yazarı Elif Çakır Gezi olayları sırasında yaptığı haber ispatlanamamış medya tarihine “Kabataş yalanı” olarak geçmişti.

ELİF ÇAKIR’IN ‘KABATAŞ’ YAZISI UÇMUŞTU

Kabataş denilince de benim aklıma Elif Çakır’ın, Star gazetesinde yazdığı “üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başları tuhaf bantlı 70-100 Gezi Eylemcisi”nin başörtülü bir kadını taciziyle ilgili fantastik öykü gelir. O çarpıcı öyküyü yeniden okumak için Star gazetesinin web sayfasına girdim ama bulamadım. Yoktu…

Yazarlar bölümünde Elif Çakır’ın yazılarının olduğu sayfada, 12 Haziran 2013 tarihli yazısı duruyordu; onun üzerinde de 16 Haziran 2013 tarihli yazısı. Ama ikisinin arasında olması gereken 13 Haziran 2013 tarihli “Kadınlar küfrediyor, erkekler vuruyordu” başlıklı yazı uçmuştu.

YAZININ KALDIRILDIĞINDAN ELİF ÇAKIR’IN DA HABERİ YOK

Star gazetesi yönetimine sordum, yazının neden kaldırıldığına dair açık bir yanıt alamadım. Bir süredir Karar gazetesinde yazan Elif Çakır’a da sordum, o da yazısının kaldırıldığını bilmiyordu, benim sorum üzerine baktığında öğrendi bu gelişmeyi.

Doğrusu, Elif Çakır’ın bütün eski yazıları Star’ın arşivinde dururken Kabataş yazısının oradan tesadüfen silinmiş olduğuna inanamıyorum.

SESSİZCE KALDIRMAK OLMAZ, ÖZÜR BORÇLARI VAR

Faruk Bildirici, başka sitelerde Elif Çakır’ın yazısını görmenin mümkün olduğunu gazetenin internet sitesinden silinmesinin yeterli olmadığını yazdı:

Böylesine ağır bir işlev görmüş, o günün fırtınalı ortamı içerisinde insanları haksız yere töhmet altında bırakmış, mütedeyyin insanların tepki göstermesine neden olmuş, toplumun kutuplaştırılmasında büyük rol oynamış bir yazıyı web sayfasından silmek, yanlışı mahçup bir edayla kabul etmek anlamına gelebilir ama yetmez. Bu yazının neden silindiğinin açıkça okurlar ile kamuoyuna duyurulması ve özür dilenmesi gerekli. Tabii “Diliniz kaba, vicdanınız taş” yazan yazarların da açıklama ve özür borçları var.

Fatih Portakal’a yayınlayamayız uyarısı: ‘Bu iş Kabataş’a dönüyor’

Okumaya devam et
Reklamlar

Medya

Acun’a canlı yayında eski eşinden gelen ‘paralı’ mesaj sosyal medyayı salladı

Eski eşi, canlı yayında cep telefonundan video izleten Acun Ilıcalı’ya mesaj attı sosyal medya koptu: “Kendini hakim, savcı, Şeyma olarak tanıtarak para isteyenlere itibar etmeyin!”

BOLD – Cengiz Semercioğlu ve Seray Sever’in Tv8’de sunduğu sabah programına katılan Acun Ilıcalı, cep telefonundan, canlı yayında pazar günü yayınlanacak ‘O Ses Türkiye’ programından bir bölümü izletiyordu.

Tam o sırada eski eşi Şeyma Subaşı’ndan mesaj geldi. Mesajı görünce morali bozulan Acun’a, sunuculardan Seray Sever, “Sana demiştim” diyerek yayın öncesi Acun’u uyardığını belirtti.

Acun Ilıcalı’ya gelen mesaj sosyal medyayı salladı. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan mesaj, esprili yorumlara neden oldu.

SARIYER BELEDİYESİNDEN MESAJ GÖNDERMESİ

Sosyal medyada başlayan akıma Sarıyer Belediyesi de katıldı. Çankaya Belediyesini etiketleyerek paylaşım yapan Sarıyer Belediyesi sosyal medya hesabından şu mesaj yayınlandı: ”Çankaya selam, ne zaman bi görüşebiliriz ? Tarihleri knusmamiz lazim Ankara’daki oteli ve fıskiye ilgili başka biside knusucam. @cankayabelediye”

BU DA BENİM KADERİM

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, eski kocasıyla mesajlaşmasının gayet normal olduğunu söyleyen Subaşı canlı yayına çıkan mesajı için “Bu da benim kaderim” dedi

Trabzonspor mazisine dönüyor, Fenerbahçe’nin arızası ‘rehavet’

Okumaya devam et

Medya

Tarafsız Bölge’de AKP ile CHP ‘ırkçılık’ kavgasına tutuştu

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, AKP’li Orhan Miroğlu ile CHP’li Aytuğ Atıcı arasında ırkçılık tartışması yaşandı. Miroğlu programı tek etti.

BOLD – Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk olan AKP’li eski vekil Orhan Miroğlu ile programın diğer konuğu CHP’li vekil Aytuğ Atıcı ırkçılık kavgası yaptı. Atıcı, programda Miroğlu’na “Çok zik zak çiziyosun” sözleri bardağı taşıran son damla oldu. Miroğlu kendisine söylemleri yüzünden ırkçı diyen Atıcı’ya sert tepki gösterdi. Büyüyen tartışma stüdyo da sinirlerin gerilmesine neden oldu. Oldukça öfkelenen Miroğlu “Bu ülkede Türk, Kürt birlikte yaşayabilir, dediğim için bu ülkenin ırkçıları yüzünden 6 yıl Diyarbakır cezaevinde yattım. Sen hasta muayene ederken ben işkence görüyordum. Irkçı görmek istiyorsan kendi partine bak. Orada çok ittihatçı görürsün” diye konuştu.

SANA DİPLOMA VERENİ KINIYORUM

Miroğlu, aynı zamanda doktor olan CHP’li vekil Atıcı’ya “Sana hekim diplomasını vereni kınıyorum. Senden ancak Suriye ordusuna subay olur” sözleriyle yayını terk etti

Suriyeli kız çocuklarına cinsel şiddette utanç verici rakamlar

Okumaya devam et

Medya

Oğuz Haksever, ekrana çıkmadan kovuldu mu?

NTV’den istifa ettikten sonra Haber Global ile anlaşan deneyimli televizyoncu Oğuz Haksever’in, ekrana çıkamadan yeni işinden ayrılmak zorunda kaldığı iddia edildi. Haksever’in “Ankara’dan gelen telefon” nedeniyle Haber Global ile yollarının ayırmak zorunda kaldığı ifade edildi.

BOLD-Medyaradar’da yer alan habere göre Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’la kısa süre önce el sıkışan Oğuz Haksever için kanalda tanıtımlar çekildi, hazırlıklar yapıldı.

Oğuz Haksever ekrana çıkmak için gün sayarken Erdoğan Aktaş telefonla arayarak, “Oğuz abi Ankara’dan telefon geldi. Seni ekranda istemiyorlar” dedi. İddiaya göre Haksever’in Haber Global macerası böylece başlamadan sona erdi.

Oğuz Haksever’in NTV’de sunduğu bülten sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yassıada’ya ilişkin sözlerini  “Neresi yaslı ada be! Canına okumuşsun…” diyerek eleştiren sesi yayına yansımış, Haksever bu kazadan kısa süre sonra NTV ile yollarını ayırmıştı.

Cem Küçük’ün ‘Hürriyet’teki onursuzlar hükumet ne isterse onu yazıyor’ sözlerine sansür

Okumaya devam et

Popular