Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Yol yapmakla övünen AKP, bu yolu yapmamakta ısrarcı

30 ayda 268 kişinin yaşamını yitirdiği Gaziantep Nurdağı yolunun adı ölüm yolu olarak anılıyor. Yol yapmakla övünen AKP hükümeti, 17 yıldır her seçim öncesi söz vermesine karşın ölüm yoluna çare bulmuyor.

BOLD – CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Gaziantep Nurdağı D 400 kara yolunda yaşanan ölümlü kazaları Meclis gündemine taşıdı.

268 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

“Nurdağı ölüm yolu” olarak bilinen Gaziantep Nurdağı D 400 kara yolunun duble yapılması için çok gayret sarfettiğini belirten Kaplan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda sık sık dile getirdiğim “Nurdağı ölüm yolu” için ne yazık ki Hükûmet hiçbir adım atmadı ve bu yol can almaya, ev yıkmaya devam ediyor. Bir kez daha hafızalarımızı tazelemek istiyorum. Bu yolda 2016, 2017 ve 2018 yıllarında toplam 230, 2019’un ilk beş ayında ise 38 ölümlü ve ağır yaralanmalı kaza meydana gelmiştir.” dedi.

SÜREKLİ SÖZ VERİLİYOR

Sürekli bu yolun yapılacağı ile ilgili söz verildiğini hatırlatan Kaplan, “Tüm Türkiye’de geniş ve duble yollar yapılmasına rağmen Gaziantep-Nurdağı yolunun yapılmamasının amacı tam olarak nedir? 2002’den bu yana duble yol yapmakla övünen Hükümetiniz, 17 yıldır bu yolu neden göz ardı etmektedir? Her defasında yapılacak sözü verilen ve bir türlü yapılmayan Gaziantep-Nurdağı “duble yol” yapımı için net bir karar çıkmış mıdır? Bu yolda can ve mal kaybı yaşayacak sürücü ve ailelere karşı kendinizi sorumlu görüyor musunuz?” dedi. Bu yolun bir an önce yapılmasını isteyen Kaplan, daha fazla vatandaşımızın canından olmasını istemediklerini kaydetti.

Genel

Kozmik Oda’da casusluk yoksa kozmik sırlara ne oldu?

Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Saray yargısının bile casusluk yapılmadığına hükmettiği Kozmik Oda olayının perde arkasını anlatıyor.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hizmet Hareketi’ne yönelik en büyük suçlamalarından olan ‘Kozmik Oda’daki kozmik bilgilerin ABD’ye servis edildiği iddiası içeren yargılama sona erdi. Yargılama sonunda casusluk yapılmadığı anlaşıldı. Saray yargısı, Kozmik Oda’dan çalınan belge olmadığına ve sanıklara yönelik casusluk suçlamalarının delillendirilemediğine hükmetti.

Kozmik Oda olayı ve perde arkasında neler oldu?

Gerçekten Kozmik Oda’ya girildi mi?

Kozmik Oda’dan oradan belge çıkarıldı mı?

İşte gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın anlatımıyla Kozmik Oda gerçeği…

Okumaya devam et

Genel

TTB’den acı haber: Bir günde 5 sağlık çalışanı koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği (TTB), son 24 saat içinde, 5 farklı ilde çalışan 5 sağlık çalışanının Kovid-19 yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

BOLD – Türk Tabipler Birliği (TTB) son 24 saatte 5 sağlık çalışanının daha koronavirüsten yaşamını yitirdiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Hayatını kaybedenlerin isim, unvan ve görev yerleri şöyle: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde otomasyon görevlisi olarak çalışan Ferhat Gencer, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi personeli Harun Dönmez, İstanbul’da iş yeri hekimi olarak çalışan Dr. Salih Kanlı, Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turan Yıldırım, Batman’ın Sason ilçesinde ebe olarak çalışan Yasemin Çolak.

SON 8 GÜNDE 13 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

TTB ‘Yönetemiyorsunuz’, ‘Tükeniyoruz’, ‘Ölüyoruz’ etiketleriyle paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı: “Bir günde 5 sağlık çalışanını KOVID-19 nedeniyle yitirdik. ”

Geçtiğimiz hafta içinde yitirilen 8 sağlık çalışanı ile birlikte, 8 günde yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı 13 oldu.

Kovid-19 yasakları geri mi dönüyor?

Okumaya devam et

Genel

Kız öğrenci online derste mikrofonu açık unutunca olanlar oldu: Mal mıdır nedir

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı’nın ders anlattığı sırada bir kız öğrenci açık unuttuğu mikrofondan Daşlı’ya hakaret etti.

BOLD – Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde verilen uzaktan eğitim sırasında mikrofonunu açık unutan Tuba isimli kız öğrencinin hakareti yayına yansıdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı, uzaktan eğitimle verdiği ders sırasında öğrencilerine kendi yazdığı ‘Sosyal Sorunlarda Güncel Tartışmalar’ adlı kitabı tavsiye etti.

Bu sırada mikrofonunun açık olduğunu unutan üniversite öğrencisinin hakaret içeren, “Kendi yazdığı kitabını istedi bir de ya.. Mal mı nedir” sözleri yayına girdi.

EVET MALIM

Bu sözlere “Evet malım” diyerek karşılık veren öğretim üyesi, öğrencisine mikrofonunun açık olduğu hatırlatarak terbiyeli olması konusunda uyarıda bulundu. Diyaloğun ardında Daşlı ders anlatmaya devam etti.

Okumaya devam et

Popular