Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öcalan’a sahip çıktı: Demirtaş’a ve dağa hesap soran açıklamaları var

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi sosyal medya ve televizyon yayınında Ahmet Hakan, Işıl Açıkkar ve Salih Nayman’ın konuğu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan hakkında ilginç ifadeler kullandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesi gerektiği yönündeki açıklamalarının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AKP) ibre Abdullah Öcalan’a döndü.

İktidara yakın gazete ve televizyonlarda Abdullah Öcalan’ın yakın bir zamanda açıklama yapacağını ifade eden haberlere yer verildi. Bugün jet hızıyla Öcalan ile görüştürülen Doç. Dr. Ali Kemal Özcan’ın, Öcalan’a ait mektubu paylaşması AKP’nin isteği doğrultusunda gerçekleştiği ifade edildi.

HDP’ye 23 Haziran’da tarafsız kalmasını tavsiye eden Öcalan’a, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahip çıkarak yaptığı açıklamayı muteber görmesi dikkat çekti. Erdoğan, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ile Abdullah Öcalan arasında iktidar savaşı olduğunu vurguladı.

Öcalan’ın mektubunun yayınlanmamasına değinen Erdoğan, “Öcalan’ın sert açıklamaları var. Demirtaş’tan hesap sormaktan dağdan hesap sormaya kadar. Öcalan, siz benim arkamdaysanız siz kendi tarafsızlığını ortaya koymalısınız gibi bir anlayışı var.” İfadesini kullandı.

Selahattin Demirtaş’ın, Ekrem İmamoğlu’nu desteleyen 7 açıklaması olduğunu belirten Erdoğan, “Bu açıklamayı bizler de öğrendik. Çok açık ve net şu anda CHP’nin adayına bu desteği açıklıyor. Çok ilginç olan nedir? Burada Apo’nun yaptığı açıklamadır.” sözleriyle Öcalan’ın yaptığı açıklamayı önemsediğini ifade etti.

“Olaya şöyle bakıyorum. Bizim derdimiz o değil. Oralardan bize ne gelir, ne gelmez bunları az çok kestiriyoruz.” diyen Erdoğan, “Burada bir iktidar mücadelesi var. Bu iktidar savaşında HDP-PKK kanadında yaşanan Öcalan-Demirtaş noktasında iktidar savaşında ciddi kayma gösteriyor. Bu süreç içerisinde Öcalan kendi iktidarını bunlara kaçırmak istemiyor. Bununla ilgili çok sert açıklamaları var. Demirtaş’a hesap sormaktan tutun da dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onların kendisine ihanet ettiği yönünde. Onların bu ihaneti sebebiyle onlara karşı kesin bir tavrı var.” dedi.

“PKK’nın bir adayı CHP adayına destek veriyor” diyen Erdoğan, “Hamdolsun Binali Bey’in bunların hiçbiriyle ne ilgisi ne alakası yok. Biz sadece MHP ile kurmuş olduğumuz Cumhur İttifakı ile bu süreci götürüyoruz. Bununla ilgili bir desteğin gelemeyeceğini herkes biliyor. Ben derim ki burada bir liderlik mücadelesi var. ÖCalan, Demirtaş’a ve dağa mesajlarını veriyor. Siyasetçi olarak ister istemez bu konularla belli ilgimiz olur.” ifadesini kullandı.

AKP’nin beklediği açıklama bu mu? Öcalan’dan HDP’ye tarafsızlık çağrısı!

Gündem

Koronavirüste ağır hasta sayısı 2 bin 75’e yükseldi

Koronavirüste vaka ve ağır hastaların sayısı artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel verilere göre koronalı 2 bin 213 yeni hasta tespit edilirken, ağır hasta sayısı da iki bini geçerek 2 bin 75’e ulaştı.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle bugün 75 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiği bilgisini verdi.

AĞIR HASTA SAYISI 2 BİN 75’E ÇIKTI

Koronavirüs nedeniyle 10 bin 252 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 375 bin 364’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 506 oldu. Tabloya göre, toplam test sayısı 14 milyon bin 814, toplam ağır hasta sayısı 2 bin 75, toplam iyileşen hasta sayısı 323 bin 971, bugünkü test sayısı 124 bin 109 olarak kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN “TEMASI AZALTIN” ÇAĞRISI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 213 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız bir günde yaklaşık yüzde 5 arttı. Bu durum salgınla mücadele konusunda hassasiyetimizi artırmamız gerektiğine işaret ediyor. Teması üçte birine indirmek zorundayız. Mücadeleye güç verin” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin 31 Ekim 2020 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

Depremin vurduğu İzmir’de eğitime ara verildi

Meydana gelen deprem sonrasında İzmir il genelinde okullar gelecek hafta eğitim öğretime ara verecek. Eğitime ara verildiğini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından duyurdu.

BOLD – İzmir’de 6.9’luk depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, artçı sarsıntılar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir genelinde eğitime bir hafta ara verildiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, açıklamasında “Yaraları hep birlikte saracağız İzmir. İl genelinde eğitime bir hafta süreyle ara verme kararı aldık. Eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimizle birbirimize çok daha sıkı kenetlenerek güçlükleri birlikte aşacağız” dedi.

 

Erdoğan, depremde sorumluluğu üstlenmedi: Vesayetçi zihniyet ihmal etti

Okumaya devam et

Gündem

İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 37’ye yükseldi

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki depremde can kaybı artıyor. Depremde ölenlerin sayısı 37’ye yükseldi. Yaralananların sayısı ise 885 oldu.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Depremi’nde hayatını kaybedenlerin sayısının 37’ye yükseldiğini, 7’si yoğun bakımda olmak üzere 243 vatandaşın tedavisine devam edildiğini açıkladı.

Bakan Koca, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depreme ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. yaptığı açıklamada, “37 can kaybımız var. 3’ü ağır 7 kişi yoğun bakımda, 243 kişi halen tedavi görüyor. 642 kişinin tedavisi tamamlanmış durumda. 112 Acil Yardım Ekipleri, UMKE Timleri, ambulanslarımız ve hastanelerimizle, acımızı azaltmak için İzmir’de görev başındayız” dedi.

Depremin vurduğu İzmir’de 811 bin kaçak yapı İmar Barışı’yla affedildi

Okumaya devam et

Popular